• Головна
  • Що не так з сонцезахисними окулярами за 100 гривень
12:11, 21 липня 2015 р.

Що не так з сонцезахисними окулярами за 100 гривень

Сонцезахисні окуляри у Вінниці можна купити не лише в спеціалізованих магазинах, але й на ринку. Такі прилавки заманюють перехожих величезним вибором форм і кольорів і невисокими цінами.

Журналісти 20minut.ua зібрали по знайомим недорогі сонцезахисні окуляри різного ступеня  поношеності і показали їх спеціалісту одного з вінницьких магазинів оптики. Кожен екземпляр перевірили на здатність затримувати ультрафіолет, якість лінз та оправи. 
В магазин журналіст приніс дев’ять окулярів куплених в неспеціалізованих магазинах за ціною від 60 до 200 гривень. 
- На перший погляд одразу помічаєш дешевий пластик з якого зроблені окуляри, - каже спеціаліст-консультант магазину «Оптика. Очі» Вадим Вікторович. – Він не пластичний і скоріш за все з часом потріскається. Оправу в таких окулярах важко відрегулювати, бо пластик просто не гнеться.
Перевірку лінз на здатність затримувати ультрафіолетові промені перевіряли на спеціальному пристрої. Тест пройшли всі окуляри крім одних. Куплені вони були минулого року в магазині біжутерії на Соборній за 160 гривень. Хоча і вони «лажали» не критично. Пропустили лише 2% ультрафіолетових променів.

Перевірку скла на викривлення зображення перевіряли «на око». 
- Якщо вже обирати такі окуляри, то краще брати їх не з вигнутим склом, а з прямим, - каже консультант. – Так менша вірогідність, що вони викривлятимуть картинку.
Найкраще картинку передали окуляри куплені за 160 гривень в ТЦ «Вишенька». Хоч за словами консультанта, по краям лінзи все ж давали деяке викривлення.

Окуляри з градієнтом куплені на ринку за 120 консультанту одразу не сподобались.
- Якісний градієнт з дешевого пластику зробити дуже важко, - говорить він. – В такому випадку краще не ризикувати. Така лінза викривлятиме зображення.

В підробці під «Ray Band» купленій на ринку за 60 гривень найгіршим виявилась якість оправи, деталі якої погано тримались одна одної. За словами консультанта у випадку поломки її навряд чи можна буде відремонтувати.

Чоловічі окуляри куплені за 200 гривень на Муніципальному ринку зображення приближували. 

- Від цього навряд чи осліпнеш, - говорить консультант. – Деякі люди одразу відчувають, що щось не так коли тільки одягають такі окуляри. Інші можуть ходити в них без особливих проблем. 
За словами консультанта, з приводу кольору лінз – кожен вибирає для себе. Хоча кілька порад все ж є. Водіям, наприклад, краще користуватись сонцезахисними окулярами з коричневим склом, бо воно підвищує контрасність. Зелені – реалістичніше передають зображення. Сірі лінзи навпаки приглушують тони. Щодо чорних сонцезахисних окулярів то їх просто немає. За словами працівника магазину, це все відтінки сірого.
- Якісні сонцезахисні окуляри коштуватимуть від 500 до 900 гривень, - розповідає Вадим Вікторович. – Вони зроблені з якісного пластику, який можна підправити під індивідуальні особливості кожної людини, лінзи в них якісніші і менше затираються. Крім того, у випадку чого їх можна відремонтувати.
Щодо бюджетних окулярів, які журналіст приніс на перевірку, то всі вони придатні для використання. Все залежить від того, наскільки вам подобається їх зовнішній вигляд, як ви себе в них почуваєте і чи не плануєте ремонтувати в подальшому.
- Темні окуляри не завжди є сонцезахисними, якщо вони не якісні, - розповідає лікар-офтальмолог клініки «Альтамедика» Лариса Фурман. – Сонцезахисні окуляри можуть зменшувати яскравість та бути комфортними, але в той же час і шкодити. Це зумовлено тим, що в око з розширеною зіницею, при носінні затемнених окулярів, продовжує  потрапляти шкідливе ультрафіолетове випромінювання. Потрібно пам’ятати:
1. Якісні окуляри можуть бути зі скляними або пластиковими лінзами, але обов’язково із зазначенням ступеня захисту від УФ випромінювання. Перший ступінь – слабкий захист, який підходить для щоденного користування та не надто яскравого світла. Другий ступінь - більше підходить людям, які багато часу проводять на сонці (наприклад водії). Третій ступінь – окуляри з найвищим ступенем захисту. Такі окуляри підходять альпіністам та прихильникам літнього відпочинку в сонячних країнах. У продавців обов’язково повинен бути сертифікат на продукцію із зазначенням усіх характеристик.
2. Лінзи повинні бути стійкими до механічних вражень, тобто виготовлені з якісних матеріалів. Додаткові подряпини можуть не тільки знизити гостроту зору, але й нашкодити очам, викликати зорову втому.
3. Якісні сонцезахисні окуляри не повинні викликати викривлення зображення, зменшення або збільшення картинки. Користувач не має відчувати зорового дискомфорту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...