Професія сомельє: як заробляти гроші на своєму захопленні алкоголем

Де навчитись на нюх і смак відрізняти Каберне совіньйон від портвейну, хто такий кавіст та чим відрізняється дешеве вино від дорогого розповів вінничанин Ігор Шемчишен – сомельє з винного магазину WineTime.

Я закінчував школу сомельє Віталія Ковача. Є ще декілька шкіл, які працюють зокрема в Києві. Вони різняться  по оплаті та тривалості занять. І від рівня професійного досвіду викладача. Навчання тривало місяць. Нас ознайомили з основами ремесла.  Пояснювали техніку подачі та виробництва, посуд та аксесуари для роботи. Обов’язково звертають увагу на сорти винограду, стилі вина, варіанти підв’язок лоз, регіони, класифікація. Є школи, в яких навчаєшся місяць, а є й три і довше. Залежно від того, як поглиблено вивчають певну тему. 

На заняття запрошують не тільки лекторів й виноробів, а й людей, які працюють із сигарами. В ресторані сомельє має запропонувати за правилами етикету, що краще буде підходити із меню до певної страви. Тут не тільки знання з алкоголю, а й гастрономії.  Нам дали досить хорошу основу, як в більшості шкіл. А далі ти рухаєшся по власному напрямку.  Хтось більше розбирається в винах певної країни, чи найкраще усвідомлює саму суть віскі.

Сомельє за один рік не стаєш. Це люди, які тренують свій нюх, порівнюють алкогольні напої протягом тривалого періоду свого життя. Не можна знати про алкоголь, не куштуючи його і не порівнюючи. Для цього треба перекуштувати одне й те саме вино різних років із різним потенціалом і витримкою. Вино - це живий продукт, він розвивається, в нього є час дозрівання, пік і спад. 

 Сомельє – це той, хто працює в ресторані. А є кавісти – які працюють в маркетах по продажу алкогольних напоїв. Сомельє працює з винною картою конкретного ресторану, але має розбиратись у більш обширному колі алкогольних напоїв.

Ми більше виконуємо роль кавіста, рекомендуємо алкогольні напої.Але маємо більше бази, ніж звичайний кавіст,  тому називаємось сомельє,.

Базовий курс в школі коштує насьогодні майже шість тисяч. Коли я вчився, було дешевше.  Ціна залежить також від алкоголю, який буде розглядатись під час навчання. Якщо відкриваються пляшки по 300 – 400 гривень, або по тисячі – звісно дешево не вийде.

Тренінги і дегустації – це курси підвищення кваліфікації для сомельє. Їх можна відвідувати у Вінниці, Києві чи інших великих містах.  Дегустації – це дуже важливо. Чим більше куштуєш, тим піднімається твій рівень і розуміння напою. Просто від того, що є з чим порівняти. Інколи є можливість поїхати до самого винороба, побачити як збирають урожай, наскільки це важко.

Для роботи кавіст має знати великий об’єм інформації про алкоголь,  з яким працює магазин. Тут може бути велика кількість позицій. У сомельє в ресторані – менше, але дивлячись яка винна карта. Щоб це все простежити, багато вчиш. Винна термінологія розповсюджується як на англійській, французькій, та італійській мові, в залежності від того, з якою країною працюєш. Кількість інформації тільки збільшується. 

Важливо для сомельє прагнення удосконалюватись, більше читати. Важливо моніторити і слідкувати за подіями. На ринку з’являється велика кількість нових позицій. Треба слідкувати за критиками, які ставлять оцінки і бали за вино. Слідкувати за хорошими і поганими урожаями.

Чомусь так повелось, що жінкам менше довіряють, але це стереотип. Дуже багато жінок працює сомельє, є кращі сомельє жінки. Якщо є фізичні вади, які не дозволяють відчувати аромат чи смаки – це мабуть чи не єдине, що може завадити обрати цю професію.

Політика зарплат дуже різна. Кожен роботодавець виставляє свою схему. В мене не дуже багато досвіду. Якщо це ресторан – зарплата сомельє буде залежати від його статусу, кухні, оцінок критиків. Послуги сомельє також замовляють для проведення дегустацій на вечірку, день народження чи корпоратив. Є люди, які хочуть почути нову інформацію. Коли готуєшся до певної дегустації , наче занурюєшся в ту культуру, країну, і відчуваєш клімат і землю.  Після таких лекцій чимало людей вирішують кудись поїхати.  А ще це мабуть єдина професія, де можна вживати алкоголь на роботі.

Чи може бути дешеве вино якісним? Це питання усіх турбує, але на нього немає однозначної відповіді. Хтось куштує столові вина за 50 гривень і для них це вже рівень. А комусь столове вино вже не те. Він вже знає, що в ціну вина за 250 гривень входить більше, ніж просто виноград, який переробили. Яким способом його переробляли, вручну чи автоматизовано, як відбирали виноград:  аби що перемішали і вичавили, чи відкидали делікатно по ягідці. Багато нюансів впливає на ціну. Кожен для себе вибирає, що є дорогим, а що дешевим. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
38 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Задавались ли вы когда-нибудь вопросом: сколько лет вы планируете прожить? Все мы устроены так, что нам проще поступать так, как проще, а не так, как для нас будет лучше. Мы знаем о том, что здоровье надо беречь. Мы знаем о том, что нам вредно, от каких привычек стоило бы отказаться, а какие, наоборот, прививать себе. Почему же мы этого не делаем? «Людям проще проявлять свои слабости, чем открывать для себя новые возможности», - говорит основатель школы «...
Происшествия
Сегодня, 23 января, Винницу накрыл мощный снегопад. Уровень осадков местами достиг 15 сантиметров. Спасатели и синоптики предупреждали об ухудшении погодных условий, а в области было объявлено штормовое предупреждение.Однако снег, покрывавший город еще с вечеру 22 января стал "неожиданностью" для водителей и коммунальщиков. В результате непогоды в городе образовались пробки и немалое количество дорожно-транспортных происшествий.Поэтому, пробки образовались...
Культура
22 января во дворце искусств "Заря" состоялся кастинг конкурса "Мисс Винница 2019". Жюри выбрало среди более семи десятков девушек 15 претенденток, которые будут соревноваться за главный приз - корону первой красавицы города.К число 15 счастливиц попали: Юлия Чернега (17 лет) Марина Сотник (18 лет) Виктория Брумар (20 лет) Яна Кравецкая (18 лет) Ирина Паламарчук (24 года) Анастисия Федоренко (21 год) Дарина Луцюк (17  лет) Влада Глубока (16 лет) Алина Рябо...
Происшествия
22 января в 16:26 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на ул. Цегельной в Виннице сильное задымление в под'езде.К месту происшествия были направлены спасатели ДПРЧ-4 областного центра.Прибыв на вызов, бойцы ГСЧС выяснили, что горит электрощитовая.В 16:39 пожар был локализован с помощью пенного огнетушителя.Во время тушения пожара огнеборцы эвакуировали 30 человек.К борьбе с огнем привлекалось 5 человек личного состава и 1 спецавтомобиль.П...
Новости компаний
Если хочешь, чтобы обувь служила долго, ухаживай за ней. Так многим из нас говорили родители. Уход заключался в сушке на батарее или со скомканной газетой, ежедневном намазывании обувным кремом и чистке от грязи. К сушке обуви стоит подойти со всей ответственностью, т.к. неправильная процедура не только испортит внешний вид обуви, но и значительно сократит срок службы. Наше решение в сушке обуви поразит вас. Супер-сушилка для обуви Shoes Drying – настоящая...
Общество
23 января по народному календарю - день Григория Летоуказчика. В старину полагали, что какова будет погода на Григория, таким будет и лето. Именно поэтому существует так много народных примет о погоде, связанных с этим днем. Кроме того, этот день считался началом подготовки к посевным работам. Крестьяне отправлялись в закрома, перебирали зерно, предназначенное для посадки. Самые хорошие хозяева делали это вручную: мелкое зерно шло на мельницу, для муки, кр...
Культура
Сегодня, 22 января, состоялся кастинг "Мисс Винница 2019". На отборочный тур конкурса красоты зарегистрировалось 88 девушек. Среди красавиц выбрали 15 претенденток, которые поборются за корону.К участию в кастинге допускались незамужние девушки, достигшие 16 лет. Кастинг проходил в городском дворце искусств "Заря".На кастинг зарегистрировалось 88 участников, но прийти решились не все. Жюри конкурса отобрало 15 претенденток. Шестнадцатой участницей стала де...
Общество
22 января в День 100-летия Соборности Украины в Виннице под Башней на площади Европейской 500 студентов и учащихся города приняли участие в флешмобе «Единая страна». На площади винничане создали «живое» слово «Соборность» и развернули огромный государственный флаг Украины и спели Гимн ... Слава Украине!
Общество
Сегодня, 22 января, в Виннице трамвай сошел с рельсов. Происшествие случилось около 13 часов на остановке общественного транспорта "Студенческая". Как рассказал  начальник службы эксплуатации "ВТК" Николай Заверюха, сейчас устанавливают причины произошедшего. Одной из основных версий является попадание на рельсы постороннего предмета.В результате происшествия образовалась небольшая задержка общественного транспорта в направлении центра города. Для урегулир...