На Вінниччині зріс рівень зарплат

За п’ять місяців поточного року зростання заробітної плати в області перевищило аналогічний показник по Україні на 2,1%. Про це розповіла  на засіданні тристоронньої соціально-економічної ради начальник управління соціально-трудових відносин Департаменту соціальної політики облдержадміністрації Лариса Пасічна, - повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

«Ні для кого не секрет, що добробут людей завжди був і залишається основним критерієм оцінки діяльності кожної зі Сторін соціального діалогу,- зауважила вона.- Тому наша спільна задача створити на Вінниччині такі умови, щоб люди заробляли і відчували впевненість щодо реалізації своїх особистих та професійних сподівань, а не шукали «кращої долі» поза межами області».

Посадовець наголосила, що на Вінниччині передбачено комплекс заходів та Угод, спрямованих на підвищення ефективності співпраці соціальних партнерів, правоохоронних і контролюючих органів.

Так, облдержадміністрацією та обласною радою укладено Регіональну угоду з обласною організацією роботодавців та Федерацією профспілок у Вінницькій області на 2011 – 2015 роки, де Сторони визначили свої зобов’язання у тому числі. щодо підвищення рівня оплати праці в області.

Проведена робота сприяла росту середньомісячної заробітної плати, яка за січень-травень поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 15,9% і склала 3033 грн. – 14 місце по Україні. Це майже в 2,5 рази перевищує встановлений прожитковий мінімум для працездатної особи (1218 грн.).

Підвищення рівня заробітної плати відбулось у всіх галузях економічної діяльності, окрім, надання інших видів послуг, де оплата праці за даний період знизилась на 3,4 відсотка і становила 2338 грн.

Найбільшими темпами за зазначений період зарплата зростала у працівників таких видів економічної діяльності, як: інформації та телекомунікації – на 50,6%, у сільському господарстві - на 35,9%, у будівництві - на 33,3 %, промисловості - на 23,2 %.

Посадовець зазначила, що за 5 місяців поточного року зростання заробітної плати в області перевищили аналогічний показник по Україні на 2,1 процентних пункти.

А в деяких видах економічної діяльності темпи зростання зарплати були ще вищими, ніж середньо українські показники по галузях економіки , наприклад, у будівництві, сільському господарстві, промисловому виробництві, освіті, та охороні здоров’я.

Однак, традиційно за номінальним показником оплата праці в області є нижчою від середнього заробітку по Україні майже на 20 відсотків або 755 грн.

Вже стійкою стала тенденція щодо обласних рейтингових показників за рівнем оплати праці серед міст та районів Вінниччини. За даними моніторингу районних державних адміністрацій та виконкомів міських рад міст обласного значення найвищі заробітні плати зберігаються у працівників міст обласного значення, як: Ладижин, Козятин, Жмеринка та Вінниця де сконцентровані види промислового виробництва та транспорту. Та у районах: Гайсинському, Крижопільському, Тростянецькому, Піщанському, Вінницькому де працюють потужні аграрії.

Безумовно, проблеми існують, за останніми даним статистики за березень поточного року 5,5% від кількості працівників, які відпрацювали 50% і більше робочого часу, а це 268,7 тис. осіб) отримали заробітну плату меншу за мінімальну.

Крім того, 0,7% - 1,4 тис. працівників від загальної кількості, які повністю відпрацювали березень 2015 року мали нарахування у межах мінімальної зарплати.

Водночас, за цей період у відпустках без збереження перебувало майже 1 тис. осіб і 20 тис.осіб – працювало на умовах неповного робочого часу.

Це безумовно впливає на ринок праці в області, більша значна частина висококваліфікованих працівників виїжджає у пошуках гідної зарплати за свою працю за межі області.

Особливого значення сьогодні набуває проблема легалізації заробітної плати, тож саме в цій площині необхідно розглядати потенційні надходження до місцевих бюджетів.

Ми маємо певні здобутки в цій сфері, так, протягом 1 півріччя органами фіскальної служби в області виявлено та залучено до оподаткування майже 847 неоформлених найманих працівників, якими сплачено до бюджету 473.6 тис.грн. податку.

Існування нелегального працевлаштування свідчить про необхідність формування нових стосунків між владою та бізнесом.

Серед головних пріоритетів діяльності Сторін соціального діалогу залишається забезпечення своєчасної виплати заробітної плати.

Завдяки зверненням до центральних органів виконавчої влади та до керівників підприємств та ефективним діям місцевої влади у червні поточного року були ліквідовані борги на економічно активних підприємствах державної форми власності .

Особливої уваги заслуговує питання погашення заборгованості на підприємствах-банкрутах, де накопичуються борги з заробітної плати та перед Пенсійним фондом і підприємства ліквідуються так і не розрахувавшись зі своїми працівниками

Спільні наради з представниками органів виконавчої влади та з арбітражними керуючими підприємств, які вже знаходяться у процедурах банкрутства показали, що основними причинами непогашення заборгованості є неліквідне майно або його відсутність, велика дебіторська заборгованість та затягування судових процесів.

ilikenews
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Спорт
Как стало известно клубной пресс-службе, в структуру «Нивы» готовится войти мощный инвестор. Ситуацию несколько прояснил и.о. президента клуба Вадим Кудияров.- Мы не стоим на место, а пытаемся искать выходы из сложившейся ситуации. Благодаря содействию многолетнего почетного президента «Нивы» Василию Васильевичу Вовку мы нашли коммерческую структуру, которая занимается энергетикой (один из лидеров энергорынка Украины). Она заинтересована инвестировать в на...
Происшествия
В Винницкой области полиция разыскивает без вести пропавшего Подгорного Михаила Ильича. Об этом сообщает пресс-служба полиции Винницкой области.Мужчина 21.11.1979 г.р., уроженец г. Тульчин, житель поселка Вапнярка Томашпольского района еще в июле ушел из дома и не вернулся.Приметы пропавшего: рост 160 см, сутулый, среднего телосложения, лицо овальное, волосы темные короткие.Полиция обращается ко всем неравнодушным гражданам, которые видели мужчину, знают о...
Общество
Со среды, 28 августа, по пятницу, 30 августа, в Виннице будет приостановлено движение транспорта по улице Л. Ратушной. Об этом сообщает пресс-служба Винницкого городского совета.Движение приостановят в связи с реконструкцией теплосети. Ограничения касаются участка в районе перекрестка с улицей Агафангела Крымского, напротив дома №77.
Общество
Прокуратура Винницкой области ищет разные способы «влияния» на Тростянецкий спиртзавод, где даже не пытаются решить проблему с загрязнением окружающей среды зловонными отходами. Среди них попытка арестовать имущество частной фирмы, расположенное на госпредприятии, и проверка законности действий арбитражного управляющего. Как отмечают в пресс-службе прокуратуры Винницкой области, продолжается процессуальное руководство в уголовном производстве по факту загр...
Происшествия
Пять лет лишения свободы с трехлетним испытательным сроком – таким стал приговор Винницкого горсуда 49-летнему мужчине, который в мае этого года зверски убил кошку, причем, на глазах у соседей. Суд учел положительные характеристики винничанина, в том числе по месту жительства.  Как сообщают в пресс-службе Винницкого горсуда, будучи подшофе, мужчина посчитал, что ему мешает кошка и выбросил ее в открытое окно с 5-го этажа. Затем он вышел во двор и, увидев,...
Общество
В центре Винницы развернулись праздничные локации - город отмечает День Независимости. В рамках фестиваля «Подольская пектораль» проходит выставка декоративно-прикладного искусства. Ведущие мастера города и области демонстрируют свои работы. У фонтана «Ракушка» - сосредоточены детские локации. Юношеские танцевальные и певческие коллективы радуют винничан своим талантом и умениями. В течение дня на большой сцене на площади Независимости будут выступать твор...
Происшествия
После инцидента злоумышленник закрылся в своей квартире и никого не впускал. Шокирующий инцидент произошел 23 августа около 20.00 вечера: местный житель после конфликта с соседями, бросил в толпу детей петарду, что привело к шокирующим последствиям. Об этом сообщает пресс-служба полиции в области. Отмечается, что 65-летний мужчина неоднократно конфликтовал с местными жителями из-за того, что парковал свой автомобиль на территории детской площадки. На замеч...
Происшествия
Недавно в Жмеринке, Винницкой области, мотоциклист столкнулся сразу с двумя автомобилями. Об этом сообщает полиция Винницкой области. Молодой лихач, управлявший мотоциклом «Zealsun ZS» на бешеной скорости влетел в микроавтобус «Volkswagen Transporter», который двигался впереди. От удара, железного коня выбросило на встречную полосу движения и там он получил повторное столкновение с автомобилем ВАЗ 217130. Мотоциклист получил многочисленные травмы головы и...
Общество
В центре Ладыжина Винницкой области 19 августа установили «памятный знак подвига трудового коллектива местных энергетиков». Он представляет собой 6-метровую часть ротора настоящей паровой турбины Ладыжинской ТЭС. Как отмечают на странице L’News в Facebook, приблизительный вес конструкции около 35 тонн. Держит фрагмент ротора на высоте 3 метров массивная металлическая конструкция. Автором идеи называют мэра Ладыжина Валерия Коломейцева. Еще 7 июня на сессии...