На Вінниччині зріс рівень зарплат

За п’ять місяців поточного року зростання заробітної плати в області перевищило аналогічний показник по Україні на 2,1%. Про це розповіла  на засіданні тристоронньої соціально-економічної ради начальник управління соціально-трудових відносин Департаменту соціальної політики облдержадміністрації Лариса Пасічна, - повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

«Ні для кого не секрет, що добробут людей завжди був і залишається основним критерієм оцінки діяльності кожної зі Сторін соціального діалогу,- зауважила вона.- Тому наша спільна задача створити на Вінниччині такі умови, щоб люди заробляли і відчували впевненість щодо реалізації своїх особистих та професійних сподівань, а не шукали «кращої долі» поза межами області».

Посадовець наголосила, що на Вінниччині передбачено комплекс заходів та Угод, спрямованих на підвищення ефективності співпраці соціальних партнерів, правоохоронних і контролюючих органів.

Так, облдержадміністрацією та обласною радою укладено Регіональну угоду з обласною організацією роботодавців та Федерацією профспілок у Вінницькій області на 2011 – 2015 роки, де Сторони визначили свої зобов’язання у тому числі. щодо підвищення рівня оплати праці в області.

Проведена робота сприяла росту середньомісячної заробітної плати, яка за січень-травень поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 15,9% і склала 3033 грн. – 14 місце по Україні. Це майже в 2,5 рази перевищує встановлений прожитковий мінімум для працездатної особи (1218 грн.).

Підвищення рівня заробітної плати відбулось у всіх галузях економічної діяльності, окрім, надання інших видів послуг, де оплата праці за даний період знизилась на 3,4 відсотка і становила 2338 грн.

Найбільшими темпами за зазначений період зарплата зростала у працівників таких видів економічної діяльності, як: інформації та телекомунікації – на 50,6%, у сільському господарстві - на 35,9%, у будівництві - на 33,3 %, промисловості - на 23,2 %.

Посадовець зазначила, що за 5 місяців поточного року зростання заробітної плати в області перевищили аналогічний показник по Україні на 2,1 процентних пункти.

А в деяких видах економічної діяльності темпи зростання зарплати були ще вищими, ніж середньо українські показники по галузях економіки , наприклад, у будівництві, сільському господарстві, промисловому виробництві, освіті, та охороні здоров’я.

Однак, традиційно за номінальним показником оплата праці в області є нижчою від середнього заробітку по Україні майже на 20 відсотків або 755 грн.

Вже стійкою стала тенденція щодо обласних рейтингових показників за рівнем оплати праці серед міст та районів Вінниччини. За даними моніторингу районних державних адміністрацій та виконкомів міських рад міст обласного значення найвищі заробітні плати зберігаються у працівників міст обласного значення, як: Ладижин, Козятин, Жмеринка та Вінниця де сконцентровані види промислового виробництва та транспорту. Та у районах: Гайсинському, Крижопільському, Тростянецькому, Піщанському, Вінницькому де працюють потужні аграрії.

Безумовно, проблеми існують, за останніми даним статистики за березень поточного року 5,5% від кількості працівників, які відпрацювали 50% і більше робочого часу, а це 268,7 тис. осіб) отримали заробітну плату меншу за мінімальну.

Крім того, 0,7% - 1,4 тис. працівників від загальної кількості, які повністю відпрацювали березень 2015 року мали нарахування у межах мінімальної зарплати.

Водночас, за цей період у відпустках без збереження перебувало майже 1 тис. осіб і 20 тис.осіб – працювало на умовах неповного робочого часу.

Це безумовно впливає на ринок праці в області, більша значна частина висококваліфікованих працівників виїжджає у пошуках гідної зарплати за свою працю за межі області.

Особливого значення сьогодні набуває проблема легалізації заробітної плати, тож саме в цій площині необхідно розглядати потенційні надходження до місцевих бюджетів.

Ми маємо певні здобутки в цій сфері, так, протягом 1 півріччя органами фіскальної служби в області виявлено та залучено до оподаткування майже 847 неоформлених найманих працівників, якими сплачено до бюджету 473.6 тис.грн. податку.

Існування нелегального працевлаштування свідчить про необхідність формування нових стосунків між владою та бізнесом.

Серед головних пріоритетів діяльності Сторін соціального діалогу залишається забезпечення своєчасної виплати заробітної плати.

Завдяки зверненням до центральних органів виконавчої влади та до керівників підприємств та ефективним діям місцевої влади у червні поточного року були ліквідовані борги на економічно активних підприємствах державної форми власності .

Особливої уваги заслуговує питання погашення заборгованості на підприємствах-банкрутах, де накопичуються борги з заробітної плати та перед Пенсійним фондом і підприємства ліквідуються так і не розрахувавшись зі своїми працівниками

Спільні наради з представниками органів виконавчої влади та з арбітражними керуючими підприємств, які вже знаходяться у процедурах банкрутства показали, що основними причинами непогашення заборгованості є неліквідне майно або його відсутність, велика дебіторська заборгованість та затягування судових процесів.

ilikenews
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
83 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В центре Винницы сотрудники внутренней безопасности ГУ Национальной полиции в Винницкой области совместно со следователями прокуратуры задержали при получении взятки двух патрульных полицейских. Задержание происходило около 17:00 на улице Василия Стуса. Видео и фото с задержания полицейских выложил глава общественной организации “Ревизия власти” Виталий Павловский. По его словам, среди задержанным – командир первой роты Управления патрульной полиции Винниц...
Происшествия
Правоохранители уже провели большой объем работы и сейчас ожидают информации из "черного ящика" самолета. Правоохранители изучили место происшествия, опросили всех свидетелей и кое-какие выводы уже есть Следствие по делу о падении истребителя Су-27 Военно-воздушных сил Украины в Винницкой области рассматривает четыре версии причин катастрофы, заявил главный военный прокурор Анатолий Матиос в эфире телеканала 112 Украина в пятницу, 19 октября. "Сейчас отраб...
Общество
В субботу, 20 октября, часть Виннице останется без воды. Все из-за ремонтных работ.Об этом сообщают в Винницкой городском совете.20 октября в связи с проведением реконструкции водопроводной насосной станции по ул. Чехова с 6:00 до 21:00 будет отключено водоснабжение по улицам: Семенец, Чехова (д. № 35-45, 56-70), Чумацкая, Кооперативная, Кузнецова, Тропинина, Кибальчича, И.Пулюя, Постышева, пр.Кооперативный, пр. Кузнецова, 1пр.Кузнецова .
Криминал
Винницкими работниками прокуратуры, управления уголовного розыска и следователями ЧП, выявлено и задокументировано деятельность преступной группы - семья, незаконно продавала наркотические средства.Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области.Организатором преступной группы оказался представитель одной из национальных меньшинств Винницкой области, который уже имел проблемы с законом за совершение аналогичных преступлений на территории Одесск...
Общество
17 октября в Ладыжинское водохранилище выпустили 8,28 тонн малька рыбы. Как сообщает пресс-служба Госрыбагентства, пользователь зарыбил водоем 69 тыс. экз. двухлеток толстолобика навеской около 120 г. В зарыблении приняли участие представители Винницкого рыбоохранного патруля, Госэкоинспекции в Винницкой области, органов местного самоуправления и общественности.
Общество
С 1 октября в Виннице введено ограничение для частного автотранспорта на проезд через центральную улицу города - Соборную. Если первые несколько дней патрульная полиция проводила только разъяснительную работу, то сейчас ежедневно составляют около 50 протоколов на водителей.Об этом 18 октября сообщил начальник патрульной полиции в Винницкой области Редван Усеинов.Мы штрафуем, уже не предупреждая. Предупреждали первые 3 - 4 дня, - говорит Редван Усеинов.На в...
Общество
На днях работники полиции приехали на вызов к винничанке, которая заявила, что у нее пропал внук.Вроде, ребенок вышел погулять и не вернулась домой.Полицейские тут же взялись за работу - начали опрашивать соседей, знакомых и прохожих.Оказалось, что малый шутник просидел все это время во дворе дома в старом шкафу и наблюдал за поисками.Почти через три часа поисков несовершеннолетнего нашел заместитель начальника Левобережного отделения полиции Тарас Калачик...
Общество
На численні прохання та дитячі вимагання Фіксики знову у Вінниці з Фікси ШОУ «Як ДімДімич став Фіксиком» — 28 жовтня о 12:00 в Будинку Офіцерів! НайХІТовіша ліцензійна вистава від творців мультсеріалу! Хто не мріяв хоча б раз побувати у світі Фіксиків? Перетворитися на маленьких чоловічків і подивитися на всі прилади зсередини? Найрейтинговіші мультяшні герої Фіксики, популярні в більше ніж 90 країнах світу, знову запрошують всіх поринути у світ технічних...
Политика
Не так давно на сайте петиций появилось обращение, автор которого предлагал сделать котов частью экосистемы Винницы. Очень быстро оно собрало необходимое количество голосов. Похоже, власть нашего города не оставит без внимания пушистых и поддержит стремление тысяч винничан в определенной степени помочь котам. На сайте мэрии Винницы уже появился проект решения, которое призвано решить несколько проблем, касающихся винницких бездомных кошек, страдающих от си...