• Головна
  • Вінницька облрада пропонує Яценюку на законодавчому рівні врегулювати обрання старост
10:18, 23 липня 2015 р.

Вінницька облрада пропонує Яценюку на законодавчому рівні врегулювати обрання старост

Вінницька обласна Рада надіслала Кабінету Міністрів України результати повторного опрацювання питання про законодавче врегулювання порядку обрання старост, яким запропоновано на законодавчому рівні внести зміни до відповідних Законів України для врегулювання питання процедури обрання і відкликання старости та визначення переліку його повноважень.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Вінницької облради.

Пропонується внести наступні зміни:

1. Щодо питання законодавчого врегулювання порядку обрання старост:

- переважна більшість пропозицій (більше 60%) - стосується обрання старост у порядку, визначеному Законом України про місцеві вибори за механізмом обрання сільських голів;

- близько 30% - за обрання старост на загальних зборах з подальшим затвердженням кандидатури старости на пленарних засіданнях рад об’єднаних територіальних громад;

- 10% - за призначення старости головою територіальної громади або рішенням сесії відповідної ради територіальної громади.

2. Щодо визначення переліку повноважень старости пропонується розробити та затвердити типове положення про старосту, уніфікований нормативний документ, необхідний для здійснення повноважень старости, з передбаченням можливості покладання на нього додаткових повноважень в межах компетенції ради громади та її виконавчих органів.

3. Щодо порядку дострокового припинення повноважень старости - пропонується передбачити порядок дострокового припинення повноважень старости, у разі неналежного виконання ним своїх обов’язків, як за ініціативою виборців, так і відповідної ради територіальної громади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...