• Головна
  • Як колишній міліціонер змусив теперішніх правоохоронців ворушитися
11:50, 23 липня 2015 р.

Як колишній міліціонер змусив теперішніх правоохоронців ворушитися

Вінничанин ламає ідеальні умови для інтернет-шахраїв, яким зручно дурити людей на гроші, бо ніхто їх не шукає. Андрій Моховіков оскаржив в суді постанову про закриття кримінального провадження, порушеного за його заявою. І правоохоронна система дала задню – скасувала попереднє рішення раніше, ніж про це виніс ухвалу суддя.

Про колишнього міліціонера, який переслав півтисячі завдатку за мобільний автору інтернет-оголошення і потім взявся заставляти міліцію працювати, щоб притягнула шахрая до відповідальності, 20minut.ua писав на початку липня - тут. Справу, де Андрій Моховіков потерпілий, закрили. Мовляв, це не кримінал, а цивільно-правові стосунки. Й послали людину судитися з недобросовісним продавцем. А як, якщо завдаток пересилався через „Приват-24”? Продавця ж іще треба знайти і заставити прийти до суду.

Андрій Моховіков знайшов про афериста дані, скориставшись власними оперативними знаннями і зв’язками. Дізнався, що на картці обманщика – під 200 тисяч гривень, й протягом тижня на неї надійшло 50 переказів на різні суми (від розміру завдатку до ціни телефону, який юнак нібито продавав через термінову потребу в грошах). Тож сумнівів ніяких - це був шахрай.

Колишній міліціонер знає, що повинна була зробити слідча, щоб зібрати офіційно ті самі дані. Але вона закрила провадження через два місяці. Отримав постанову про це чоловік через півроку, коли прийшов спитати, як йде розслідування. Виявилося – ніяк. За словами Моховікова, слідча навіть запиту в банк не посилала. Крім його пояснень в постанові не написала інших даних по суті справи. Зате процитувала статті Цивільного кодексу, аргументуючи, що історія Моховікова – не кримінал.  

І в решті чоловік пішов до суду з вимогою поновити розслідування – до слідчого судді, як вимагає Кримінальний процесуальний кодекс. То раніше можна було скаржитися в прокуратуру, тепер – тільки в суд.

- Три засідання слідство ігнорувало вимогу слідчого судді надати йому матеріали провадження, без яких він розглядати мою скаргу, звісно, не міг, - говорить Андрій Моховіков. – А на четвертому - суддя зачитав, що прокурор 10-го липня (заднім числом!) скасував постанову слідчої. Чому заднім числом? Бо на третьому засіданні, 17 липня, він телефонував прокурору і сказав, щоб завтра справа була. Ну, і 18-го вже був папірець про скасування постанови слідчої.

Так привід розгляду позову Моховікова зник. Його скарга далі не розгадається, а розслідування шахрайства має відновитися.  

В прес-службі прокуратури області заперечили, що скасували постанову про закриття справи потерпілого Моховикова лишень з тієї причини, що він її оскаржував у суді.

- Прокуратура міста з рішенням про закриття даного кримінального провадження не погодилась. Його скасували 10 липня й слідчому в цій справі надали вказівки щодо всебічного розслідування, - сказала прес-секретар прокурора області Ірина Вихованець. - Доречі, слідчого в справі змінили.
 
А хіба слідча не погоджує закриття провадження з прокурором? В міліції постійно мова, що без погодження в процесуального керівника нічого не можна зробити.  

- Не обов’язково погоджує. Якби погоджувала, ми б їй не дозволили, - запевнила Ірина Вихованець.  

На постанові про закриття провадження стоїть дата 23 січня. Виходить, прокурорського рішення документ чекав більше п’яти місяців. А ось що Андрій Моховіков розповідав ще до позову в суд про реакцію слідчої на його обурення закриттям справи:

- Вона мені одразу сказала: прокурор не опротестував, так що ви хочете? Типу, питання всі до прокурора. Але я знаю, що нього іти без толку. От я й пішов у суд, як вимагає Закон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...