Вінничанам презентували народні ікони Поділля

У  Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Народна ікона Поділля». 23 липня, до річниці Хрещення Русі-України та 1000-ліття Успіння рівноапостольного князя Володимира вінничанам презентували 48 унікальних творів народного сакрального мистецтва XVIII – XX століття. 

За словами начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігоря Салецького відкриття виставки – це частина з багатьох культурно-мистецьких заходів, присвячених вшануванню пам’яті Володимира Великого.
- Сьогодні ми відкриваємо виставку в рамках святкування 1000-ліття Успіння Святого рівноапостольного князя Володимира, - зазначив Ігор Салецький. – У місті проходять різноманітні культурні заходи в навчальних закладах, бібліотеках, музеях, які покликані виховувати патріотичні почуття українців та гордість за свою країну.
Секретар вінницької єпархії УПЦ (МП) Владислав Демченко зауважив, що в даних іконах можна побачити глибину любові людського серця.
- Ікони, які сьогодні нам представлені, написані не за канонами, - наголосив Владислав Демченко. -    Канонічна ікона написана так, що коли ти підходиш до неї молитися, то Господь через неї  дивиться на тебе. В народних  іконах немає зворотної  перспективи та канонічних сюжетів. Проте тут можна побачити глибину любові людського серця. Святі тут змальовані так, як їх бачили люди.
За словами колекціонера Олександра Чернова, частину своєї колекції він передав до музеїв України.
- Мені дуже приємно презентувати частину мого зібрання Подільських ікон у Вінниці, - наголосив чоловік. – Я вважаю, що духовними речами не можна торгувати. Саме тому я передаю частину моїх колекцій різним музеям – унікальні плащаниці та деякі ікони – в Національний музей Андрія Шептицького, рідкісну колекцію єврейських релігійних реліквій - одну з найкращих в Україні -передав у Кривий Ріг.
Виставка проходитиме у краєзнавчому музеї до 16 серпня. Колекція хмельничанина Олександра Чернова експонувалась у Луцьку, Одесі, Острозі, Кам'янцю-Подільському, Меджибожу та інших містах України.
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов