Євросуд може стати на заваді розширення меж Вінниці

На будівництві десятого житлового мікрорайону на Вишеньці може бути поставлено хрест. Ситуація настільки скандальна, що, не виключено, стане предметом розгляду Європейського суду із захисту прав людини

Почалося все з елементарного непорозуміння, а може, недбальства,  - чиновники міськради і Вінницької райдержадміністрації (РДА) не знайшли спільної мови. Через гру в мовчанку утопією можуть стати  благі наміри міської влади забудувати територію, що прилягає до Барського шосе у районі вулиць Келецька та Стахурського. Такого розвитку подій не відкидають навіть у «стікляшці» на Соборній.

Скандальний початок

- Найгірший варіант для міста – поставити хрест на стратегії розвитку території десятого мікрорайону, - каже заступник міського голови Вінниці Сергій Матусяк. – Якщо суди приймуть рішення не на користь міської влади, тоді стане очевидним, що 10-й мікрорайон - це утопія. Зрозуміло, постраждає громада міста. Постраждають переселенці, які чекають можливості придбати власне житло. Це буде великий скандал.

Чому саме тепер виникла проблема власника території, що була передбачена під забудову генпланом ще у 1983-му році? Відтоді, за словами  Сергія Матусяка, з одного генплану в інший переходить перспектива забудови цієї території. Так, у згаданому генплані 1983-го року значиться прокладення транспортних розв’язок з виходом на Барське шосе з вулиці Келецька і Стахурського.  У генплані 1987-го і подальших років передбачено забудову цієї території і розширення за її рахунок меж міста.

Перспективну територію — під садівництво

Насправді частину цієї ділянки, площею у два гектари, Вінницька РДА передала приватним власникам. Одним під садівництво, іншим під фермерське господарство. Сталося це у 2011-2012-му роках.

На той час уже був найновіший генплан розвитку Вінниці. Уже конкретно йшла мова про розширення меж міста, зокрема, за рахунок згаданої території. Раніше вона належала до Якушинецької сільради. Земля була у державній власності. Її розпорядником виступала Вінницька РДА. Вона й роздала землю.

Майже всі власники землю перепродали. За сотку брали по 2,5 тисячі доларів. Ті, хто її придбав, почали будуватися. Саме індивідуальні власники, таких нараховується щонайменше 20 осіб,  точніше, їхня територія, їхні будівлі, стали причиною того, що реалізувати перспективний план забудови 10-го мікрорайону не буде можливості.

- Це ж нонсенс – передати ділянку під фермерське господарство людині, яка приїхала з Бердичева, і після того, як оформила землю, розділила її на шматки і одразу продала, - розповідає Сергій Матусяк. – Де тепер те фермерське господарство? Де той фермер з Бердичева?

Заступник міського голови стверджує, що причиною конфлікту стали непродумані дії Вінницької РДА.

Тим часом у РДА кажуть, що в них нема жодного документа, який би засвідчував, що на цій ділянці у перспективі має бути будівництво.

- До генплану мало б бути погодження з Вінницькою РДА, тобто з тодішнім розпорядником землі, - каже завідувач юридичного відділу Вінницької РДА Яна Коваленко. – Нема такого погодження. У судовому засіданні я особисто робила запит, щоб міськрада надала таке погодження. Не надали. Офіційно дану ділянку міська влада не погоджувала з РДА. Які перспективи місто мало на землю, що тоді належала району, хто міг знати?

Схоже, чиновники двох державних установ, відверто знехтували можливістю порозумітися.

- Чому ви не втрутилися у процес розподілу землі у той час, коли на ваших очах землю роздавали і перепродували? – запитуємо у Сергія Матусяка.

- По-перше, тоді її розпорядником була Вінницька райдержадміністрація, а не міськрада; по-друге, там були обізнані з тим, що існує генплан Вінниці і він передбачає забудову території, про яку йде мова. Кожен відповідає за своє.

За словами пана Матусяка, він вбачає два виходи із ситуації – порозуміння.

Відбирають приватну власність

У травні цього року Вінниця розширила межі. 13 числа Верховна Рада прийняла постанову, за якою Вінниця «приросла» землями навколишніх сіл. Згідно з цією постановою, обласний центр отримав 4448,97 гектара землі. Є серед них і скандальна ділянка під 10-й мікрорайон. Міська влада тепер відвойовує її  у законних власників. Судовим рішенням уже вдалося скасувати розпорядження Вінницької РДА про передачу ділянки, площею два гектари, під  садівництво і фермерство. Тепер розглядають нові позови - про скасування державних актів на землю.

- Якщо відберуть приватну власність, це буде скандал на всю Європу, - каже вінничанин Олександр Жовнір, який отримав держакт на землю на місці перспективного Десятого мікрорайону.

Олександр каже, що він та інші власники спірної землі підуть захищатися у Європейський суд з прав людини.

- Я заробив гроші, купив землю, заплатив 25 тисяч доларів за десять соток,  збудував будинок, тепер у мене все це відбирають, - каже він. - Поясніть, в чому моя вина? Землю не вкрав, а купив у жителя Якушинець. Сплатив за неї всі необхідні податки.  Державний акт перейшов до мене.  Уже звели коробку будинку, а тепер що з цим робити?  Якщо так сталося, нехай моє житло «впишуть» у майбутній мікрорайон і знімуть проблему. Але ж не роблять цього.

Ще один забудовник Геннадій Козловський також розпочав будівельні роботи. Збудували стіни і зупинилися. Каже, за цей час їх обікрали – зняли огорожу, винесли будівельні матеріали, бо ж ніхто не працював. Серед купи документів чоловік показує лист за підписом  колишнього директора департаменту архітектури міськради пана Мартинюка.

- У листі сказано, що департамент не заперечує проти будівництва на цій території, - каже Геннадій Козловський. – А що у департаменті, так само як у райдержадміністрації, не знали, що ця земля йде під забудову?

Разом з чоловіком при розмові присутня його дружина. Жінка вагітна. Постійно хвилюється.  На ділянці Альони Мальцевої також уже розпочали будівельні роботи, звели фундамент. Як бути далі, жінка не знає.

- У нас двоє дітей, - каже пані Альона. – Батьки допомогли грішми купити ділянку. Все зробили на законних підставах. Тепер отримала позов про те, що державний акт мають визнати недійсним. Як таке може бути?

На запитання, як мають діяти далі, власники земельних ділянок відповідають однозначно: підуть по судах.

Адвокат потерпілих Галина Шеремет:

- Право власності громадянина за Конституцією є непорушним. Відміна  судом розпорядження Вінницької райдержадміністрації не може бути підставою для позбавлення державного акта на право власності на землю. Це передбачено Земельним Кодексом (ст. 140, 141). Те само сказано у постанові пленуму Верховного Суду України. Тому є сподівання, що Феміда об’єктивно підійде до розгляду позовів про скасування держактів на землю і придбані моїми підзахисними ділянки й надалі залишатимуться у їхній власності. Додам: законній власності.

Яким має бути 10-й мікрорайон на Вишеньці

Над створенням концепції планування майбутнього мікрорайону працювали вінницькі архітектори Олександр Коротких, Максим Крамар та Тетяна Волошина. Про це журналісту RIA повідомив начальник відділу департаменту архітектури і містобудування міськради Юрій Самойленко. За його словами, крім багатоповерхових житлових будинків, планується будівництво низки об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема, дитсадки і школи. Буде також соціальне житло. У зв’язку із зростаючим попитом на однокімнатні квартири, зокрема, серед переселенців, забудовники врахують і таку обставину. Будуватимуть за рахунок коштів інвесторів, серед яких відомі вінницькі будівельні компанії. Співрозмовник не став називати їх.

Транспортна інфраструктура передбачає продовження вулиці Стахурського з виходом на Барське шосе. Ще одна дорога «розітне» майбутній мікрорайон по його центру. Затвердження детального плану території майбутнього мікрорайону передбачено у другому півріччі.  Перед тим має відбутися процедура його обговорення. Для цього за місяць до початку обговорення план розмістять на сайті міськради і у «Вінницькій газеті». За цей час кожен з вінничан матиме можливість внести свої пропозиції. Вони будуть узагальнені,  одні прийняті, інші відхилені. Після цього відбудуться громадські слухання, на яких жителі міста зможуть у безпосередній розмові спілкуватися із розробниками плану, поставити їм свої запитання, з’ясувати те, що їх цікавить у забудові нового мікрорайону. Десятий мікрорайон за територією буде більший від свого «сусіда» - дев’ятого мікрорайону.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
82 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Разбившийся под Винницей двухместный учебно-боевой истребитель четвертого поколения Су-27УБ исчерпал своей ресурс еще в 2009 году. Тогда же он был отправлен на хранение.  Однако, самолет был снова введен в эксплуатацию летом 2014 года без ремонта. Вместо этого его перекрасили в новую украинскую камуфляжную окраску. Об этом сообщает bmpd.  Истребитель (с изначальным бортовым номером 05) достался Украине в составе 100-го отдельного корабельного истребительно...
Криминал
Днем 15 октября на улице 600-летия у супермаркета «Грош» винницкие патрульные и оперативники полиции заблокировали автомобиль «Volkswagen Passat B5», на котором пытались скрыться трое мужчин, подозреваемых в серии краж из автомобилей. Им сообщили о подозрении. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, полиция получила оперативную информацию о том, что в регионе «работает» группа «гастролеров» из Одессы. Известно, что последней жертвой эт...
Происшествия
Командование Воздушных сил США в Европе подтвердило гибель в катастрофе украинского истребителя Су-27УБ на Винниччине американского военнослужащего. Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом говорится в заявлении USAFE от 17 октября. "Один американский военнослужащий и один украинский военнослужащий погибли в катастрофе", - говорится в сообщении. В USAFE отметили, что американский пилот был служащим 144-й эскадрильи Воздушных сил Национальной гвардии из города Фрес...
Происшествия
В Винницкой области ночью спасателям пришлось бороться с огнем, разыгравшийся в дачном доме. Пожар удалось ликвидировать.Случай произошел вчера, 16 октября, в девять часов вечера. Тогда в Государственную службу чрезвычайных ситуаций поступило сообщение о возгорании дачного дома, расположенного в селе Вербовка, что в Хмельницком районе.На место прибыли одна единица специальной техники и четыре человека личного состава.- Пожар локализован в 21:15, а ликвидир...
Общество
Сегодня, 17 октября, в пресс-центре Департамента информационной деятельности и коммуникаций с общественностью облгосадминистрации состоялась пресс-конференция по проведению 20-21 октября текущего года средневекового рыцарского турнира, посвященного памяти Героя Небесной Сотни Максима Шимко.Организатором турнира является общественная организация «Семья Героев Небесной Сотни». Мероприятие будет проходить при поддержке облгосадминистрации, Винницкого городско...
Происшествия
На месте крушения модернизированного самолета-истрибителя СУ-27 и трагической гибели пилотов на поле за селом Уланов Хмельникского района Винницкой области пахнет авиационным горючим и смертью… Об этом пишет журналист Роман Ковальский с места падения истрибителя. «Именно здесь вчера в 16:42 упал во время выполнения сложной фигуры высшего пилотажа Су-27… Шансов на спасение у двух в кабине просто не было… Хотя так верилось в их спасательных ангелов», – пишет...
Культура
Маша Ефросинина, Леся Никитюк, Ната Филатова (ONUKA) и еще 12 украинских звезд приняли участие в создании благотворительного календаря "Щирі", который посвящен традиционному наряду и украинским праздникам. История "Щирих" началась в 2014 году – 15 украинских звезд приняли участие в съемке в украинских национальных костюмах. Проект получил такую популярность, что стал традицией. В 2016 состоялось продолжение – "Щирі. Спадщина". Тематика календаря 2019 года...
Происшествия
В Винницкой области под колесами поезда погиб мужчина.Смертельный инцидент произошел вчера, 16 октября, около половины пятого утра. Тогда в Могилев-Подольском районе вблизи села Серебрия электропоезд наехал на мужчину, который лежал посреди железной дороги.В результате 35-летний пострадавший получил травмы не совместимые с жизнью.Об инциденте правоохранителям сообщил машинист поезда.- По словам машиниста стало известно, что на момент приближения поезда пог...
Культура
Нові ідеї – нові горизонти! Саме під таким гаслом у Вінниці відбувся ІІІ-ій грандіозний показ дитячої моди – «Kids Fashion Show». 14 жовтня у приміщенні СК «Нокаут» зібрались усі найпалкіші поціновувачі модних тенденцій, актуальних новинок, креативних ідей та стильних рішень. Більше 300 гостей стали свідками творення нової модної історії нашого міста. Масштабне дійство об’єднало в одному шоу дитячі колекції сезону осінь-зима 18’19 від восьми провідних укра...