Євросуд може стати на заваді розширення меж Вінниці

На будівництві десятого житлового мікрорайону на Вишеньці може бути поставлено хрест. Ситуація настільки скандальна, що, не виключено, стане предметом розгляду Європейського суду із захисту прав людини

Почалося все з елементарного непорозуміння, а може, недбальства,  - чиновники міськради і Вінницької райдержадміністрації (РДА) не знайшли спільної мови. Через гру в мовчанку утопією можуть стати  благі наміри міської влади забудувати територію, що прилягає до Барського шосе у районі вулиць Келецька та Стахурського. Такого розвитку подій не відкидають навіть у «стікляшці» на Соборній.

Скандальний початок

- Найгірший варіант для міста – поставити хрест на стратегії розвитку території десятого мікрорайону, - каже заступник міського голови Вінниці Сергій Матусяк. – Якщо суди приймуть рішення не на користь міської влади, тоді стане очевидним, що 10-й мікрорайон - це утопія. Зрозуміло, постраждає громада міста. Постраждають переселенці, які чекають можливості придбати власне житло. Це буде великий скандал.

Чому саме тепер виникла проблема власника території, що була передбачена під забудову генпланом ще у 1983-му році? Відтоді, за словами  Сергія Матусяка, з одного генплану в інший переходить перспектива забудови цієї території. Так, у згаданому генплані 1983-го року значиться прокладення транспортних розв’язок з виходом на Барське шосе з вулиці Келецька і Стахурського.  У генплані 1987-го і подальших років передбачено забудову цієї території і розширення за її рахунок меж міста.

Перспективну територію — під садівництво

Насправді частину цієї ділянки, площею у два гектари, Вінницька РДА передала приватним власникам. Одним під садівництво, іншим під фермерське господарство. Сталося це у 2011-2012-му роках.

На той час уже був найновіший генплан розвитку Вінниці. Уже конкретно йшла мова про розширення меж міста, зокрема, за рахунок згаданої території. Раніше вона належала до Якушинецької сільради. Земля була у державній власності. Її розпорядником виступала Вінницька РДА. Вона й роздала землю.

Майже всі власники землю перепродали. За сотку брали по 2,5 тисячі доларів. Ті, хто її придбав, почали будуватися. Саме індивідуальні власники, таких нараховується щонайменше 20 осіб,  точніше, їхня територія, їхні будівлі, стали причиною того, що реалізувати перспективний план забудови 10-го мікрорайону не буде можливості.

- Це ж нонсенс – передати ділянку під фермерське господарство людині, яка приїхала з Бердичева, і після того, як оформила землю, розділила її на шматки і одразу продала, - розповідає Сергій Матусяк. – Де тепер те фермерське господарство? Де той фермер з Бердичева?

Заступник міського голови стверджує, що причиною конфлікту стали непродумані дії Вінницької РДА.

Тим часом у РДА кажуть, що в них нема жодного документа, який би засвідчував, що на цій ділянці у перспективі має бути будівництво.

- До генплану мало б бути погодження з Вінницькою РДА, тобто з тодішнім розпорядником землі, - каже завідувач юридичного відділу Вінницької РДА Яна Коваленко. – Нема такого погодження. У судовому засіданні я особисто робила запит, щоб міськрада надала таке погодження. Не надали. Офіційно дану ділянку міська влада не погоджувала з РДА. Які перспективи місто мало на землю, що тоді належала району, хто міг знати?

Схоже, чиновники двох державних установ, відверто знехтували можливістю порозумітися.

- Чому ви не втрутилися у процес розподілу землі у той час, коли на ваших очах землю роздавали і перепродували? – запитуємо у Сергія Матусяка.

- По-перше, тоді її розпорядником була Вінницька райдержадміністрація, а не міськрада; по-друге, там були обізнані з тим, що існує генплан Вінниці і він передбачає забудову території, про яку йде мова. Кожен відповідає за своє.

За словами пана Матусяка, він вбачає два виходи із ситуації – порозуміння.

Відбирають приватну власність

У травні цього року Вінниця розширила межі. 13 числа Верховна Рада прийняла постанову, за якою Вінниця «приросла» землями навколишніх сіл. Згідно з цією постановою, обласний центр отримав 4448,97 гектара землі. Є серед них і скандальна ділянка під 10-й мікрорайон. Міська влада тепер відвойовує її  у законних власників. Судовим рішенням уже вдалося скасувати розпорядження Вінницької РДА про передачу ділянки, площею два гектари, під  садівництво і фермерство. Тепер розглядають нові позови - про скасування державних актів на землю.

- Якщо відберуть приватну власність, це буде скандал на всю Європу, - каже вінничанин Олександр Жовнір, який отримав держакт на землю на місці перспективного Десятого мікрорайону.

Олександр каже, що він та інші власники спірної землі підуть захищатися у Європейський суд з прав людини.

- Я заробив гроші, купив землю, заплатив 25 тисяч доларів за десять соток,  збудував будинок, тепер у мене все це відбирають, - каже він. - Поясніть, в чому моя вина? Землю не вкрав, а купив у жителя Якушинець. Сплатив за неї всі необхідні податки.  Державний акт перейшов до мене.  Уже звели коробку будинку, а тепер що з цим робити?  Якщо так сталося, нехай моє житло «впишуть» у майбутній мікрорайон і знімуть проблему. Але ж не роблять цього.

Ще один забудовник Геннадій Козловський також розпочав будівельні роботи. Збудували стіни і зупинилися. Каже, за цей час їх обікрали – зняли огорожу, винесли будівельні матеріали, бо ж ніхто не працював. Серед купи документів чоловік показує лист за підписом  колишнього директора департаменту архітектури міськради пана Мартинюка.

- У листі сказано, що департамент не заперечує проти будівництва на цій території, - каже Геннадій Козловський. – А що у департаменті, так само як у райдержадміністрації, не знали, що ця земля йде під забудову?

Разом з чоловіком при розмові присутня його дружина. Жінка вагітна. Постійно хвилюється.  На ділянці Альони Мальцевої також уже розпочали будівельні роботи, звели фундамент. Як бути далі, жінка не знає.

- У нас двоє дітей, - каже пані Альона. – Батьки допомогли грішми купити ділянку. Все зробили на законних підставах. Тепер отримала позов про те, що державний акт мають визнати недійсним. Як таке може бути?

На запитання, як мають діяти далі, власники земельних ділянок відповідають однозначно: підуть по судах.

Адвокат потерпілих Галина Шеремет:

- Право власності громадянина за Конституцією є непорушним. Відміна  судом розпорядження Вінницької райдержадміністрації не може бути підставою для позбавлення державного акта на право власності на землю. Це передбачено Земельним Кодексом (ст. 140, 141). Те само сказано у постанові пленуму Верховного Суду України. Тому є сподівання, що Феміда об’єктивно підійде до розгляду позовів про скасування держактів на землю і придбані моїми підзахисними ділянки й надалі залишатимуться у їхній власності. Додам: законній власності.

 

Яким має бути 10-й мікрорайон на Вишеньці

Над створенням концепції планування майбутнього мікрорайону працювали вінницькі архітектори Олександр Коротких, Максим Крамар та Тетяна Волошина. Про це журналісту RIA повідомив начальник відділу департаменту архітектури і містобудування міськради Юрій Самойленко. За його словами, крім багатоповерхових житлових будинків, планується будівництво низки об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема, дитсадки і школи. Буде також соціальне житло. У зв’язку із зростаючим попитом на однокімнатні квартири, зокрема, серед переселенців, забудовники врахують і таку обставину. Будуватимуть за рахунок коштів інвесторів, серед яких відомі вінницькі будівельні компанії. Співрозмовник не став називати їх.

Транспортна інфраструктура передбачає продовження вулиці Стахурського з виходом на Барське шосе. Ще одна дорога «розітне» майбутній мікрорайон по його центру. Затвердження детального плану території майбутнього мікрорайону передбачено у другому півріччі.  Перед тим має відбутися процедура його обговорення. Для цього за місяць до початку обговорення план розмістять на сайті міськради і у «Вінницькій газеті». За цей час кожен з вінничан матиме можливість внести свої пропозиції. Вони будуть узагальнені,  одні прийняті, інші відхилені. Після цього відбудуться громадські слухання, на яких жителі міста зможуть у безпосередній розмові спілкуватися із розробниками плану, поставити їм свої запитання, з’ясувати те, що їх цікавить у забудові нового мікрорайону. Десятий мікрорайон за територією буде більший від свого «сусіда» - дев’ятого мікрорайону.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Амбулаторию общей практики семейной медицины планируют построить в селе Якушенцы Винницкого района.Соответствующий тендер, который объявил Якушинецкий сельский совет, запланированный на 27 августа. Его ожидаемая стоимость составляет 9 060 403 грн. Примерно в такую же сумму департамент капитального строительства Винницкого городского совета оценил реконструкцию здания на ул. Соборной, 36, где находится коммунальное предприятие "Винницякартсервис". Строитель...
Общество
В Виннице на площади Гагарина высадили новые деревья. Об этом сообщает советник городского головы Виктор Перлов."Новые деревья появились на площади Гагарина. Впоследствии появятся еще - до самого перекрестка и от перекрестка к ул. Хлебной (вдоль Соборной). Важность зеленых насаждений особенно остро ощущается в жаркие летние дни. А учитывая тенденции изменения климата, наличие качественного озеленение становится вопросом существования города, - говорится в...
Происшествия
В селе Иванов Калиновского района злоумышленники похитили деньги из банкомата, расположенного вблизи местного агропредприятия. Винницкие эксперты должны выяснить, какой именно взрывчаткой пользовались воры, ведь именно после взрыва они добрались до банкнот.Как пишет издание Калинивка.city, повреждения обнаружила уборщица около 7.00. В полиции отмечают, что несколько дней назад к банкомату завезли деньги, и именно взрыв помог похитить деньги, а задача экспе...
Общество
В 2019 году 938 жителей Винницкой области подписали контракт с Вооруженными Силами Украины. Среди них около сотни женщин. Как утверждает руководство отдельной мотопехотной бригады, которая дислоцируется в Винницкой области, в среднем за месяц к ним прибывает полсотни новых контрактников.Об этом сообщается на сайте Винницкой областной государственной администрации.В Винницком областном военном комиссариате утверждают, что желающих связать свою жизнь с армие...
Культура
26 сентября в Виннице состоится открытие 86-го сезона Академического музыкально-драматического театра им. Садовского. Он начнется премьерой трагедии Уильяма Шекспира "Гамлет".Спектакль «Гамлет, принц датский» будет представлена ​​в постановке режиссера Тараса Мазура по переводу Юрия Андруховича.Сейчас в театре идут репетиции спектакля, шьют костюмы, декорации изготавливаются под руководством художника-постановщика Анны Духовичный. Пластические этюды разраб...
Криминал
Винницкий городской суд принял обвинительный приговор в отношении мужчины, который, вместе с сообщником, представившись работниками полиции, заставили потерпевшего сесть в их авто, где, нанесли ему телесные повреждения. Угрожая оружием, они завладели денежными средствами и имуществом на сумму около 5,5 тыс. грн. Об этом сообщили в прокуратуре Винницкой области. Так, в ходе досудебного расследования и судебного разбирательства, ранее судимый обвиняемый вину...
Общество
Ко Дню города в Виннице может появиться еще один новый троллейбус собственного производства. Сейчас на предприятии «Винницкая транспортная компания» продолжаются подготовительные работы.Как сообщил начальник предприятия Михаил Луценко, до конца этой недели планируют получить кузов и комплектующие к нему. Стоимость одного кузова составляет почти 3 миллиона гривен, а общая стоимость трех кузовов и комплектующих - 8,6 миллиона гривен. Договор на поставку закл...
Общество
В Виннице создали онлайн-платформу для всех желающих, которые смогут помочь одиноким и малообеспеченным лицам и старикам деньгами, одеждой, лекарствами или продуктами питания. Она заработала еще в конце 2018 года, основал его предприниматель Андриан Данилюк, сообщает радио "Город над Бугом". На ресурсе указана информация о тех, кто нуждается в помощи, сумма средств, которую нужно собрать для каждого человека. "Сайт - это обмен между теми, кто может оказать...
Криминал
В Винницкой области, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения преступления. Так называемые “шутки”, о заминировании магазина 21-летний парень может попасть за решетку. Как сообщают в Немировской прокуратуре, что на Винниччине, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения престу...
Новости по теме
В селе под Винницей построят амбулаторию семейной медицины
В Виннице на площади Гагарина высадили новые деревья (фото)
Более 900 жителей Винницкой области подписали контракт с Вооруженными Силами Украины
Еще один троллейбус винницкого производства создадут ко Дню города
В Виннице создали онлайн-платформу для сбора денег пенсионерам
На Винниччине платежи в бюджеты за 7 месяцев подобрались к 9 миллиардам
В Виннице двое детей ушли из дома и ночевали на вокзале
В Виннице продолжается капитальный ремонт Немировской транспортной развязки
Завтра в Виннице восстановят движение трамваев по Хмельницком шоссе
В Вороновице под Винницей запретили передвижение по поселку фур массой более 24 тонн