Євросуд може стати на заваді розширення меж Вінниці

На будівництві десятого житлового мікрорайону на Вишеньці може бути поставлено хрест. Ситуація настільки скандальна, що, не виключено, стане предметом розгляду Європейського суду із захисту прав людини

Почалося все з елементарного непорозуміння, а може, недбальства,  - чиновники міськради і Вінницької райдержадміністрації (РДА) не знайшли спільної мови. Через гру в мовчанку утопією можуть стати  благі наміри міської влади забудувати територію, що прилягає до Барського шосе у районі вулиць Келецька та Стахурського. Такого розвитку подій не відкидають навіть у «стікляшці» на Соборній.

Скандальний початок

- Найгірший варіант для міста – поставити хрест на стратегії розвитку території десятого мікрорайону, - каже заступник міського голови Вінниці Сергій Матусяк. – Якщо суди приймуть рішення не на користь міської влади, тоді стане очевидним, що 10-й мікрорайон - це утопія. Зрозуміло, постраждає громада міста. Постраждають переселенці, які чекають можливості придбати власне житло. Це буде великий скандал.

Чому саме тепер виникла проблема власника території, що була передбачена під забудову генпланом ще у 1983-му році? Відтоді, за словами  Сергія Матусяка, з одного генплану в інший переходить перспектива забудови цієї території. Так, у згаданому генплані 1983-го року значиться прокладення транспортних розв’язок з виходом на Барське шосе з вулиці Келецька і Стахурського.  У генплані 1987-го і подальших років передбачено забудову цієї території і розширення за її рахунок меж міста.

Перспективну територію — під садівництво

Насправді частину цієї ділянки, площею у два гектари, Вінницька РДА передала приватним власникам. Одним під садівництво, іншим під фермерське господарство. Сталося це у 2011-2012-му роках.

На той час уже був найновіший генплан розвитку Вінниці. Уже конкретно йшла мова про розширення меж міста, зокрема, за рахунок згаданої території. Раніше вона належала до Якушинецької сільради. Земля була у державній власності. Її розпорядником виступала Вінницька РДА. Вона й роздала землю.

Майже всі власники землю перепродали. За сотку брали по 2,5 тисячі доларів. Ті, хто її придбав, почали будуватися. Саме індивідуальні власники, таких нараховується щонайменше 20 осіб,  точніше, їхня територія, їхні будівлі, стали причиною того, що реалізувати перспективний план забудови 10-го мікрорайону не буде можливості.

- Це ж нонсенс – передати ділянку під фермерське господарство людині, яка приїхала з Бердичева, і після того, як оформила землю, розділила її на шматки і одразу продала, - розповідає Сергій Матусяк. – Де тепер те фермерське господарство? Де той фермер з Бердичева?

Заступник міського голови стверджує, що причиною конфлікту стали непродумані дії Вінницької РДА.

Тим часом у РДА кажуть, що в них нема жодного документа, який би засвідчував, що на цій ділянці у перспективі має бути будівництво.

- До генплану мало б бути погодження з Вінницькою РДА, тобто з тодішнім розпорядником землі, - каже завідувач юридичного відділу Вінницької РДА Яна Коваленко. – Нема такого погодження. У судовому засіданні я особисто робила запит, щоб міськрада надала таке погодження. Не надали. Офіційно дану ділянку міська влада не погоджувала з РДА. Які перспективи місто мало на землю, що тоді належала району, хто міг знати?

Схоже, чиновники двох державних установ, відверто знехтували можливістю порозумітися.

- Чому ви не втрутилися у процес розподілу землі у той час, коли на ваших очах землю роздавали і перепродували? – запитуємо у Сергія Матусяка.

- По-перше, тоді її розпорядником була Вінницька райдержадміністрація, а не міськрада; по-друге, там були обізнані з тим, що існує генплан Вінниці і він передбачає забудову території, про яку йде мова. Кожен відповідає за своє.

За словами пана Матусяка, він вбачає два виходи із ситуації – порозуміння.

Відбирають приватну власність

У травні цього року Вінниця розширила межі. 13 числа Верховна Рада прийняла постанову, за якою Вінниця «приросла» землями навколишніх сіл. Згідно з цією постановою, обласний центр отримав 4448,97 гектара землі. Є серед них і скандальна ділянка під 10-й мікрорайон. Міська влада тепер відвойовує її  у законних власників. Судовим рішенням уже вдалося скасувати розпорядження Вінницької РДА про передачу ділянки, площею два гектари, під  садівництво і фермерство. Тепер розглядають нові позови - про скасування державних актів на землю.

- Якщо відберуть приватну власність, це буде скандал на всю Європу, - каже вінничанин Олександр Жовнір, який отримав держакт на землю на місці перспективного Десятого мікрорайону.

Олександр каже, що він та інші власники спірної землі підуть захищатися у Європейський суд з прав людини.

- Я заробив гроші, купив землю, заплатив 25 тисяч доларів за десять соток,  збудував будинок, тепер у мене все це відбирають, - каже він. - Поясніть, в чому моя вина? Землю не вкрав, а купив у жителя Якушинець. Сплатив за неї всі необхідні податки.  Державний акт перейшов до мене.  Уже звели коробку будинку, а тепер що з цим робити?  Якщо так сталося, нехай моє житло «впишуть» у майбутній мікрорайон і знімуть проблему. Але ж не роблять цього.

Ще один забудовник Геннадій Козловський також розпочав будівельні роботи. Збудували стіни і зупинилися. Каже, за цей час їх обікрали – зняли огорожу, винесли будівельні матеріали, бо ж ніхто не працював. Серед купи документів чоловік показує лист за підписом  колишнього директора департаменту архітектури міськради пана Мартинюка.

- У листі сказано, що департамент не заперечує проти будівництва на цій території, - каже Геннадій Козловський. – А що у департаменті, так само як у райдержадміністрації, не знали, що ця земля йде під забудову?

Разом з чоловіком при розмові присутня його дружина. Жінка вагітна. Постійно хвилюється.  На ділянці Альони Мальцевої також уже розпочали будівельні роботи, звели фундамент. Як бути далі, жінка не знає.

- У нас двоє дітей, - каже пані Альона. – Батьки допомогли грішми купити ділянку. Все зробили на законних підставах. Тепер отримала позов про те, що державний акт мають визнати недійсним. Як таке може бути?

На запитання, як мають діяти далі, власники земельних ділянок відповідають однозначно: підуть по судах.

Адвокат потерпілих Галина Шеремет:

- Право власності громадянина за Конституцією є непорушним. Відміна  судом розпорядження Вінницької райдержадміністрації не може бути підставою для позбавлення державного акта на право власності на землю. Це передбачено Земельним Кодексом (ст. 140, 141). Те само сказано у постанові пленуму Верховного Суду України. Тому є сподівання, що Феміда об’єктивно підійде до розгляду позовів про скасування держактів на землю і придбані моїми підзахисними ділянки й надалі залишатимуться у їхній власності. Додам: законній власності.

Яким має бути 10-й мікрорайон на Вишеньці

Над створенням концепції планування майбутнього мікрорайону працювали вінницькі архітектори Олександр Коротких, Максим Крамар та Тетяна Волошина. Про це журналісту RIA повідомив начальник відділу департаменту архітектури і містобудування міськради Юрій Самойленко. За його словами, крім багатоповерхових житлових будинків, планується будівництво низки об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема, дитсадки і школи. Буде також соціальне житло. У зв’язку із зростаючим попитом на однокімнатні квартири, зокрема, серед переселенців, забудовники врахують і таку обставину. Будуватимуть за рахунок коштів інвесторів, серед яких відомі вінницькі будівельні компанії. Співрозмовник не став називати їх.

Транспортна інфраструктура передбачає продовження вулиці Стахурського з виходом на Барське шосе. Ще одна дорога «розітне» майбутній мікрорайон по його центру. Затвердження детального плану території майбутнього мікрорайону передбачено у другому півріччі.  Перед тим має відбутися процедура його обговорення. Для цього за місяць до початку обговорення план розмістять на сайті міськради і у «Вінницькій газеті». За цей час кожен з вінничан матиме можливість внести свої пропозиції. Вони будуть узагальнені,  одні прийняті, інші відхилені. Після цього відбудуться громадські слухання, на яких жителі міста зможуть у безпосередній розмові спілкуватися із розробниками плану, поставити їм свої запитання, з’ясувати те, що їх цікавить у забудові нового мікрорайону. Десятий мікрорайон за територією буде більший від свого «сусіда» - дев’ятого мікрорайону.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
82 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Вчера, 20 января 2019 года, возле Винницы произошла авария. На место вызвали спасателей.- В 14:50 в службу спасения поступило сообщение о ДТП вблизи аэропорта Гавришовка, - сообщает Руслан Шевчук, главный спасатель Винницкой области.По его словам, бойцы дежурного караула государственной пожарно-спасательной части на месте чрезвычайного происшествия выяснили, что водитель легковушки Suzuki Grand Vitara не справился с управлением.- На скользкой дороге автомо...
Общество
21 января 2019 в г. Тульчин, на площади Героев Майдана состоялся флешмоб «Единая страна» с построением «живого слова» и исполнением Государственного Гимна Украины.Участниками мероприятия были государственные служащие райгосадминистрации, служащие местного самоуправления районного и городского советов. Флешмоб посвящен 100-летию Акта Соединения и Дню Соборности Украины.
Бизнес
В Винницкой области введено в эксплуатацию солнечную электростанцию на территории Бохоницкого сельского совета.Мощность нового объекта составляет 4900,0 кВт, а расчетный годовая выработка электроэнергии - 6393,0 МВт.Общая площадь строительства административно-бытового корпуса достигает 34,5 м / кв.
Происшествия
Несчастный случай произошел в г. Липовец 20 января. Местный житель случайно прижался к включенной газовой плите, в результате чего на нем загорелась одежда.В подсобном помещении на территории соседнего хозяйства погиб 59-летний местный житель.Предварительно установлено, что нетрезвый мужчина зайдя в соседскую хозяйственную постройку, сел на стул и прижался к включенной газовой плите. Мгновенно на нем вспыхнула одежда. Ожоги оказались не совместимыми с жизн...
Общество
С 22 января в Виннице внедряется бесконтактная оплата за проезд в общественном транспорте при помощи гаджетов и банковского счета. В первую очередь, этот вариант должен заинтересовать молодежь. За ней новый способ освоят и люди среднего поколения. А у пенсионеров и так проезд бесплатный.  Как сообщают в департаменте по делам СМИ и связях с общественностью Винницкого горсовета, в трамваях, троллейбусах и автобусах КП «Винницкой транспортной компании» помест...
Общество
В Виннице капитально отремонтируют улицу Данила Нечая. Речь идет об участке от улицы Московской до улицы Федорова. Всего более 1,2 км дороги. Об этом 21 января сообщил в «Фейсбук» городской голова Сергей Моргунов.
Происшествия
Хотя зимой отравления грибами считаются редкостью, все-таки не сезон, но в Виннице зафиксирован случай обращения в больницу с характерными для «грибного» отравления симптомами. На недомогание пожаловались все семеро членов одной семьи. Об этом случае рассказал начальник ГУ Госпродпотребслужбы Григорий Сидорук. По его словам, все пострадавшие находятся в реанимации, а их состояние медики квалифицируют как средней тяжести. Известно, что винничане купили гриб...
Общество
В городе Жмеринка Винницкой области 19 января, на Крещение, из кранов горожан текла освященная вода. Местный водоканал пригласил священника и провел обряд освящения воды на водозаборах, сообщает Жмеринка.city.По словам директора КП «Жмеринкаводоканал» Владимира Воронова, это сделали, чтобы жители города имели возможность получить освященную воду непосредственно дома, прямо из крана.Освященную воду подали Жмеринчанам утром в 8:00. Обряд произвел настоятель...
Общество
После завершения школьных каникул в Винницкой облaсти медленно, но стабильно растет заболеваемость гриппом и ОРВИ. По состоянию нa 18 января она нa 20,8% ниже эпидемического уровня. Между тем, за третью неделю 2019 года этот покaзатель по сравнению с предыдущей неделей вырос нa 5,8%. В течение недели зa медицинской помощью по поводу ОРВИ обратилось более 9 тысяч пaциентов, около 53% из них – дети. Госпитaлизовaны 342 человека, в том числе 223 ребенка. Самы...