• Головна
  • Чому депутат Вінницької облради, який орендує у нас землі, не хоче їх виділити воїнам АТО?
15:45, 24 липня 2015 р.

Чому депутат Вінницької облради, який орендує у нас землі, не хоче їх виділити воїнам АТО?

Жителі Бондурівки Чечельницького району повстали через те, що у селі воїни АТО не можуть отримати земельні ділянки.

За словами людей, орендар на поступки не йде, а в районній адміністрації пропонують землі, які зовсім непридатні для обробітку та використання.

– Із нашого села мобілізували найбільше військових із району -16 чоловік, — обурюється громада Бондурівки. — Вже зовсім скоро бійці повернуться додому, а отримати законні ділянки не зможуть. Ще раніше районна адміністрація надала землі резерву в оренду на 49 років депутату обласної ради Олександру Лехману. Тому тепер для військових землі нема! В інших районах із цієї ситуації вийшли мирно — переуклали договори, й військові отримують кошти за паї.

Але орендар на такі умови не погоджується. Також у Бондурівці є понад сто гектарів саду, які повинні були б розпаювати ще 5 років тому, й ці землі можна було б виділити АТОшникам. Але досі незрозуміло, яким чином сад опинився у власності фізичної особи, котра не платить податків у бюджет села. А тепер ще й виготовляє документацію... Ми неодноразово звертались до керівництва Чечельницької РДА, але там розводять руками. Або ж пропонують виділити бійцям ділянки на пасовищі, яке заросло бур'янами й десятиліттями вже не обробляється. Військові відмовились, бо тоді матимуть конфлікт із місцевими, які залишаться без пасовища.

Кореспондент звернувся за коментарем до депутата облради Олександра Лехмана.

– Я не держава, щоб давати землю. У Бондурівці є 200 га вільної землі, вона у бур'янах. Але люди вимагають виорану та навіть засіяну землю, щоб відразу на ній заробляти. Хоча 5 років тому починав з того, що викорчовував дерева, щоб потім засівати поля. Тим полем, яке хочуть жителі Бондурівки для потреб воїнів АТО, я користуватимусь ще 46 років й виплачуватиму людям паї. Також є 40 гектарів землі, яка безпосередньо належить мені. На оформлення я витратив не один десяток тисяч доларів. Я пропонував людям за власні кошти розробити пасовище з умовою в подальшому віддати ці ділянки мені в оренду. Два роки я мав би у кожен гектар вкладати 20 тисяч гривень. Селяни не проти, але зауважують, що коли отримають розроблені землі, то їх в оренду віддадуть іншому фермеру... Готовий знайти вихід із цієї ситуації та піти на компроміс.

Ось що розповів голова Чечельницької РДА Сергій Пустовий.

– Ми пропонували бійцям отримати землі в різних місцях, але вони відмовились. Також звертались до обласного Держкомзему, щоб розірвати договір оренди. Але на це підстав немає. Що стосується незаконної оренди саду, то нині також займаємось вирішенням цього питання.

Жителі Бондурівки вимагають у обласного керівництва — облдержадміністрації та облради — допомогти учасникам АТО отримати земельні ділянки. В іншому разі перекриватимуть дороги й забиратимуть врожай прямо із поля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...