У Вінниці дізналися, де готувався Акт злуки УНР та ЗУНР

Документ узгодили у вінницькому готелі “Савой”, який нині має назву “Україна”

У Вінниці дізналися, де готувався Акт злуки УНР та ЗУНР

22 січня в Україні відзначається День Соборності. Він пов'язаний з Актом Злуки ЗУНР і УНР в єдину державу, який підписали в Києві в 1919 році. Але начальник архівного відділу Липовецької РДА, заступник голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олександр Роговий доказав, що акт Злуки зароджувався не в столиці, а саме на Вінниччині, повідомляє кореспондент Вінниця.depo.ua

Щоб зробити цей висновок, вінницький краєзнавець вивчив чимало історичних документів. Тому Олександр Роговий впевнений, що Акт Злуки готували у вінницькому готелі "Савой", який нині має назву "Україна".

"Перед тим, як на Софіївській площі в Києві 22 січня було проголошено Акт Злуки, за кілька тижнів до цього документ було попередньо схвалено у Вінниці А готували в нашому обласному центр Акт Злуки, починаючи з грудня 1918 року. Цим опікувалася комісія, до складу якої входили представники ЗУНР і УНР. Схвалювали Акт Злуки диктатор ЗУНР Петрушкевич і головний отаман УНР Петлюра", - наголошує Олександр Роговий.

Щоб про це історичне відкриття дізналася громадськість, Олександр Роговий написав книгу під назвою "Акт Злуки зароджувався на Поділлі".

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов