• Головна
  • Стрілянина у вотчині Порошенка. Що сталося у Мурафі
10:35, 28 липня 2015 р.

Стрілянина у вотчині Порошенка. Що сталося у Мурафі

Невідомі молодики 23 липня обстріляли державне підприємство "Мурафський кар'єр". Після цього з'ясувалося, що порушників треба шукати не тільки серед тих, хто стріляв, а й в кабінетах чиновників у Вінниці і Києві. Одразу після інциденту у Мурафі "постріл" у відповідь зробила Вінницька обладміністрація - там заявили, що кар'єр працює незаконно

- Діяльність державного підприємства «Мурафський кар’єр» ведеться незаконно, непрозоро та поза правовим полем, - йдеться у повідомленні на сайті облдержадміністрації. - Робота в частині використання надр, оформлення трудових відносин та управління державним майном не відповідає нормам чинного законодавства.  Чому ж тоді незаконні дії не припинила міліція, прокуратура?  

Спроба рейдерства?

У Мурафському кар'єрі видобувають декоративний та будівельний камінь, вапняк, гіпс, крейду, глинистий сланець. Сто відсотків акцій підприємства належить державі. Кар'єр перебуває у підпорядкуванні Мінагрополітики. Починаючи з 2010-го року, на підприємстві кожен рік змінювався керівник. Яскравий приклад неефективного менеджементу держави у керівництві своїм підприємством. Але це тема окремої розмови. За словами заступника директора підприємства В'ячеслава Левицького, напад це відверта спроба рейдерства. Поки що підприємство повністю належить державі. Але кар'єр включено до об’єктів, що підлягають приватизації. Саме цим, на думку співрозмовника, пояснюється підвищена увага до цього об'єкта.

- Нас намагаються скомпрометувати, дехто звинувачує у розкраданні майна, але це неправда, - розповідає  В'ячеслав Левицький. - У кар'єрі працює 25 місцевих жителів, допомагаємо селу,  підвищили заробітну плату робітникам, відремонтували техніку. Люди в селі дуже зацікавлені, щоб кар'єр працював. Але є сили, які не полишають надії прибрати до рук перспективне виробництво.

За словами співрозмовника, ще із зими почали згущатися хмари над кар'єром. Тому вирішили укласти договір на охорону. Охороняють виробництво працівники приватної фірми  "Донбас-безпека". В.о. директора пояснює, що їхні послуги дешевші, ніж у державної служби охорони. Саме цим пояснює вибір партнера. Пан Левицький не виключає, що рейдерські атаки можуть повторюватися. За його словами, у березні вже було протистояння із зброєю. Тоді прибули бійці УНСО з Вінниці. Конфлікт вдалося залагодити. Тепер він повторився. Хто цього разу погрожував зброєю?

Постріл просвистів над головою

В охоронній фірмі "Донбас-безпека" є бійці, які пройшли АТО у складі добровольчого загону "Донбас". За словами одного з них з позивним Піт, на територію підприємства увірвалося до 20-ти озброєних людей. Каже, одного з охоронників взяли у заручники. Прикривалися ним.

- Після автоматної черги по землі і в повітря, мені наказали лягти,- розповідає ще один охоронник на ім'я Влад. - Куди було діватися? Ліг, отримав рукояткою по голові. 

Ушкодження зазнав згаданий заступник директора В'ячеслав Левицький. Каже, стріляли над головою. Потім зрикошетило і вцілило у груди. Після отриманої допомоги чоловік відмовився залишатися на стаціонарі.

Охоронникам вдалося затримати двох нападників. Сталося це під час їхнього відступу з території заводу. Затриманих передали міліції, яка прибула на місце інциденту.

- Особи затриманих встановлено, - повідомив начальник Шаргородської міліції Олександр Намакарський. - Ними виявилися жителі Кривого Рога на Дніпропетровщині. Пояснили, що приїхали влаштовуватися на роботу. Проводиться розслідування з метою встановлення всіх обставин інциденту.

Автомати і гранати не застосовували

У міліції спростували використання автоматів та гранат під час перестрілки на території підприємства "Мурафський кар'єр".

За інформацією сектору зв'язків з громадськістю обласної міліції, особи, які намагалися проникнути на підприємство, застосували мисливську гладкоствольну зброю. Стріляли не на ураження людей, а в повітря.

- Поширена інформацію про застосування нападниками автоматичної зброї, гранат і взяття заручників, не відповідає дійсності, - каже керівник сектору зв'язків з громадськістю обласної міліції Анна Олійник. - За медичною допомогою звернулася одна особа з незначними ушкодженнями, яка відмовилася від госпіталізації. Ніхто з учасників конфлікту не отримував вогнепальних поранень.

Детальніше про те, що сталося у Мурафі, йдеться у повідомленні на сайті обласної міліції. Цитуємо: "За фактом інциденту, що стався 23 липня на території підприємства «Мурафський кар’єр», слідчим відділенням міліції відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст. 296 ККУ (хуліганство, вчинене з застосуванням вогнепальної зброї чи іншого предмета, пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень). Працівниками міліції був зупинений автомобіль «Шкода», в якому знаходилися троє осіб, причетних до скоєння хуліганських дій на території «Мурафського кар’єру». Двох чоловіків міліціонери затримали, водієві вдалося втекти. Затриманими виявилися 27-ми та 28-річні жителі Дніпропетровської області. Свій візит на підприємство вони пояснили бажанням влаштуватися на роботу. Що стосується самого конфлікту – від пояснень відмовились. Зараз чоловіки затримані в порядку ст. 208 КПКУ (підозра у скоєнні правопорушення).

У салоні автомобіля, яким пересувалися, міліціонери вилучили автомат «Форт» та дозвіл на нього, виданий у Дніпропетровську, два магазини до цієї зброї, споряджені по 10 набоїв кожний, холодну зброю та поліетиленовий пакет з порошком білого кольору.

Попередньо встановлено, що правопорушників було близько 10 чоловік, заїхали вони на територію підприємства трьома автівками без номерних знаків, здійснили кілька пострілів з невстановленої зброї у бік недіючої адмінбудівлі та поїхали. У конфлікті є зацікавленість обох сторін. Особи усіх учасників інциденту встановлені. Слідчими органами проводяться усі необхідні заходи, аби встановити об’єктивну істину по справі".

Як бачимо, пояснення охоронників й інформація міліції різняться між собою.

Поскаржаться на міністерство

- За фактом незаконного видобутку та розтрати корисних копалин відкрито кримінальне провадження, досудове розслідування по якому здійснює прокуратура області, - сказано в повідомленні на сайті ОДА щодо подій у Мурафі. - Підприємство повністю підпорядковане Міністерству аграрної політики та продовольства України, проте відомство не вживає жодних заходів щодо врегулювання ситуації. Неодноразові звернення облдержадміністрації щодо створення спільних комісій були проігноровані.

Міністерство засвідчило свою неефективність в управлінні цим підприємством, про що в обласній державній адміністрації підготовлено відповідну службову записку, яка буде спрямована Прем’єр-міністру України.

Зрозуміло, що ОДА такими заявами і листами намагається зберегти свою репутацію. Заради цього готова йти на конфлікт з Мінагрополітики. Чому раніше це не робили?

Не вирішена проблема повернення боргів із зарплати - два мільйони гривень зароблених грошей не повернули людям.

Нема навіть ліцензії на видобуток копалин

- Представники  департаменту агропромислового розвитку ОДА разом з юристами перевіряли документи, на підставі яких працює "Мурафський кар'єр", - каже керівник департаменту Микола Неїлик. - Спочатку служба охорони їх не пропускала на територію. Коли все-таки зайшли і попросили надати документи, то з'ясувалося, що їх нема. Трудівники офіційно не оформлені, працюють без трудових книжок, відповідно не сплачують податки. Відсутня навіть ліцензія на видобуток копалин.

Як виправити ситуацію? Пан Неїлик каже, що треба оголосити конкурс на заміщення посади директора. Нині там тільки виконувач обов'язки. Його призначило міністерство без узгодження з облдержадміністрацією. З керівниками взагалі дивна ситуація. Їх змінюють кожен рік. Підприємство не працює на повну потужність. Був час, коли воно забезпечувало вапняковим каменем всі цукрові заводи області, а їх нараховувалося 41. Тому область зацікавлена у стабілізації роботи цього підприємства, бо це робочі місця. а також продукція, яка вкрай потрібна регіону.

З приводу відсутності документів на підприємстві пояснили, що трудові книжки зникли під час однієї із спроб захопити кар'єр. Тоді ж не стало відомостей обліку зарплати. Ліцензія теж пропала, зараз  її відновлюють.

Тим часом керівники трьох силових структур області - прокуратури, СБУ та міліції - поширили спільну заяву щодо подій у Мурафі. Наголошують, що це не аналог "розборкам" у Мукачево, як дехто намагається подати. Стверджують, що повністю контролюють ситуацію, здійснюють слідчі дії, встановили особи учасників подій. Конфлікт називають корпоративним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...