Німці видали фотоальбом про радянську Вінниччину

З Німеччини до Вінниці привезли сигнальний примірник фотоальбому про радянську дійсність нашого краю.

З несподіванки розпочалася друга половина дня 2 листопада для заслуженого журналіста України відомого вінницького письменника Івана Волошенюка. Без будь-якого попередження до нього завітав журналіст з Німеччини у супроводі двох київських телевізійників.

-Коли гість з Німеччини відкрив сигнальний примірник фотоальбому, у мене подих перехопило, - каже Іван Степанович. – Всі фотографії в ньому були радянського періоду. На кожній або знайомі в області місця, або багато знайомих людей. То піонери, салютуючи, стоять на лінійці в школі, то колона демонстрантів на святі Першотравня. Знімків дуже багато. Робітники на заводі, механізатори і доярки в полі - стільки облич!

Коли гості передавали Волошенюку альбом для ознайомлення, відкрили саме на тій сторінці, де зображено його портрет. «Цей знімок мені подобається найбільше, бо дуже вдалий, - продовжує Іван Степанович. – Його зробив справжній майстер фотосправи наш Олександр Гордієвич. Ми з ним багато їздили у відрядження, особливо тоді, коли я працював у газеті «Вінницька правда» і пізніше, коли вона стала називатися «Вінниччина». Саша весь час був кореспондентом інформаційного агентства «Укрінформ». Нема в області такого кутка, де б не були разом з ним.

Є в альбомі і портрет самого Гордієвича. «Знімок Саші дуже оригінальний, - продовжує Іван Волошенюк. – Він виконаний у формі негатива. Тобто видно тільки обриси обличчя, без чіткості. Таке враження, ніби дивишся на фотоплівку, з якої треба ще зробити саме фото. Мені здається, що це фотографія ще одного знаного у нас фотохудожника Володимира Клепка. На жаль, нема вже його серед нас. Володя помер, якщо не помиляюся, ще на початку 2000-го, не доживши навіть до своїх 50-ти років».

Гортаючи сторінки, Іван Степанович, знайшов на них фото ще двох колег по журналістському цеху – Леоніда Миколайчука, який був редактором обласної молодіжної газети «Комсомольське плем»я» (потім газета змінила назву на «Панорама») та завідувача відділу цієї газети Вадима Вітковського. Приємно було побачити також молодого тоді вінницького письменника Віктора Тимчука.

-Спершу подумав, що гостей цікавитиме, хто є авторами цих знімків, або прізвища людей, зображених на них, - каже Іван Степанович. – Але вони повели розмову в іншому руслі. З неї можна було здогадатися, що в альбомі буде ще й текст. Він має відобразити зміни, які відбулися в окремо взятому регіоні, з так само окремо взятими людьми за час перебудови. Саме про це мені ставили запитання.

Але найбільше вразив ще один факт.

-Я був настільки переповнений спогадами і враженнями від побачених фотографій, що ледь не забув запитати, звідки у них стільки старих знімків про область? – каже Іван Волошенюк. - Знаєте, що мені на це відповіли? Кажуть, декілька років тому вже приїжджали до Вінниці. Шукали тоді редакцію. Хтось направив їх на вулицю Гоголя, саме там довгий час знаходилися газети «Вінниччина» і «Панорама». На їхнє здивування, двері були відчинені, але редакції вже перебралися в інше місце. На третьому поверсі, де знаходилася колись молодіжка, скрізь були розкидані папери, а в одному з кабінетів на підлозі лежала купа фотоплівок. От вони їх і підібрали…З часом виник задум зробити фотоальбом із зрізом подій на зламі не тільки епох, а й зміни політичного устрою, виникнення й становлення нової держави.

-Так це було насправді з тими фотоплівками, чи ні, для мене це загадка, - каже на закінчення Іван Волошенюк. – Якщо мої гості говорили правду, то історія, звичайно, вражаюча. Ми залишили під ногами стільки архівного матерілау! Його ж збирали фотокореспонденти,я к кажуть, по крупинці, причому, не рік і не два. А німці взяли та й підібрали наше багатство. А тепре зроблять альбом і запропонують його нам же купити.

Від»їжджаючи, автори альбому обіцяли повернутися. «Можливо, уже з доповненим виданням, можливо, з його презентацією, не знаю, - додає Іван Степанович. – Все було настільки несподівано і швидко, що мені навіть не вдалося з»ясувати, чи ще комусь вони показували сигнальний примірник видання».

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов