Над чим працювали вінницькі нардепи впродовж сесії

Верховна Рада практично припинила роботу на літо. І хоча спікер парламенту не закрив сесію офіційно, багато хто з депутатів вже сидить на валізах, готується заслужено відпочити від трудів праведних…

Стоп! Трудів? Праведних?

Тут багато хто з вінничан скаже сакраментальне: «Не працюють вони! Тільки штани протирають! Всіх в топку!» І щодо когось, можливо будуть праві. Але щоб бути об’єктивними, подивимося, як роботу вінницьких нардепів оцінюють громадські платформи, яким можна хоча б умовно довіряти. 

Депутати не тільки творять закони і голосують (вони законотворці), а й працюють у комітетах, комісіях, депутатських групах, займаючи там відповідні посади. 

Щоб охопити найбільшу кількість вінничан у ВРУ, проаналізуємо роботу всіх нардепів – мажоритарників і списочників. А щоб нікого не виділяти, пройдемося за алфавітом. 

Отже, першим у цьому переліку – екс-мер Вінниці, екс-віце-прем’єр, нинішній голова ВРУ Володимир Гройсман. Він до парламенту потрапив за списком БПП. Був у ньому на четвертому місці. Про роботу Гройсмана говорити просто і складно одночасно. З одного боку – його робота на видноті, і він один з трьох осіб, що нині уособлюють державну владу. Але є й складнощі. За виконанням державних повноважень у нього вкрай мало часу на написання законів. Тож, на сайті ВРУ його посада називається офіційно - Голова Верховної Ради України. 

А от щодо роботи, то ми всі її можемо спостерігати зі стрічок новин, інформповідомлень тощо. Так би мовити, спікер парламенту – найпублічніший депутат в ньому. І, громадянська платформа «Слово і Діло» визначає Гройсмана, як одного із найбільш результативних депутатів. Він вже виконав 67% даних виборцям обіцянок. 

Наступний за ним по алфавіту – Руслан Демчак. Його обрали у ВО №18 на Вінниччині. Він мажоритарник у фракції БПП. Посада - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. Він автор 18 законів і правок до них, зареєстрованих у парламенті. Серед них – законопроекти про споживче кредитування, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг та інші, в основному, фінансові документи. Щоправда, досі жоден з них не ухвалили. Але це не вина Демчака. Депутат направив 14 депутатських запитів. З них вже розглянули 11. 

Олександр Домбровський – один з двох депутатів, що представляє Вінницю (ВО №11, Вінниця і район). Він перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Він автор та співавтор великої кількості законопроектів. З них вже вступили в дію п’ять. Серед них - Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації. Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. 

Олександр Домбровський направив 48 депутатських запитів, 43 з них розглянуто.

Григорій Заболотний – списочник БПП. Його номер у списку – 27. Він заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Заболотний автор і співавтор 19 законопроектів. Один з них прийнятий (про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії). Він подав 4 депутатських запити, 3 вже розглянуто. 

Сергій Кудлаєнко - депутат від БПП, №63 у списку. Посада - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Автор і співавтор 16 законопроектів та трьох депутатських запитів. Запити всі гозглянуто.

Микола Кучер нардеп від округу №17. Член фракції БПП. Працює в комітеті  з питань аграрної політики та земельних відносин. Автор 20 законопроектів. Жоден з них не проголосований. Направив 9 депутатських запитів. Ще жоден не розглядався. 

Юрій Македон з незначною перевагою під час виборів став депутатом по ВО №16 на Вінниччині. Депутат фракції БПП. Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Подав на розгляд Ради 10 законопроектів, за один (про виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Олександр Волков проти України" (щодо судді Верховного Суду України Волкова Олександра Федоровича) депутати проголосували. Направив 4 депутатські запити, три з них розглянули. 

Анатолій Матвієнко став депутатом по списку БПП під номером 32. Він член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Подав 16 законопроектів, за чотири з них проголосували. Серед них - про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування доріг державного значення. Подав один депутатський запит. Його ще не розглянули. 

Іван Мельничук обраний депутатом по ВО 14. Він входить у фракцію БПП, до недавнього часу був головою Вінницької обласної організації партії. Член комітету з питань запобігання і протидії корупції. Член кількох ТСК (зокрема, по Закарпаттю). Автор і співавтор понад двох десятків законопроектів. З них три ( в тому числі й про зміни до Закону України "Про вищу освіту" (щодо обрання керівника вищого навчального закладу), який перешкодив обрати Г. Калетніка, С. Ківалова і М. Поплавського ректорами вузів). Він подав 27 депутатських запитів, з яких розглянули 20.

Ще один депутат-вінничанин з прізвищем Мельничук, але Сергій, фігурує у списку чинних депутатів ВР. Він став депутатом по списку Радикальної партії, був комбатом «Айдару». Потім його виключили з фракції. Далі Сергій Мельничук вступив у депутатську групу Єремєєва. Зрештою, депутати за поданням генпрокурора, позбавили його недоторканності. Він фігурант судів, проте ще офіційно є депутатом. 

Олексія Порошенка вінничани обрали по ВО №12. Він член фракції БПП, комітету з питань податкової та митної політики. Автор і співавтор восьми законопроектів. Чотири з них – прийняті. Направив три депутатські запити, один з них розглянули. 

Іван Спориш обраний по округу №15 на Вінниччині. Член фракції БПП. Голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. На його рахунку десять законопроектів, два з яких прийняті. Він подав 8 депутатських запитів, 7 з них розглянули. 

Андрій Тетерук став депутатом за списком «Народного фронту». До парламенту він був комбатом «Миротворця».  Тепер - перший заступник голови відповідної фракції, та ще й голова підкомітету з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. На його рахунку більше двох десятків законопроектів, автором і співавтором яких він є. З них 12 прийняті парламентом. Також Тетерук подав два депутатські запити. Один з них розглянули.

Геннадій Ткачук став нардепом за списком БПП, №42. Він працює в комітеті з питань правової політики та правосуддя. Він зареєстрував 7 законопроектів, з яких два стали законами. Також він направив три запити, їх усі розглянули. 

Петро Юрчишин (ВО №13) балотувався до парламенту як самовисуванець. Але вступив до фракції БПП. Він автор і співавтор двох десятків законопроектів. Жоден з них не прийнятий. Депутат направив три запити, з яких два розглянули.

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
11 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В августе на ночном небе пройдет Малый парад планет, когда по одну сторону Солнца окажутся несколько планет. ЯВЛЕНИЕ. Астрономы уточняют, что планеты не выстроятся в одну линию в один день, но с каждой из них до конца августа сблизится Луна. ГДЕ СМОТРЕТЬ. Наблюдать за парадом планет можно будет из любой точки страны, однако лучший вид откроется на юге Украины. Увидеть сближение Луны с планетами украинцы смогут через час после захода Солнца при ясной погоде...
Происшествия
Сегодня в Виннице в 15:20 в микрорайоне Академический велосипедист на большой скорости въехал в автомобиль. На кадрах видео заметно, как велосипедист резко выскочил на проезжую часть, где в это время двигался легковой автомобиль. На месте ДТП работает патруль полиции и скорой помощи. Об этом сообщает сообщество Дорожный Контроль на своей странице в фейсбуке.
Криминал
На горячем 17 августа был задержан сотрудник ГУ «Могилев-Подольская исправительная колония № 114», который взял 3000 гривен, чтобы передать пакет осужденному. Служащему сообщено о подозрении. Места лишения свободы побуждают к нарушениям их работников. При официально небольших доходах у сотрудников есть соблазн подзаработать на передачах. Обычно, именно так в колонию попадают мобильные телефоны, sim-карты и наркотики. Как отмечают в пресс-службе прокуратуры...
Общество
В рамках всеукраинской акции «Чистые реки» в Виннице собрали 114 мешков мусора. Весь хлам неответственные люди сбрасывают в Южный Буг и на его берега, а волонтерам приходится за ними убирать. В очистке реки приняли участие молодежь и люди старшего поколения. Приходили целыми семьями. Плавали на катамаранах, SUP-серфах и лодках вылавливая мусор из воды.Подробности - в видео сайта ВинницаОК:
Происшествия
Около 15:00 часов 19 августа в Казятинском районе произошло смертельное происшествие на железной дороге. Как сообщает ГУ ЧП в Винницкой области, на железнодорожном перегоне Николаевка-Кордышевка люди обнаружили без сознания, с травмами ног 18-летнего парня. Выяснилось, что он живет в соседней с.Йосипивцы. Юноша получил слишком сложные травмы и скончался в больнице.По предварительной информации, парень попал под колеса дизельного тягача. Был ли это несчаст...
Общество
Вопрос о бесплатном проезде для участников боевых действий в Винницкой области снова привело к конфликту. Сегодня, 17 августа, после обеда винничане, которые находились на Западном автовокзале стали свидетелями спора между перевозчиками, АТОвцямы и общественными активистами. Однако, как оказалось, история не нынешняя, и началась еще неделю назад, 10 августа. Водитель автобуса маршрута "Винница - Жмеринка" отказал в льготном проезде бойцу после того, как то...
Культура
В селе Клембовка, что на Ямпольщине, в минувшую субботу проходил фестиваль вышиванок. Свои красивейшие изделия представили мастера упомянутого села, а также других районов нашего края. Можно было увидеть не только рубашки, но и полотенца, скатерти, салфетки, картины. А также и другие изделия народных умельцев.Как известно, Клембовка давно известна своими вышивальщицами. Очень красивые изделия подольских мастеров в начале прошлого века реализовывали в разны...
Криминал
Утром 18 августа в многоэтажке на ул. Стельмаха, двое преступников в масках напали на владельцев квартиры, когда они вышли на лестничную клетку. Затолкав людей в дом, один из нападавших выстрелил в хозяина и забрал сумку с деньгами. Ранения имело роковые последствия. В полиции разыскивают преступников.По неофициальной информации, объект нападения занимался обменом валюты, но в тот день он при себе имел относительно небольшую сумму - до 10 000 гривен. Как п...
Политические новости
Согласно опросу, проведенному в начале августа 2018 года, если парламентские выборы в Украине состоятся «в это воскресенье», в украинский парламент пройдут шесть политических партий. Об этом свидетельствует опрос, проведенный Международным исследовательским центром BURI (Бельгийско-Украинский научно-исследовательский институт). Так, наибольшая поддержка украинских избирателей, согласно результатам соцопроса, будет предоставлена ​​партии «Батькивщина» во гл...