• Головна
  • Над чим працювали вінницькі нардепи впродовж сесії
13:53, 28 липня 2015 р.

Над чим працювали вінницькі нардепи впродовж сесії

Верховна Рада практично припинила роботу на літо. І хоча спікер парламенту не закрив сесію офіційно, багато хто з депутатів вже сидить на валізах, готується заслужено відпочити від трудів праведних…

Стоп! Трудів? Праведних?

Тут багато хто з вінничан скаже сакраментальне: «Не працюють вони! Тільки штани протирають! Всіх в топку!» І щодо когось, можливо будуть праві. Але щоб бути об’єктивними, подивимося, як роботу вінницьких нардепів оцінюють громадські платформи, яким можна хоча б умовно довіряти. 

Депутати не тільки творять закони і голосують (вони законотворці), а й працюють у комітетах, комісіях, депутатських групах, займаючи там відповідні посади. 

Щоб охопити найбільшу кількість вінничан у ВРУ, проаналізуємо роботу всіх нардепів – мажоритарників і списочників. А щоб нікого не виділяти, пройдемося за алфавітом. 

Отже, першим у цьому переліку – екс-мер Вінниці, екс-віце-прем’єр, нинішній голова ВРУ Володимир Гройсман. Він до парламенту потрапив за списком БПП. Був у ньому на четвертому місці. Про роботу Гройсмана говорити просто і складно одночасно. З одного боку – його робота на видноті, і він один з трьох осіб, що нині уособлюють державну владу. Але є й складнощі. За виконанням державних повноважень у нього вкрай мало часу на написання законів. Тож, на сайті ВРУ його посада називається офіційно - Голова Верховної Ради України. 

А от щодо роботи, то ми всі її можемо спостерігати зі стрічок новин, інформповідомлень тощо. Так би мовити, спікер парламенту – найпублічніший депутат в ньому. І, громадянська платформа «Слово і Діло» визначає Гройсмана, як одного із найбільш результативних депутатів. Він вже виконав 67% даних виборцям обіцянок. 

Наступний за ним по алфавіту – Руслан Демчак. Його обрали у ВО №18 на Вінниччині. Він мажоритарник у фракції БПП. Посада - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. Він автор 18 законів і правок до них, зареєстрованих у парламенті. Серед них – законопроекти про споживче кредитування, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг та інші, в основному, фінансові документи. Щоправда, досі жоден з них не ухвалили. Але це не вина Демчака. Депутат направив 14 депутатських запитів. З них вже розглянули 11. 

Олександр Домбровський – один з двох депутатів, що представляє Вінницю (ВО №11, Вінниця і район). Він перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Він автор та співавтор великої кількості законопроектів. З них вже вступили в дію п’ять. Серед них - Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації. Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. 

Олександр Домбровський направив 48 депутатських запитів, 43 з них розглянуто.

Григорій Заболотний – списочник БПП. Його номер у списку – 27. Він заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Заболотний автор і співавтор 19 законопроектів. Один з них прийнятий (про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії). Він подав 4 депутатських запити, 3 вже розглянуто. 

Сергій Кудлаєнко - депутат від БПП, №63 у списку. Посада - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Автор і співавтор 16 законопроектів та трьох депутатських запитів. Запити всі гозглянуто.

Микола Кучер нардеп від округу №17. Член фракції БПП. Працює в комітеті  з питань аграрної політики та земельних відносин. Автор 20 законопроектів. Жоден з них не проголосований. Направив 9 депутатських запитів. Ще жоден не розглядався. 

Юрій Македон з незначною перевагою під час виборів став депутатом по ВО №16 на Вінниччині. Депутат фракції БПП. Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Подав на розгляд Ради 10 законопроектів, за один (про виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Олександр Волков проти України" (щодо судді Верховного Суду України Волкова Олександра Федоровича) депутати проголосували. Направив 4 депутатські запити, три з них розглянули. 

Анатолій Матвієнко став депутатом по списку БПП під номером 32. Він член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Подав 16 законопроектів, за чотири з них проголосували. Серед них - про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування доріг державного значення. Подав один депутатський запит. Його ще не розглянули. 

Іван Мельничук обраний депутатом по ВО 14. Він входить у фракцію БПП, до недавнього часу був головою Вінницької обласної організації партії. Член комітету з питань запобігання і протидії корупції. Член кількох ТСК (зокрема, по Закарпаттю). Автор і співавтор понад двох десятків законопроектів. З них три ( в тому числі й про зміни до Закону України "Про вищу освіту" (щодо обрання керівника вищого навчального закладу), який перешкодив обрати Г. Калетніка, С. Ківалова і М. Поплавського ректорами вузів). Він подав 27 депутатських запитів, з яких розглянули 20.

Ще один депутат-вінничанин з прізвищем Мельничук, але Сергій, фігурує у списку чинних депутатів ВР. Він став депутатом по списку Радикальної партії, був комбатом «Айдару». Потім його виключили з фракції. Далі Сергій Мельничук вступив у депутатську групу Єремєєва. Зрештою, депутати за поданням генпрокурора, позбавили його недоторканності. Він фігурант судів, проте ще офіційно є депутатом. 

Олексія Порошенка вінничани обрали по ВО №12. Він член фракції БПП, комітету з питань податкової та митної політики. Автор і співавтор восьми законопроектів. Чотири з них – прийняті. Направив три депутатські запити, один з них розглянули. 

Іван Спориш обраний по округу №15 на Вінниччині. Член фракції БПП. Голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. На його рахунку десять законопроектів, два з яких прийняті. Він подав 8 депутатських запитів, 7 з них розглянули. 

Андрій Тетерук став депутатом за списком «Народного фронту». До парламенту він був комбатом «Миротворця».  Тепер - перший заступник голови відповідної фракції, та ще й голова підкомітету з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. На його рахунку більше двох десятків законопроектів, автором і співавтором яких він є. З них 12 прийняті парламентом. Також Тетерук подав два депутатські запити. Один з них розглянули.

Геннадій Ткачук став нардепом за списком БПП, №42. Він працює в комітеті з питань правової політики та правосуддя. Він зареєстрував 7 законопроектів, з яких два стали законами. Також він направив три запити, їх усі розглянули. 

Петро Юрчишин (ВО №13) балотувався до парламенту як самовисуванець. Але вступив до фракції БПП. Він автор і співавтор двох десятків законопроектів. Жоден з них не прийнятий. Депутат направив три запити, з яких два розглянули.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...