Над чим працювали вінницькі нардепи впродовж сесії

Верховна Рада практично припинила роботу на літо. І хоча спікер парламенту не закрив сесію офіційно, багато хто з депутатів вже сидить на валізах, готується заслужено відпочити від трудів праведних…

Стоп! Трудів? Праведних?

Тут багато хто з вінничан скаже сакраментальне: «Не працюють вони! Тільки штани протирають! Всіх в топку!» І щодо когось, можливо будуть праві. Але щоб бути об’єктивними, подивимося, як роботу вінницьких нардепів оцінюють громадські платформи, яким можна хоча б умовно довіряти. 

Депутати не тільки творять закони і голосують (вони законотворці), а й працюють у комітетах, комісіях, депутатських групах, займаючи там відповідні посади. 

Щоб охопити найбільшу кількість вінничан у ВРУ, проаналізуємо роботу всіх нардепів – мажоритарників і списочників. А щоб нікого не виділяти, пройдемося за алфавітом. 

Отже, першим у цьому переліку – екс-мер Вінниці, екс-віце-прем’єр, нинішній голова ВРУ Володимир Гройсман. Він до парламенту потрапив за списком БПП. Був у ньому на четвертому місці. Про роботу Гройсмана говорити просто і складно одночасно. З одного боку – його робота на видноті, і він один з трьох осіб, що нині уособлюють державну владу. Але є й складнощі. За виконанням державних повноважень у нього вкрай мало часу на написання законів. Тож, на сайті ВРУ його посада називається офіційно - Голова Верховної Ради України. 

А от щодо роботи, то ми всі її можемо спостерігати зі стрічок новин, інформповідомлень тощо. Так би мовити, спікер парламенту – найпублічніший депутат в ньому. І, громадянська платформа «Слово і Діло» визначає Гройсмана, як одного із найбільш результативних депутатів. Він вже виконав 67% даних виборцям обіцянок. 

Наступний за ним по алфавіту – Руслан Демчак. Його обрали у ВО №18 на Вінниччині. Він мажоритарник у фракції БПП. Посада - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. Він автор 18 законів і правок до них, зареєстрованих у парламенті. Серед них – законопроекти про споживче кредитування, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг та інші, в основному, фінансові документи. Щоправда, досі жоден з них не ухвалили. Але це не вина Демчака. Депутат направив 14 депутатських запитів. З них вже розглянули 11. 

Олександр Домбровський – один з двох депутатів, що представляє Вінницю (ВО №11, Вінниця і район). Він перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Він автор та співавтор великої кількості законопроектів. З них вже вступили в дію п’ять. Серед них - Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації. Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. 

Олександр Домбровський направив 48 депутатських запитів, 43 з них розглянуто.

Григорій Заболотний – списочник БПП. Його номер у списку – 27. Він заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Заболотний автор і співавтор 19 законопроектів. Один з них прийнятий (про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії). Він подав 4 депутатських запити, 3 вже розглянуто. 

Сергій Кудлаєнко - депутат від БПП, №63 у списку. Посада - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Автор і співавтор 16 законопроектів та трьох депутатських запитів. Запити всі гозглянуто.

Микола Кучер нардеп від округу №17. Член фракції БПП. Працює в комітеті  з питань аграрної політики та земельних відносин. Автор 20 законопроектів. Жоден з них не проголосований. Направив 9 депутатських запитів. Ще жоден не розглядався. 

Юрій Македон з незначною перевагою під час виборів став депутатом по ВО №16 на Вінниччині. Депутат фракції БПП. Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Подав на розгляд Ради 10 законопроектів, за один (про виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Олександр Волков проти України" (щодо судді Верховного Суду України Волкова Олександра Федоровича) депутати проголосували. Направив 4 депутатські запити, три з них розглянули. 

Анатолій Матвієнко став депутатом по списку БПП під номером 32. Він член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Подав 16 законопроектів, за чотири з них проголосували. Серед них - про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування доріг державного значення. Подав один депутатський запит. Його ще не розглянули. 

Іван Мельничук обраний депутатом по ВО 14. Він входить у фракцію БПП, до недавнього часу був головою Вінницької обласної організації партії. Член комітету з питань запобігання і протидії корупції. Член кількох ТСК (зокрема, по Закарпаттю). Автор і співавтор понад двох десятків законопроектів. З них три ( в тому числі й про зміни до Закону України "Про вищу освіту" (щодо обрання керівника вищого навчального закладу), який перешкодив обрати Г. Калетніка, С. Ківалова і М. Поплавського ректорами вузів). Він подав 27 депутатських запитів, з яких розглянули 20.

Ще один депутат-вінничанин з прізвищем Мельничук, але Сергій, фігурує у списку чинних депутатів ВР. Він став депутатом по списку Радикальної партії, був комбатом «Айдару». Потім його виключили з фракції. Далі Сергій Мельничук вступив у депутатську групу Єремєєва. Зрештою, депутати за поданням генпрокурора, позбавили його недоторканності. Він фігурант судів, проте ще офіційно є депутатом. 

Олексія Порошенка вінничани обрали по ВО №12. Він член фракції БПП, комітету з питань податкової та митної політики. Автор і співавтор восьми законопроектів. Чотири з них – прийняті. Направив три депутатські запити, один з них розглянули. 

Іван Спориш обраний по округу №15 на Вінниччині. Член фракції БПП. Голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. На його рахунку десять законопроектів, два з яких прийняті. Він подав 8 депутатських запитів, 7 з них розглянули. 

Андрій Тетерук став депутатом за списком «Народного фронту». До парламенту він був комбатом «Миротворця».  Тепер - перший заступник голови відповідної фракції, та ще й голова підкомітету з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. На його рахунку більше двох десятків законопроектів, автором і співавтором яких він є. З них 12 прийняті парламентом. Також Тетерук подав два депутатські запити. Один з них розглянули.

Геннадій Ткачук став нардепом за списком БПП, №42. Він працює в комітеті з питань правової політики та правосуддя. Він зареєстрував 7 законопроектів, з яких два стали законами. Також він направив три запити, їх усі розглянули. 

Петро Юрчишин (ВО №13) балотувався до парламенту як самовисуванець. Але вступив до фракції БПП. Він автор і співавтор двох десятків законопроектів. Жоден з них не прийнятий. Депутат направив три запити, з яких два розглянули.

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
11 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Винничане поделились мемами известного когда-то полотна Владимира Серова "Ходоки у Ленина" . Среди ходоков на картине появился Владимир Путин. "Очень уважаю качественный фотошоп, потому что для хорошего "шоперства" нужно быть настоящим художником и инженером. Ну и юмористом", - говорится в заметке винничанина Виктора Байрака, который поделился мемом.В комментариях к сообщению появилось еще несколько интересных интерпретаций "ходоков".
Происшествия
Вчера, 20 января 2019 года, возле Винницы произошла авария. На место вызвали спасателей.- В 14:50 в службу спасения поступило сообщение о ДТП вблизи аэропорта Гавришовка, - сообщает Руслан Шевчук, главный спасатель Винницкой области.По его словам, бойцы дежурного караула государственной пожарно-спасательной части на месте чрезвычайного происшествия выяснили, что водитель легковушки Suzuki Grand Vitara не справился с управлением.- На скользкой дороге автомо...
Общество
21 января 2019 в г. Тульчин, на площади Героев Майдана состоялся флешмоб «Единая страна» с построением «живого слова» и исполнением Государственного Гимна Украины.Участниками мероприятия были государственные служащие райгосадминистрации, служащие местного самоуправления районного и городского советов. Флешмоб посвящен 100-летию Акта Соединения и Дню Соборности Украины.
Бизнес
В Винницкой области введено в эксплуатацию солнечную электростанцию на территории Бохоницкого сельского совета.Мощность нового объекта составляет 4900,0 кВт, а расчетный годовая выработка электроэнергии - 6393,0 МВт.Общая площадь строительства административно-бытового корпуса достигает 34,5 м / кв.
Происшествия
Несчастный случай произошел в г. Липовец 20 января. Местный житель случайно прижался к включенной газовой плите, в результате чего на нем загорелась одежда.В подсобном помещении на территории соседнего хозяйства погиб 59-летний местный житель.Предварительно установлено, что нетрезвый мужчина зайдя в соседскую хозяйственную постройку, сел на стул и прижался к включенной газовой плите. Мгновенно на нем вспыхнула одежда. Ожоги оказались не совместимыми с жизн...
Общество
С 22 января в Виннице внедряется бесконтактная оплата за проезд в общественном транспорте при помощи гаджетов и банковского счета. В первую очередь, этот вариант должен заинтересовать молодежь. За ней новый способ освоят и люди среднего поколения. А у пенсионеров и так проезд бесплатный.  Как сообщают в департаменте по делам СМИ и связях с общественностью Винницкого горсовета, в трамваях, троллейбусах и автобусах КП «Винницкой транспортной компании» помест...
Общество
В Виннице капитально отремонтируют улицу Данила Нечая. Речь идет об участке от улицы Московской до улицы Федорова. Всего более 1,2 км дороги. Об этом 21 января сообщил в «Фейсбук» городской голова Сергей Моргунов.
Происшествия
Хотя зимой отравления грибами считаются редкостью, все-таки не сезон, но в Виннице зафиксирован случай обращения в больницу с характерными для «грибного» отравления симптомами. На недомогание пожаловались все семеро членов одной семьи. Об этом случае рассказал начальник ГУ Госпродпотребслужбы Григорий Сидорук. По его словам, все пострадавшие находятся в реанимации, а их состояние медики квалифицируют как средней тяжести. Известно, что винничане купили гриб...
Общество
В городе Жмеринка Винницкой области 19 января, на Крещение, из кранов горожан текла освященная вода. Местный водоканал пригласил священника и провел обряд освящения воды на водозаборах, сообщает Жмеринка.city.По словам директора КП «Жмеринкаводоканал» Владимира Воронова, это сделали, чтобы жители города имели возможность получить освященную воду непосредственно дома, прямо из крана.Освященную воду подали Жмеринчанам утром в 8:00. Обряд произвел настоятель...