Над чим працювали вінницькі нардепи впродовж сесії

Верховна Рада практично припинила роботу на літо. І хоча спікер парламенту не закрив сесію офіційно, багато хто з депутатів вже сидить на валізах, готується заслужено відпочити від трудів праведних…

Стоп! Трудів? Праведних?

Тут багато хто з вінничан скаже сакраментальне: «Не працюють вони! Тільки штани протирають! Всіх в топку!» І щодо когось, можливо будуть праві. Але щоб бути об’єктивними, подивимося, як роботу вінницьких нардепів оцінюють громадські платформи, яким можна хоча б умовно довіряти. 

Депутати не тільки творять закони і голосують (вони законотворці), а й працюють у комітетах, комісіях, депутатських групах, займаючи там відповідні посади. 

Щоб охопити найбільшу кількість вінничан у ВРУ, проаналізуємо роботу всіх нардепів – мажоритарників і списочників. А щоб нікого не виділяти, пройдемося за алфавітом. 

Отже, першим у цьому переліку – екс-мер Вінниці, екс-віце-прем’єр, нинішній голова ВРУ Володимир Гройсман. Він до парламенту потрапив за списком БПП. Був у ньому на четвертому місці. Про роботу Гройсмана говорити просто і складно одночасно. З одного боку – його робота на видноті, і він один з трьох осіб, що нині уособлюють державну владу. Але є й складнощі. За виконанням державних повноважень у нього вкрай мало часу на написання законів. Тож, на сайті ВРУ його посада називається офіційно - Голова Верховної Ради України. 

А от щодо роботи, то ми всі її можемо спостерігати зі стрічок новин, інформповідомлень тощо. Так би мовити, спікер парламенту – найпублічніший депутат в ньому. І, громадянська платформа «Слово і Діло» визначає Гройсмана, як одного із найбільш результативних депутатів. Він вже виконав 67% даних виборцям обіцянок. 

Наступний за ним по алфавіту – Руслан Демчак. Його обрали у ВО №18 на Вінниччині. Він мажоритарник у фракції БПП. Посада - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. Він автор 18 законів і правок до них, зареєстрованих у парламенті. Серед них – законопроекти про споживче кредитування, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг та інші, в основному, фінансові документи. Щоправда, досі жоден з них не ухвалили. Але це не вина Демчака. Депутат направив 14 депутатських запитів. З них вже розглянули 11. 

Олександр Домбровський – один з двох депутатів, що представляє Вінницю (ВО №11, Вінниця і район). Він перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Він автор та співавтор великої кількості законопроектів. З них вже вступили в дію п’ять. Серед них - Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації. Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. 

Олександр Домбровський направив 48 депутатських запитів, 43 з них розглянуто.

Григорій Заболотний – списочник БПП. Його номер у списку – 27. Він заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Заболотний автор і співавтор 19 законопроектів. Один з них прийнятий (про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії). Він подав 4 депутатських запити, 3 вже розглянуто. 

Сергій Кудлаєнко - депутат від БПП, №63 у списку. Посада - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Автор і співавтор 16 законопроектів та трьох депутатських запитів. Запити всі гозглянуто.

Микола Кучер нардеп від округу №17. Член фракції БПП. Працює в комітеті  з питань аграрної політики та земельних відносин. Автор 20 законопроектів. Жоден з них не проголосований. Направив 9 депутатських запитів. Ще жоден не розглядався. 

Юрій Македон з незначною перевагою під час виборів став депутатом по ВО №16 на Вінниччині. Депутат фракції БПП. Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Подав на розгляд Ради 10 законопроектів, за один (про виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Олександр Волков проти України" (щодо судді Верховного Суду України Волкова Олександра Федоровича) депутати проголосували. Направив 4 депутатські запити, три з них розглянули. 

Анатолій Матвієнко став депутатом по списку БПП під номером 32. Він член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Подав 16 законопроектів, за чотири з них проголосували. Серед них - про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування доріг державного значення. Подав один депутатський запит. Його ще не розглянули. 

Іван Мельничук обраний депутатом по ВО 14. Він входить у фракцію БПП, до недавнього часу був головою Вінницької обласної організації партії. Член комітету з питань запобігання і протидії корупції. Член кількох ТСК (зокрема, по Закарпаттю). Автор і співавтор понад двох десятків законопроектів. З них три ( в тому числі й про зміни до Закону України "Про вищу освіту" (щодо обрання керівника вищого навчального закладу), який перешкодив обрати Г. Калетніка, С. Ківалова і М. Поплавського ректорами вузів). Він подав 27 депутатських запитів, з яких розглянули 20.

Ще один депутат-вінничанин з прізвищем Мельничук, але Сергій, фігурує у списку чинних депутатів ВР. Він став депутатом по списку Радикальної партії, був комбатом «Айдару». Потім його виключили з фракції. Далі Сергій Мельничук вступив у депутатську групу Єремєєва. Зрештою, депутати за поданням генпрокурора, позбавили його недоторканності. Він фігурант судів, проте ще офіційно є депутатом. 

Олексія Порошенка вінничани обрали по ВО №12. Він член фракції БПП, комітету з питань податкової та митної політики. Автор і співавтор восьми законопроектів. Чотири з них – прийняті. Направив три депутатські запити, один з них розглянули. 

Іван Спориш обраний по округу №15 на Вінниччині. Член фракції БПП. Голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. На його рахунку десять законопроектів, два з яких прийняті. Він подав 8 депутатських запитів, 7 з них розглянули. 

Андрій Тетерук став депутатом за списком «Народного фронту». До парламенту він був комбатом «Миротворця».  Тепер - перший заступник голови відповідної фракції, та ще й голова підкомітету з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. На його рахунку більше двох десятків законопроектів, автором і співавтором яких він є. З них 12 прийняті парламентом. Також Тетерук подав два депутатські запити. Один з них розглянули.

Геннадій Ткачук став нардепом за списком БПП, №42. Він працює в комітеті з питань правової політики та правосуддя. Він зареєстрував 7 законопроектів, з яких два стали законами. Також він направив три запити, їх усі розглянули. 

Петро Юрчишин (ВО №13) балотувався до парламенту як самовисуванець. Але вступив до фракції БПП. Він автор і співавтор двох десятків законопроектів. Жоден з них не прийнятий. Депутат направив три запити, з яких два розглянули.

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
11 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В центре Винницы сотрудники внутренней безопасности ГУ Национальной полиции в Винницкой области совместно со следователями прокуратуры задержали при получении взятки двух патрульных полицейских. Задержание происходило около 17:00 на улице Василия Стуса. Видео и фото с задержания полицейских выложил глава общественной организации “Ревизия власти” Виталий Павловский. По его словам, среди задержанным – командир первой роты Управления патрульной полиции Винниц...
Происшествия
Правоохранители уже провели большой объем работы и сейчас ожидают информации из "черного ящика" самолета. Правоохранители изучили место происшествия, опросили всех свидетелей и кое-какие выводы уже есть Следствие по делу о падении истребителя Су-27 Военно-воздушных сил Украины в Винницкой области рассматривает четыре версии причин катастрофы, заявил главный военный прокурор Анатолий Матиос в эфире телеканала 112 Украина в пятницу, 19 октября. "Сейчас отраб...
Общество
В субботу, 20 октября, часть Виннице останется без воды. Все из-за ремонтных работ.Об этом сообщают в Винницкой городском совете.20 октября в связи с проведением реконструкции водопроводной насосной станции по ул. Чехова с 6:00 до 21:00 будет отключено водоснабжение по улицам: Семенец, Чехова (д. № 35-45, 56-70), Чумацкая, Кооперативная, Кузнецова, Тропинина, Кибальчича, И.Пулюя, Постышева, пр.Кооперативный, пр. Кузнецова, 1пр.Кузнецова .
Криминал
Винницкими работниками прокуратуры, управления уголовного розыска и следователями ЧП, выявлено и задокументировано деятельность преступной группы - семья, незаконно продавала наркотические средства.Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области.Организатором преступной группы оказался представитель одной из национальных меньшинств Винницкой области, который уже имел проблемы с законом за совершение аналогичных преступлений на территории Одесск...
Общество
17 октября в Ладыжинское водохранилище выпустили 8,28 тонн малька рыбы. Как сообщает пресс-служба Госрыбагентства, пользователь зарыбил водоем 69 тыс. экз. двухлеток толстолобика навеской около 120 г. В зарыблении приняли участие представители Винницкого рыбоохранного патруля, Госэкоинспекции в Винницкой области, органов местного самоуправления и общественности.
Общество
С 1 октября в Виннице введено ограничение для частного автотранспорта на проезд через центральную улицу города - Соборную. Если первые несколько дней патрульная полиция проводила только разъяснительную работу, то сейчас ежедневно составляют около 50 протоколов на водителей.Об этом 18 октября сообщил начальник патрульной полиции в Винницкой области Редван Усеинов.Мы штрафуем, уже не предупреждая. Предупреждали первые 3 - 4 дня, - говорит Редван Усеинов.На в...
Общество
На днях работники полиции приехали на вызов к винничанке, которая заявила, что у нее пропал внук.Вроде, ребенок вышел погулять и не вернулась домой.Полицейские тут же взялись за работу - начали опрашивать соседей, знакомых и прохожих.Оказалось, что малый шутник просидел все это время во дворе дома в старом шкафу и наблюдал за поисками.Почти через три часа поисков несовершеннолетнего нашел заместитель начальника Левобережного отделения полиции Тарас Калачик...
Общество
На численні прохання та дитячі вимагання Фіксики знову у Вінниці з Фікси ШОУ «Як ДімДімич став Фіксиком» — 28 жовтня о 12:00 в Будинку Офіцерів! НайХІТовіша ліцензійна вистава від творців мультсеріалу! Хто не мріяв хоча б раз побувати у світі Фіксиків? Перетворитися на маленьких чоловічків і подивитися на всі прилади зсередини? Найрейтинговіші мультяшні герої Фіксики, популярні в більше ніж 90 країнах світу, знову запрошують всіх поринути у світ технічних...
Политика
Не так давно на сайте петиций появилось обращение, автор которого предлагал сделать котов частью экосистемы Винницы. Очень быстро оно собрало необходимое количество голосов. Похоже, власть нашего города не оставит без внимания пушистых и поддержит стремление тысяч винничан в определенной степени помочь котам. На сайте мэрии Винницы уже появился проект решения, которое призвано решить несколько проблем, касающихся винницких бездомных кошек, страдающих от си...