• Головна
  • В'ЇЗД ДО ЧЕРЕПАШИНСЬКОГО КАР'ЄРУ ХОЧУТЬ ПЕРЕРИТИ
08:59, 29 липня 2015 р.

В'ЇЗД ДО ЧЕРЕПАШИНСЬКОГО КАР'ЄРУ ХОЧУТЬ ПЕРЕРИТИ

Після хвилі захоплення, яке викликала в інтернеті інформація про колишній гранітний кар'єр у селі Черепашинці Калинівського району, саме село тепер потерпає від навали охочих відпочити на його берегах.Сільський голова Наталя Черниш розповідає, що такого напливу не було жодного року. Про це вовідомляє - vlasno.info

— Кількість людей збільшилась дуже різко, — розповідає Наталя Сергіївна. — Цей кар'єр затоплений 20 років, але такого, як цього року, не було ніколи. Минулих вихідних я навіть засікла час: за двадцять хвилин проїхало 38 машин! У нас в селі є ставок, де діти купаються. Але тепер матері бояться їх відпускати. Я ледве зупинила людей, щоб вони не перекрили дорогу для цих авто.

Наталя Сергіївна розповідає, що люди надзвичайно обурені. Адже молодь, яка приїжджає, веде себе не надто культурно: вмикають голосно музику, шумлять, залишають після себе багато сміття.

— Зробили просто велику мусорку, стихійне сміттєзвалище, — продовжує пані Наталя. — Так, там дуже гарно, але і дуже небезпечно. Постійно стаються зсуви граніту. Відпочиваючі пірнають у глиб кар'єру. Але можна двічі пірнути нормально, а на третій поранитись або іще гірше. Нещодавно там потонув молодий хлопець. Ми розклеювали плакати на деревах, про те що тут небезпечно. Але повисіли вони кілька днів, а потім молодь ними розпалила собі багаття.

Проблему сміття біля кар'єру підіймали і у районній адміністрації. Тож, вирішили дорогу, яка веде до нього, просто перерити. Але, за словами Наталі Сергіївни, проблему це не вирішить. Адже люди, які приїжджають, і так залишають свої авто на під'їзді до кар'єру і йдуть пішки.
— А центральну вулицю ж не перериєш, тут люди ходять. І вона веде до виробничих потужностей підприємства "Еко-сфера" (Колишній "Вінніфрут" — авт.). До того ж, зараз жнива і всі трактори на збиранні урожаю.

Серед відпочиваючих наразі ходять чутки, що територію довкола кар'єру хоче взяти в оренду приватний підприємець і зробити платним в'їзд до нього. Інформацію про те, що землю і справді хочуть взяти в оренду підтвердив керівник відділу держкомзему у Калинівському районі Андрій Манило.

— Товариство "Еко-Сфера" оформляє документи уже чотири роки. Спочатку Державне агентство земельних ресурсів у Києві відмовило їм. Вони подали апеляцію і справа зараз у суді, — сказав чиновник.

За словами Андрія Дмитровича, підприємець і справді може взяти землю в оренду поблизу кар'єру для рекреаційного призначення (для організованого масового відпочинку населення і туризму — авт).

Наразі мова іде про 19 гектарів на 25 років оренди.

Як повідомили у самій компанії, підприємство і справді хоче взяти в оренду землю довкола кар'єру. Частину її має на меті використати під виробничі потужності, оскільки поряд знаходиться їхній завод по виробництву води. Повідомили також, що оскільки поблизу кар'єру знаходиться свердловина, з якої добувають воду для виробництва солодкої води, у компанії теж зацікавлені, щоб довкола було чисто. Але до компанії, нібито, уже зверталися підприємці, які хотіли б взяти в суборенду землю і облаштувати на берегах кар'єру місце для відпочинку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...