• Головна
  • Чому горів Турбівський цукровий завод, що на Вінниччині?
11:59, 30 липня 2015 р.

Чому горів Турбівський цукровий завод, що на Вінниччині?

Тільки диво врятувало всіх від потужного вибуху кисневих балонів.

У п'ятницю увечері спалахнула пожежа на Турбівському цукровому заводі. За підвищеним номером виклику на місце події прибули працівники ДСНС п'яти державних частин у кількості 20 чоловік (з Вінниці, Липовця, Вороновиці, Іллінців та Турбова). Рятувальникам вдалося впоратися з вогнем лише о 22.40. Пожежею знищено 600 квадратних метрів шиферної покрівлі. І хоча причини ще розслідуються, а завдані збитки встановлюються, місцеві мешканці переконані, що горіло не просто так. Основна версія — порушення правил пожежної безпеки робітниками, які різали метал у складі. Інша — так, як навколо заводу ще й досі тривають судові баталії між власниками, комусь треба було щось приховати...

Олег Габрієль, місцевий активіст, котрий був серед свідків пожежі, розповідає: «Це елементарне недбальство! Особливість цього заводу така: з одного боку — склад готової продукції, а поряд цех. Мішки транспортувалися до складу на стрічковому транспортері. Тим часом у цеху працювали порізчики. Дуже багато запитань виникає до працівників, бо після гасіння у приміщенні виявили чимало балонів з киснем, котрі валялися абияк. За словами пожежників, тільки диво врятувало Турбів від потужного вибуху... Потім з'ясувалося, що увечері в п'ятницю на заводі працювали відразу дві бригади порізчиків і пожежа спалахнула зовсім не у підземеллі. Але це все — лише попередні дані. Охоронці намагалися спочатку загасити пожежу самотужки. Але вогонь перекинувся на склад, в котрому дах з руберойду, дерев'яні перекриття, і все це згодом обвалилося вниз. Рятувальників викликали трохи пізніше люди, котрі побачили полум'я над заводом. Але до пожежників запитань немає, вони зробили все, що могли. Воду для гасіння брали прямо з річки, з'єднавши рукави».

Смуга суцільних невдач для цього підприємства сталася з афери, котру у 2012 році «провернув» один з кандидатів у депутати. Згідно з фінансовими зобов’язаннями, котрі він не виконав, 520 працівників підприємства залишилися без заробітної плати на загальну суму 1,5 мільйона гривень. Загальні ж збитки Державній податковій адміністрації та Пенсійному фонду завдані на суму 10 мільйонів гривень. Лише минулого року завод був визнаний банкрутом, відкрита процедура ліквідації підприємства, а незалежні профспілки допомогли виплатити людям заборговане на півмільйона.

Що це було — чи збіг обставин, чи нещасний випадок, чи навмисний підпал — з'ясовує слідство. Втім, протягом тієї спекотної доби в Україні сталося 255 пожеж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...