• Головна
  • Немирівчани задихаються від диму, який йде з місцевого сміттєзвалища
13:00, 30 липня 2015 р.

Немирівчани задихаються від диму, який йде з місцевого сміттєзвалища

У мерії кажуть, що димиться воно через підпали. Перенести його зараз немає можливості.

Мешканці мікрорайонів Лукашівки та Сільгосптехніки особливо страждають від димових завіс, смороду горілих пластикових пляшок та гнилі. Хати деяких із них знаходяться за 50 м від сміттєзвалища.

– Ті, хто живе поблизу, постійно в лікарнях. У них кашель, хвороби легень... Вікна відкрити — нереально. Дим валить у хату, — скаржаться мешканці з мікрорайону Лукашівки. — Ми збирали підписи у місцевих. Усі хочуть, щоб це звалище закрили. На Великдень так горіло — все село тушило! Якщо воно не горить, то постійно тліє. Ми зверталися і в міську раду, і в районну. Пропонуємо організувати звезення сміття на іншій території, подалі від міста. А нам кажуть, що нема місця, куди його перенести. Але це ж не відповідь! Цією гидотою дихають наші діти. Люди у розпачі. Треба просто прив'язати одного з депутатів поблизу цього звалища — і тоді він зрозуміє, як нам тут живеться!

Коли підходиш до сміттєзвалища, тягне горілим та гнилим. На узбіччі дороги, яка веде до сміттєвого майданчика, гори пляшок, відходів та різного непотребу. Немирівчани, які завозять сміття на своїх авто, викидають його при дорозі, не доїжджаючи до території звалища. Коли зламався бульдозер, то була закидана вся дорога і було важко завезти сміття.

У міській раді Немирова запевняють, що про проблему сміттєзвалища знають і кидають усі сили на її вирішення.

– Сміттєзвалище димиться через те, що його підпалюють. Ми в цьому впевнені! Адже саме по собі, навіть від спеки, воно спалахувати не може! Це можуть бути поодинокі випадки, але ж не постійно. А воно зараз горить по кілька разів на місяць. Ми неодноразово виїжджали на сміттєзвалище, вивчали ситуацію, збиралися наради, де вирішували це гостре і проблемне питання, — запевнив начальник відділу комунального господарства Ігор Колісник. — За дорученням голови райдержадміністрації від 17 липня ц. р. вирішено: прийняти на роботу двох охоронців, виявити тих, хто підпалює сміттєзвалище, внести пропозиції щодо виділення землі під нове сміттєзвалище, створити підприємство з сортування твердих відходів з подальшою їх переробкою.

Буде контрольно-пропускний пункт на сміттєзвалищі. Ми там побудуємо приміщення для охоронців. Вони постійно робитимуть обхід, щоб виявити зловмисників. Усі матеріали для будівництва збираємо своїми силами.

Обласна «екологія» подовжила нам паспорт, який був виданий 2003 р. Дозволили використовувати це сміттєзвалище до кінця року в такому вигляді, в якому воно є.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...