Поліклініки у Вінниці зникнуть, замість них з’являться медичні центри

З нового року таку структуру як поліклініки, у Вінниці ліквідують. Замість цього об’єднають персонал дитячих та дорослих лікувальних закладів. У місті створять сім центрів первинної медико-санітарної допомоги

Дільничні педіатри та терапевти вже розпочали активну підготовку по спеціальності - сімейна медицина або лікар загальної медичної практики. Навчання буде походити на базі Вінницького медичного університету і можливо, навіть без відриву від роботи.

Перший центр створять у Тяжилові, де з 2000 року вже перцюють за принципом сімейних лікарів. Саме там ця практика розпочиналася.

Дитячу поліклініку, що на Козицького, об’єднають з дорослою поліклінікою №2, що на вулиці Першотравневій. Аби у цій поліклініці розмістити дитячих лікарів – гастроентерологічний центр переселять у міську лікарню №1, що на Хмельницькому шосе, у відділення неврології. Звідти, ліжка для інсультних хворих переведуть у міську лікарню швидкої допомоги у відділення нейрохірургії.

Дитяча поліклініка №3, що на Космонавтів, переїде у поліклініку лікарні №1, що також на Хмельницькому шосе.

На Старому Місті база поліклініки від міської лікарні №3 також стане центром, куди підселять педіатрів з дитячої консультації, яка знаходиться на першому поверсі Центру матері та дитини.

Ще один центр створиться на базі поліклініки на вулиці Київській. Туди підселять педіатрів з дитячої поліклініки №2.

Поліклініка №3, що знаходиться біля Центрального міського стадіону, стане центром, куди переїдуть частина педіатрів з дитячої поліклініка №2, що на вул. 50-річчя Перемоги. А в дитячу поліклініку №2 частково перейдуть терапевти.

Пацієнт має право вибору лікаря загальної практики сімейної медицини, який при необхідності направляє хворого до вузького спеціаліста. Він вже турбується за пацієнта, у нього спостерігаються і діти, і дорослі. Якщо лікар уже не може впоратися, він направляє хворого до того ж кардіолога. Ці заклади матимуть свій бюджет і своє окреме фінансування, вони не залежатимуть від лікарень та не фінансуватимуться за залишковим принципом, як то було раніше. І в цьому головна перевага.

В ідеалі воно так, проте, як у пацієнтів, так і у лікарів більше питань, ніж відповідей. Останні з’являться через місяць – кажуть у департаменті охорони здоров’я міста.

А все через недосконалість законодавчої бази, цілий перелік нормативних документів не встигає за введенням реформи.

Через зменшення посад лікарів вузької спеціальності, не на жарт стурбувалися пацієнти. Ті з них, що мають хронічні хвороби, переживають за своє здоров’я найбільше. Вони з нового року будуть обирати собі сімейного лікаря, що незнайомий з їх хворобами.

Та вінничан заспокоюють чиновники. Вони кажуть, що всіх вузьких спеціалістів не ліквідовують, частина залишається в центрах первинної медико-санітарної допомоги. Це, наприклад, окулісти, ЛОРи, хірурги, травматологи і інші.

Деяких вузьких спеціалістів, молодих невропатологів, кардіологів, ендокринологів – направлять перевчитися на сімейних лікарів. Молоді спеціалісти обов’язково будуть працевлаштовані. Якщо лікар досяг пенсійного віку – знайти йому працевлаштування вже складніше. У 55-57 років перевчатися вже немає сенсу. Дехто потрапить до лікарень як консультанти.

Інша частина працюватиме на базі стаціонарних лікарень, де створюється консультативно–діагностичні відділення - це ендокринологи, дерматологи, неврологи, кардіологи тощо.

1087905.jpgАндрій Рева (45)

заступник міського голови

- Наші керівники, що відповідають за реформу, зовсім забувають за безліч моментів. Прем’єр-міністр Микола Азаров дуже критикував міністра охорони здоров’я Олександра Аніщенка і було за що. Адже реально у нас розпочалася реформа, а навздогін їй йдуть діючі нормативно-правові акти. Уже третій примірний штатний розпис приходить для центру первинної медико-санітарної допомоги. Люди розуміють, що робиться щось не те.

Це стосується єдиної системи медичної галузі у містах, наше міністерство не розуміє роботи територіальних громад у великих містах.

Якщо нас підтримає більша кількість людей з тими пропозиціями, що ми вносимо, тоді буде добре. Адже ми хочемо брати участь у реформі, просто просимо, щоб до наших вимог також прислухалися.

Це стосується фінансування закладів вторинної медицини, станції швидкої допомоги.

Тобто, є багато моментів не відпрацьованих.

Ситуація схожа на те, коли ти повторюєш людині щось, а вона відмахується: та ви мені це вже п’ятий раз кажете. А я скажу шостий, аби мене почули.

1087906.jpgВалентин Фіщук (52)

головний лікар станції швидкої медичної допомоги

- У сільській місцевості набагато менше викликів. Більшість звернень беруть на себе сільські медики – фельдшери і акушерки, які надають допомогу при таких викликах, наприклад, з приводу температури, підвищеного тиску, або люди похилого віку часто викликають лікарів через свою самотність. Для бюджету міста - це великі витрати. Кожен виїзд коштує місту майже 200 гривень. Якби у нас була система, коли лікарю виділяється приміщення – квартира і кабінет для прийому, та валіза з медикаментами, то хворі могли б отримувати допомогу за місцем проживання. Принцип сімейної медицини дуже прогресивний. Але його за один день не запровадиш. У зв’язку з цим і розпочався експеримент по реформуванню галузі охорони здоров’я в Україні. Звичайно, за декілька місяців радикально змінити все дуже важко. Проте дуже потрібно змінити саме первинну ланку обслуговування – адже до поліклінік люди звертаються в рази більше, ніж у лікарні. Якщо цих лікарів забезпечать медикаментами і обладнанням, то і менше хворих буде госпіталізуватися. Профілактика на ранніх стадіях хвороби ефективніша і дешевша.

Я впевнений, якщо буде реалізована така програма сімейної медицини, то і кількість виїздів бригад служби швидкої допомоги зменшиться, перш за все, за рахунок повторних виїздів бригад до хворих хронічними хворобами. А це значна економія для міського бюджету.

1087907.jpgЛюдмила Грабович (50)

директор департаменту охорони здоров’я міста

- Зважаючи на те, що в Україні було майже відсутнє розмежування рівнів надання медичної допомоги, це призвело до зниження якості, доступності та своєчасності медичних послуг. Дільничний лікар перетворився у диспетчера. Пацієнти часто самі, на рівні власного розуміння медицини, вирішували - до якого лікаря їм звернутися. Саме тому Президент України підписав Закон про реформування медицини у Вінницькій, Дніпропетровській та Донецькій областях, а також у місті Києві. Який першочергово направлений на розмежування рівнів та покращення первинної медико-санітарної допомоги. Сьогодні у Вінниці вже створено сім центрів сімейної медицини. Важливим досвідом у нас є те, що міська поліклініка №1, майбутній перший центр, повністю орієнтована на сімейне обслуговування і має досвід роботи на засадах сімейної медицини.

1087908.jpgНаталя Роман (46)

головний лікар міської дитячої поліклініки №2

- Ми десять років впроваджуємо сімейну медицину у Малих Хуторах, це відділення сімейної медицини. І така система вже себе виправдовує. Звичайно, перший час було важко, педіатри ходили до хворих разом з терапевтами, вчилися одне у одного. Проте якість лікування від цього не постраждала. Якщо зараз запропонувати стару система – ні хворі, ні лікарі до неї повертатися не захочуть.

У цьому місяці я була на стажуванні за кордоном. Там уся ця система настільки відпрацьована, мене вразило те, що ми можемо створити у себе. Але для цього потрібно поламати стереотипи наших людей. У нас, як звикли - приходять до лікаря і кажуть йому, як лікувати. З введенням практики сімейної медицини більшість проблем лікування буде брати на себе лікар. І людям не потрібно буде бігати по кабінетах, а до вузьких спеціалістів їх направлятимуть сімейні лікарі.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
175 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
«14-летняя Галепова Анастасия жительница села Балки, Барского района 21 сентября 2018 утром пошла в школу и до настоящего времени не вернулась», - сообщают правоохранители. Приметы : на вид около 14-16 лет, худощавого телосложения, рост около 160-165 см, волосы длинные, окрашенные в рыжий цвет. Была одета в синие брюки и светлую кофту. Просьба сообщить полицию в случае получения любой информации о местонахождении девушки по телефону 102 или 097-739-74-47.
Происшествия
Произошло это около 21. 45 23 сентября недалеко от города Тульчин Винницкой области. Поезд № 120 Львов - Кривой рог - Запорожье следуя по маршруту, сбил мужчину. По словам пассажиров, он лежал на рельсе, на сигнальные гудки не реагировал. На месте происшествия работала полиция. Другие подробности происшествия пока не сообщаются.
Происшествия
Сегодня, 23 сентября, около 14:30 (как отмечают очевидцы) в Центральном парке Винницы произошел крупный пожар. Загорелось помещение, которое использовалось зала игровых автоматов еще в советский период, пишет Vezha.vn.uaПо состоянию на 15:00 возле здания боролись с огнем сразу несколько отрядов пожарных. Несмотря на усилия пожарных, деревянное помещение быстро догорал и через несколько десятков минут фактически превратилось в пепелище.Присутствующие на мес...
Общество
В Виннице по городу будет курсировать новый 10-й VinWay. Об этом сообщает мэр Сергей Моргунов на своей странице в фейсбуке. "10-й трамвай VinWay вскоре будет курсировать Винницей. Мастера Винницкой транспортной компании работают над монтажом вагона - он уже готов на 80%. Ведь планируют собрать его в 105-й годовщины винницкого трамвая - 28 октября! Это будет 31-метровый трамвай. Как и предыдущие модернизированные вагоны, он адаптирован для маломобильных гру...
Политика
Коллективу прокуратуры Винницкой области исполняющий обязанности главы ведомства Сергей Сухоребрый 20 сентября представил нового заместителя прокурора области. На эту должность назначен Андрей Шпортун. Напомним, вакантной должность стала после увольнения Александра Попеско, который является фигурантом уголовного производства по факту получения неправомерной выгоды. По делу проходит также адвокат. Следствие продолжается. Поскольку место освободилось, генпро...
Общество
Калиновский городской совет Винницкой области дал согласие на присоединение к своей объединенной общине села Корделевка, расположенного в 7 км севернее Калиновки на международной трассе “Могилев-Подольский – Винница – Житомир – Выступовичи”. Как сообщает советник по децентрализации Винницкого центра развития местного самоуправления Евгений Шаповалов, за такое решение 20 сентября проголосовали 17 из 25 депутатов Калиновского горсовета. По его словам, принят...
Общество
Мастер на все руки - именно так можно сказать о жителе Винницкой области, который создает просто невероятные работы из металла. К слову, именно за это его признали лучшим в Украине. Речь идет об известном винницком кузнеце Руслане Бойчуке. Именно он победил на VII Международном фестивале кузнечного искусства "Металлическое сердце Украины". Мужчина получил сразу две награды - первое место по результатам голосования кузнецов и приз зрительских симпатий. - Мн...
Происшествия
20 сентября в Погребищенском районе водитель «семерки» съехал в кювет и перевернулся. В результате ДТП погиб пассажир легковушки. Авария произошла около 18.30 возле села Павловка. 28-летний житель одного из сел района, управляя автомобилем «ВАЗ 2107» в состоянии алкогольного опьянения, съехал в кювет, где его машина перевернулась. В результате ДТП 48-летний пассажир легковушки погиб на месте происшествия. Водитель задержан в процессуальном порядке. Сейчас...
Общество
В 2018-ом государственное Шендеровское лесничество обзавелось десятком самок пятнистых оленей, которые уже на Винничине родили молодняк. А теперь для стада привезли первого взрослого самца. В лесничестве пятнистые олени живут в вольере для полусвободного содержания диких охотничьих животных площадью 163,2 га. Также здесь содержится и восстанавливается поголовье дикого кабана. Чтобы животные удачно адаптировались к новым условиям проживания, на территории в...