Поліклініки у Вінниці зникнуть, замість них з’являться медичні центри

З нового року таку структуру як поліклініки, у Вінниці ліквідують. Замість цього об’єднають персонал дитячих та дорослих лікувальних закладів. У місті створять сім центрів первинної медико-санітарної допомоги

Дільничні педіатри та терапевти вже розпочали активну підготовку по спеціальності - сімейна медицина або лікар загальної медичної практики. Навчання буде походити на базі Вінницького медичного університету і можливо, навіть без відриву від роботи.

Перший центр створять у Тяжилові, де з 2000 року вже перцюють за принципом сімейних лікарів. Саме там ця практика розпочиналася.

Дитячу поліклініку, що на Козицького, об’єднають з дорослою поліклінікою №2, що на вулиці Першотравневій. Аби у цій поліклініці розмістити дитячих лікарів – гастроентерологічний центр переселять у міську лікарню №1, що на Хмельницькому шосе, у відділення неврології. Звідти, ліжка для інсультних хворих переведуть у міську лікарню швидкої допомоги у відділення нейрохірургії.

Дитяча поліклініка №3, що на Космонавтів, переїде у поліклініку лікарні №1, що також на Хмельницькому шосе.

На Старому Місті база поліклініки від міської лікарні №3 також стане центром, куди підселять педіатрів з дитячої консультації, яка знаходиться на першому поверсі Центру матері та дитини.

Ще один центр створиться на базі поліклініки на вулиці Київській. Туди підселять педіатрів з дитячої поліклініки №2.

Поліклініка №3, що знаходиться біля Центрального міського стадіону, стане центром, куди переїдуть частина педіатрів з дитячої поліклініка №2, що на вул. 50-річчя Перемоги. А в дитячу поліклініку №2 частково перейдуть терапевти.

Пацієнт має право вибору лікаря загальної практики сімейної медицини, який при необхідності направляє хворого до вузького спеціаліста. Він вже турбується за пацієнта, у нього спостерігаються і діти, і дорослі. Якщо лікар уже не може впоратися, він направляє хворого до того ж кардіолога. Ці заклади матимуть свій бюджет і своє окреме фінансування, вони не залежатимуть від лікарень та не фінансуватимуться за залишковим принципом, як то було раніше. І в цьому головна перевага.

В ідеалі воно так, проте, як у пацієнтів, так і у лікарів більше питань, ніж відповідей. Останні з’являться через місяць – кажуть у департаменті охорони здоров’я міста.

А все через недосконалість законодавчої бази, цілий перелік нормативних документів не встигає за введенням реформи.

Через зменшення посад лікарів вузької спеціальності, не на жарт стурбувалися пацієнти. Ті з них, що мають хронічні хвороби, переживають за своє здоров’я найбільше. Вони з нового року будуть обирати собі сімейного лікаря, що незнайомий з їх хворобами.

Та вінничан заспокоюють чиновники. Вони кажуть, що всіх вузьких спеціалістів не ліквідовують, частина залишається в центрах первинної медико-санітарної допомоги. Це, наприклад, окулісти, ЛОРи, хірурги, травматологи і інші.

Деяких вузьких спеціалістів, молодих невропатологів, кардіологів, ендокринологів – направлять перевчитися на сімейних лікарів. Молоді спеціалісти обов’язково будуть працевлаштовані. Якщо лікар досяг пенсійного віку – знайти йому працевлаштування вже складніше. У 55-57 років перевчатися вже немає сенсу. Дехто потрапить до лікарень як консультанти.

Інша частина працюватиме на базі стаціонарних лікарень, де створюється консультативно–діагностичні відділення - це ендокринологи, дерматологи, неврологи, кардіологи тощо.

 

Андрій Рева (45)

заступник міського голови

- Наші керівники, що відповідають за реформу, зовсім забувають за безліч моментів. Прем’єр-міністр Микола Азаров дуже критикував міністра охорони здоров’я Олександра Аніщенка і було за що. Адже реально у нас розпочалася реформа, а навздогін їй йдуть діючі нормативно-правові акти. Уже третій примірний штатний розпис приходить для центру первинної медико-санітарної допомоги. Люди розуміють, що робиться щось не те.

Це стосується єдиної системи медичної галузі у містах, наше міністерство не розуміє роботи територіальних громад у великих містах.

Якщо нас підтримає більша кількість людей з тими пропозиціями, що ми вносимо, тоді буде добре. Адже ми хочемо брати участь у реформі, просто просимо, щоб до наших вимог також прислухалися.

Це стосується фінансування закладів вторинної медицини, станції швидкої допомоги.

Тобто, є багато моментів не відпрацьованих.

Ситуація схожа на те, коли ти повторюєш людині щось, а вона відмахується: та ви мені це вже п’ятий раз кажете. А я скажу шостий, аби мене почули.

 

Валентин Фіщук (52)

головний лікар станції швидкої медичної допомоги

- У сільській місцевості набагато менше викликів. Більшість звернень беруть на себе сільські медики – фельдшери і акушерки, які надають допомогу при таких викликах, наприклад, з приводу температури, підвищеного тиску, або люди похилого віку часто викликають лікарів через свою самотність. Для бюджету міста - це великі витрати. Кожен виїзд коштує місту майже 200 гривень. Якби у нас була система, коли лікарю виділяється приміщення – квартира і кабінет для прийому, та валіза з медикаментами, то хворі могли б отримувати допомогу за місцем проживання. Принцип сімейної медицини дуже прогресивний. Але його за один день не запровадиш. У зв’язку з цим і розпочався експеримент по реформуванню галузі охорони здоров’я в Україні. Звичайно, за декілька місяців радикально змінити все дуже важко. Проте дуже потрібно змінити саме первинну ланку обслуговування – адже до поліклінік люди звертаються в рази більше, ніж у лікарні. Якщо цих лікарів забезпечать медикаментами і обладнанням, то і менше хворих буде госпіталізуватися. Профілактика на ранніх стадіях хвороби ефективніша і дешевша.

Я впевнений, якщо буде реалізована така програма сімейної медицини, то і кількість виїздів бригад служби швидкої допомоги зменшиться, перш за все, за рахунок повторних виїздів бригад до хворих хронічними хворобами. А це значна економія для міського бюджету.

 

Людмила Грабович (50)

директор департаменту охорони здоров’я міста

- Зважаючи на те, що в Україні було майже відсутнє розмежування рівнів надання медичної допомоги, це призвело до зниження якості, доступності та своєчасності медичних послуг. Дільничний лікар перетворився у диспетчера. Пацієнти часто самі, на рівні власного розуміння медицини, вирішували - до якого лікаря їм звернутися. Саме тому Президент України підписав Закон про реформування медицини у Вінницькій, Дніпропетровській та Донецькій областях, а також у місті Києві. Який першочергово направлений на розмежування рівнів та покращення первинної медико-санітарної допомоги. Сьогодні у Вінниці вже створено сім центрів сімейної медицини. Важливим досвідом у нас є те, що міська поліклініка №1, майбутній перший центр, повністю орієнтована на сімейне обслуговування і має досвід роботи на засадах сімейної медицини.

 

Наталя Роман (46)

головний лікар міської дитячої поліклініки №2

- Ми десять років впроваджуємо сімейну медицину у Малих Хуторах, це відділення сімейної медицини. І така система вже себе виправдовує. Звичайно, перший час було важко, педіатри ходили до хворих разом з терапевтами, вчилися одне у одного. Проте якість лікування від цього не постраждала. Якщо зараз запропонувати стару система – ні хворі, ні лікарі до неї повертатися не захочуть.

У цьому місяці я була на стажуванні за кордоном. Там уся ця система настільки відпрацьована, мене вразило те, що ми можемо створити у себе. Але для цього потрібно поламати стереотипи наших людей. У нас, як звикли - приходять до лікаря і кажуть йому, як лікувати. З введенням практики сімейної медицини більшість проблем лікування буде брати на себе лікар. І людям не потрібно буде бігати по кабінетах, а до вузьких спеціалістів їх направлятимуть сімейні лікарі.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В Виннице жмеринские правоохранители «взяли» группу из пяти молодых людей, которые подозреваются в похищении из квартиры жительницы райцентра ювелирных украшений. Операция прошла у ломбарда, куда злоумышленники собирались сдать украденное. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, 43-летняя жмеринчанка в полиции пояснила,  что «гости» побывали у нее дома между 19 и 21 часами. Правоохранители выяснили, что злоумышленники попали в квартиру...
Происшествия
16 ноября около 08.50 часов возле остановки общественного транспорта на улице Киевская произошло дорожно-транспортное происшествие, в результате которого травмированы два человека.Легковой автомобиль «Шевроле» столкнулся с троллейбусом на остановке общественного транспорта. В отделе коммуникации полиции Винница.info сообщили, что в результате аварии травмирован водитель легковушки и пассажирка.На место вызвали карету скорой и Службу спасения, чтобы разблок...
Общество
На винничанина, регулярно подбрасывавшего свой мусор соседям, сотрудники Муниципальной стражи составили протокол. Повлияет ли уплата штрафа на поведение мужчины, покажет время. Как сообщается на Фейсбук-странице Муниципальной стражи, «щедрый» хозяин проживает на улице Богдана Хмельницкого. Практиковал так избавляться от отходов винничанин давно. Свои пакеты с мусором он постоянно подбрасывал в контейнер с отходами соседей. Видимо, хотел сэкономить на вывоз...
Общество
В сети опубликовали фото и имена двух сотрудников патрульной полиции, которые помогли спасти ребенка. Это Николай Сторожук и Александр Джафаров. 9 ноября к ним обратился отец малолетнего мальчика. Ребенок находился в автомобиле и не дышал. Правоохранители сопровождали транспортное средство, позволило добраться до больницы за 4 минуты.Об этом сообщают в патрульной полиции Винницкой области."Наши патрульные Николай Сторожук и Александр Джафаров. Это они за 4...
Происшествия
Вечером в пятницу, 15 ноября, неплдалеку от Винницы произошло дорожно-транспортное происшествие с участием легковых автомобилей. Об этом сообщает пресс-служба главного управления Национальной полиции в Винницкой области. Приблизиьтельно в 18:00 неподалеку от села Щетки автомобиль Mercedes-Benz столкнулся с Volkswagen Caddi. Предварительно, водитель Mercedes не справился с управлением. В результате аварии пострадали водитель и пассажирка Volkswagen, а также...
Спорт
С 6 по 10 ноября национальная сборная Украины принимала участие в международном турнире по боксу. Соревнования проводились в городе Загреб (Хорватия). Винничанин Алексей Токарчук стал чемпионом турнира, завоевал золото в весовой категории до 75 кг.Об этом сообщает Федерация бокса Украины.По результатам соревнований в активе украинской команды пять наград. Среди которых одна бронзовая, три серебряные и одна золотая медали.Чемпионом турнира в Хорватии стал л...
Общество
В четверг, 14 ноября, Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания подвел итоги конкурса на местное вещание, который проводился в рамках проекта «Речь общин», и определила победителей на 37 FM-частотах в 16 областях Украины, в частности на трех частотах в Винницкой области. Мощность, с которой молвят радиостанции - от 0,01 до 1 кВт.Следовательно, на Винниччине начнут вещание такие радиостанции:г. Ладыжин, 103,9 МГц - ООО «Медиа Инвест ПРО», г....
Происшествия
Сегодня, 15 ноября, на автомобильной заправке на улице Генерала Арабея, произошел пожар. На кровле станции загорелись сухие листья. Спасателям удалось быстро ликвидировать огонь. Причины возгорания устанавливаются специалистами.Об этом сообщают в Ситуационном центре Винницы.В 8:07 утра в дежурную часть Государственной службы по чрезвычайным ситуациям поступило сообщение о пожаре, который произошел на улице Генерала Арабея. По прибытию спасателей было устан...
Новости компаний
Вы не раз задумывались о том, чем удивить своего ребенка? Совершили не один набег на игрушечный супермаркет? Не найдя ничего интересного, дарили на день рождения очередной торт или плюшевого мишку? Если вам знакома такая ситуация, на нашей странице novinki.top/trixtrux вы найдете ошеломляющий и необычный подарок за невысокую цену. Особенности Trix Trux и польза игрушки для ребенка Эта машинка вызовет настоящий ВАУ-эффект у любого ребенка, а уж у мальчишек...