Поліклініки у Вінниці зникнуть, замість них з’являться медичні центри

З нового року таку структуру як поліклініки, у Вінниці ліквідують. Замість цього об’єднають персонал дитячих та дорослих лікувальних закладів. У місті створять сім центрів первинної медико-санітарної допомоги

Дільничні педіатри та терапевти вже розпочали активну підготовку по спеціальності - сімейна медицина або лікар загальної медичної практики. Навчання буде походити на базі Вінницького медичного університету і можливо, навіть без відриву від роботи.

Перший центр створять у Тяжилові, де з 2000 року вже перцюють за принципом сімейних лікарів. Саме там ця практика розпочиналася.

Дитячу поліклініку, що на Козицького, об’єднають з дорослою поліклінікою №2, що на вулиці Першотравневій. Аби у цій поліклініці розмістити дитячих лікарів – гастроентерологічний центр переселять у міську лікарню №1, що на Хмельницькому шосе, у відділення неврології. Звідти, ліжка для інсультних хворих переведуть у міську лікарню швидкої допомоги у відділення нейрохірургії.

Дитяча поліклініка №3, що на Космонавтів, переїде у поліклініку лікарні №1, що також на Хмельницькому шосе.

На Старому Місті база поліклініки від міської лікарні №3 також стане центром, куди підселять педіатрів з дитячої консультації, яка знаходиться на першому поверсі Центру матері та дитини.

Ще один центр створиться на базі поліклініки на вулиці Київській. Туди підселять педіатрів з дитячої поліклініки №2.

Поліклініка №3, що знаходиться біля Центрального міського стадіону, стане центром, куди переїдуть частина педіатрів з дитячої поліклініка №2, що на вул. 50-річчя Перемоги. А в дитячу поліклініку №2 частково перейдуть терапевти.

Пацієнт має право вибору лікаря загальної практики сімейної медицини, який при необхідності направляє хворого до вузького спеціаліста. Він вже турбується за пацієнта, у нього спостерігаються і діти, і дорослі. Якщо лікар уже не може впоратися, він направляє хворого до того ж кардіолога. Ці заклади матимуть свій бюджет і своє окреме фінансування, вони не залежатимуть від лікарень та не фінансуватимуться за залишковим принципом, як то було раніше. І в цьому головна перевага.

В ідеалі воно так, проте, як у пацієнтів, так і у лікарів більше питань, ніж відповідей. Останні з’являться через місяць – кажуть у департаменті охорони здоров’я міста.

А все через недосконалість законодавчої бази, цілий перелік нормативних документів не встигає за введенням реформи.

Через зменшення посад лікарів вузької спеціальності, не на жарт стурбувалися пацієнти. Ті з них, що мають хронічні хвороби, переживають за своє здоров’я найбільше. Вони з нового року будуть обирати собі сімейного лікаря, що незнайомий з їх хворобами.

Та вінничан заспокоюють чиновники. Вони кажуть, що всіх вузьких спеціалістів не ліквідовують, частина залишається в центрах первинної медико-санітарної допомоги. Це, наприклад, окулісти, ЛОРи, хірурги, травматологи і інші.

Деяких вузьких спеціалістів, молодих невропатологів, кардіологів, ендокринологів – направлять перевчитися на сімейних лікарів. Молоді спеціалісти обов’язково будуть працевлаштовані. Якщо лікар досяг пенсійного віку – знайти йому працевлаштування вже складніше. У 55-57 років перевчатися вже немає сенсу. Дехто потрапить до лікарень як консультанти.

Інша частина працюватиме на базі стаціонарних лікарень, де створюється консультативно–діагностичні відділення - це ендокринологи, дерматологи, неврологи, кардіологи тощо.

1087905.jpgАндрій Рева (45)

заступник міського голови

- Наші керівники, що відповідають за реформу, зовсім забувають за безліч моментів. Прем’єр-міністр Микола Азаров дуже критикував міністра охорони здоров’я Олександра Аніщенка і було за що. Адже реально у нас розпочалася реформа, а навздогін їй йдуть діючі нормативно-правові акти. Уже третій примірний штатний розпис приходить для центру первинної медико-санітарної допомоги. Люди розуміють, що робиться щось не те.

Це стосується єдиної системи медичної галузі у містах, наше міністерство не розуміє роботи територіальних громад у великих містах.

Якщо нас підтримає більша кількість людей з тими пропозиціями, що ми вносимо, тоді буде добре. Адже ми хочемо брати участь у реформі, просто просимо, щоб до наших вимог також прислухалися.

Це стосується фінансування закладів вторинної медицини, станції швидкої допомоги.

Тобто, є багато моментів не відпрацьованих.

Ситуація схожа на те, коли ти повторюєш людині щось, а вона відмахується: та ви мені це вже п’ятий раз кажете. А я скажу шостий, аби мене почули.

1087906.jpgВалентин Фіщук (52)

головний лікар станції швидкої медичної допомоги

- У сільській місцевості набагато менше викликів. Більшість звернень беруть на себе сільські медики – фельдшери і акушерки, які надають допомогу при таких викликах, наприклад, з приводу температури, підвищеного тиску, або люди похилого віку часто викликають лікарів через свою самотність. Для бюджету міста - це великі витрати. Кожен виїзд коштує місту майже 200 гривень. Якби у нас була система, коли лікарю виділяється приміщення – квартира і кабінет для прийому, та валіза з медикаментами, то хворі могли б отримувати допомогу за місцем проживання. Принцип сімейної медицини дуже прогресивний. Але його за один день не запровадиш. У зв’язку з цим і розпочався експеримент по реформуванню галузі охорони здоров’я в Україні. Звичайно, за декілька місяців радикально змінити все дуже важко. Проте дуже потрібно змінити саме первинну ланку обслуговування – адже до поліклінік люди звертаються в рази більше, ніж у лікарні. Якщо цих лікарів забезпечать медикаментами і обладнанням, то і менше хворих буде госпіталізуватися. Профілактика на ранніх стадіях хвороби ефективніша і дешевша.

Я впевнений, якщо буде реалізована така програма сімейної медицини, то і кількість виїздів бригад служби швидкої допомоги зменшиться, перш за все, за рахунок повторних виїздів бригад до хворих хронічними хворобами. А це значна економія для міського бюджету.

1087907.jpgЛюдмила Грабович (50)

директор департаменту охорони здоров’я міста

- Зважаючи на те, що в Україні було майже відсутнє розмежування рівнів надання медичної допомоги, це призвело до зниження якості, доступності та своєчасності медичних послуг. Дільничний лікар перетворився у диспетчера. Пацієнти часто самі, на рівні власного розуміння медицини, вирішували - до якого лікаря їм звернутися. Саме тому Президент України підписав Закон про реформування медицини у Вінницькій, Дніпропетровській та Донецькій областях, а також у місті Києві. Який першочергово направлений на розмежування рівнів та покращення первинної медико-санітарної допомоги. Сьогодні у Вінниці вже створено сім центрів сімейної медицини. Важливим досвідом у нас є те, що міська поліклініка №1, майбутній перший центр, повністю орієнтована на сімейне обслуговування і має досвід роботи на засадах сімейної медицини.

1087908.jpgНаталя Роман (46)

головний лікар міської дитячої поліклініки №2

- Ми десять років впроваджуємо сімейну медицину у Малих Хуторах, це відділення сімейної медицини. І така система вже себе виправдовує. Звичайно, перший час було важко, педіатри ходили до хворих разом з терапевтами, вчилися одне у одного. Проте якість лікування від цього не постраждала. Якщо зараз запропонувати стару система – ні хворі, ні лікарі до неї повертатися не захочуть.

У цьому місяці я була на стажуванні за кордоном. Там уся ця система настільки відпрацьована, мене вразило те, що ми можемо створити у себе. Але для цього потрібно поламати стереотипи наших людей. У нас, як звикли - приходять до лікаря і кажуть йому, як лікувати. З введенням практики сімейної медицини більшість проблем лікування буде брати на себе лікар. І людям не потрібно буде бігати по кабінетах, а до вузьких спеціалістів їх направлятимуть сімейні лікарі.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
175 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице  появилась одна из самых современных разработок в сфере роботизированной хирургии - американский робот-хирург da Vinci. С его помощью уже прооперировали двух пациентов. Об этом сообщил главный врач медицинского центра "Инномед" Евгений Антонюк на своей странице в Facebook. Работу da Vinci, который на самом деле является ассистентом хирурга, ведь его действиями руководит врач, сидя за специальным пультом, представили 19 марта. По словам, главного...
Общество
В  Виннице 19 марта работники Муниципальной полиции составили протокол мужчине, который просто из багажника машины торговал копченой рыбой. Импровизированную лавку мужчина обустроил прямо на парковке, на ул. Замостянской.  Об этом инспекторы сообщили на своей странице в facebook. «О соблюдении элементарных санитарных условий уже речь вообще не идет», - отмечают в Муниципальной полиции. Корреспонденты же заметили, что мужчина торгует таким образом не первый...
Общество
Трое сурикатов появились на свет в Винницком зоопарке. Здесь за ними тщательно ухаживают работники зоопарка, в вольере сохраняют постоянную температуру +15 градусов. Подогревают помещение животных инфракрасной лампой. Бережно к малышам относятся и родители, - рассказал директор зоопарка Евгений Ткачик.Подробнее о юном пополнения зоопарка - в сюжете журналистов ТРК «Винниччина».
Общество
В Виннице начали устраивать новые островки безопасности на Гниванском шоссе. Здесь были установлены новые островки безопасности еще на двух нерегулируемых пешеходных переходах через Гниванское шоссе в районе остановок общественного транспорта.Островки предусмотренные проектом реконструкции Гниванского шоссе и должны обеспечить снижение скорости транспортного потока на нерегулируемых переходах вблизи остановок. Об этом сообщает советник городского головы Ви...
Общество
14 мaртa Депaртaмент коммунaльного хозяйствa и блaгоустройствa Винницкого городского советa объявил тендер нa проведение Кaпитaльный ремонт территории нa перекрестке ул. Мaксимовичa и Хмельницкое шоссе (возле церкви евaнгельских христиaн-бaптистов Дом Евaнгелия». Ожидaемaя стоимость зaкупки — 28 262 194 гривен. Реконструкция рaссчитaнa нa двa годa. Нaчaть рaботы плaнируют в aпреле 2019 и зaвершить в ноябре 2020 годa. Соглaсно тендерной документaции, нa тер...
Новости компаний
На рынок игрушек ворвался настоящий ураган, который покорил не только детей, но и взрослых - машинки Trix Trux. Яркий, запоминающийся подарок надолго останется в памяти именинника и его друзей. Что представляет собой этот интересный набор: - машинка с большими колесами Trix Trux; - гибкая пластиковая трасса, из деталей которой даже 3-летний малыш сделает неповторимую дорогу для своей любимой машинки; - трамплин «волна» и «горка»; - преграда «лестница»; - с...
Общество
20 марта церковь отмечает день Василия-Капельника. Также в этот день происходит весеннее равноденствие. Это очень энергетически сильный день, когда происходят чудеса. Приметы на 20 марта крайне важны для жизни. Обычно с этого дня начинаются весенние капели, из-за чего день так и прозвали. Также церковь 20 марта поклоняется иконе Богоматери "Споручница грещных", передают Подробности. Традиции на Весеннее равноденствие Это особые сутки, когда день равен ночи...
Культура
Грандіозний дитячий показ Vinnytsia Kids Fashion Show цьогоріч вже вчетверте об’єднав усіх, хто цікавиться свіжими тенденціями та новинками у світі дитячої моди. Більше 300 гостей стали свідками творення нової модної історії нашого міста і сповна насолодилися унікальною атмосферою вечора. На кілька годин зала СК «Нокаут» перевтілилась у неймовірний тропічний сад з яскравими декораціями та головною локацією шоу – масштабним професійним подіумом завдовжки 20...
Происшествия
Сегодня, 19 марта, в 8:56 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на ул. Д.Нечая в Виннице горит кафе «Надежда».К месту вызова были направлены оперативно-координационный центр ГУ ГСЧС Украины в Винницкой области, ДПРЧ-1, ДПРЧ-3 и НПРЧ Винницы.В 9:14 пожар локализован, а в 9:28 ликвидирован.Пламенем повреждена крыша и внутренняя отделка стен здания.К борьбе с огнем привлекалось 26 человек личного состава и 5 единиц спецтехники. Сейчас причина...
Новости по теме
Da Vinci со скальпелем: единственный в Украине робот-хирург провел первые операции в Виннице (фото, видео)
В Виннице мужчина заплатит за копченую рыбу в багажнике (ФОТО)
Как в Винницком зоопарке ухаживают за малышами сурикатов (ВИДЕО)
В Виннице начали устраивать новые островки безопасности на Гниванском шоссе (ФОТО)
В Виннице проведут реконструкцию парка на Максимовича
Приметы на 20 марта 2019 года: что категорически нельзя делать в день Василия
Что скрывают винницкие подземелья? (фото)
Украинского воина Руслана Слисаренко, погибшего 16 марта на Донбассе, похоронят на Винниччине (ФОТО)
Приметы на 19 марта: что категорически нельзя делать в день Елены и Константина
В Винницкой области проводят весовой контроль грузовиков, курсирующих областными дорогами (видео)