• Головна
  • Коровій про «Мурафський кар’єр»: Укладаються угоди на поставку сировини по 9 гривень за тону, коли ринкова ціна – 100 - 120
15:49, 6 серпня 2015 р.

Коровій про «Мурафський кар’єр»: Укладаються угоди на поставку сировини по 9 гривень за тону, коли ринкова ціна – 100 - 120

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, коментуючи ситуацію навколо ДП «Мурафський кар’єр», повідомив що діяльність державного підприємства ведеться незаконно та не прозоро. Робота в частині використання надр, оформлення трудових відносин та управління державним майном не відповідає нормам чинного законодавства.

Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

«Підприємство з 2014 року втратило ліцензію на видобуток каменя, знаходилось в депресивному стані. Тут накопичуються борги по заробітній платі, по відрахуванням до Пенсійного фонду та ін. Всупереч закону укладаються угоди на поставку сировини, більше того, по 9 гривень за тону, коли ринкова ціна продукції – 100-120 гривень за тону. І це тоді коли на українському ринку, після анексії Криму, де вироблявся вапняковий камінь, на дану сировину спостерігається дефіцит. На підприємстві замість державної служби охорони – приватна. Тут існує ще цілий ряд проблем. Наразі, по факту незаконного видобутку та розтрати корисних копалин відкрито кримінальне провадження, досудове розслідування по якому здійснює прокуратура області» – повідомив Валерій Коровій.

За словами керівника ОДА, підприємство повністю підпорядковано Міністерству аграрної політики та продовольства України, проте відомство не вживає відповідних заходів щодо врегулювання ситуації. Звернення облдержадміністрації щодо створення спільних комісій були проігноровані. Нині в облдержадміністрації підготовлено пропозиції щодо вирішення даних проблем, які направлено до Адміністрації Президента України та Прем’єр-міністру України.

«Позиція обласної державної адміністрації: по-перше – змінити орган управління з міністерства АПК на Міністерство економіки. Адже Міністерство аграрної політики засвідчило свою неефективність в управлінні цим підприємством. До того ж, сировина використовується для металургії , а не для АПК. По-друге – на підприємстві мають працювати державні службі охорони. Це вирішить багато питань, зокрема і в ціновій політиці. Ну, і третє – відновити ліцензію і розвивати це підприємство, створювати робочі місця, вчасно виплачувати заробітну плату та сплачувати податки. Ми маємо унікальний шанс і не тільки на цьому підприємстві, а й на інших кар’єрах, створити конкурентоспроможні виробництва. Місцеві надра повинні використовуватися ефективно», – підкреслив Валерій Коровій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...