• Головна
  • Скандал навколо будівництва на Соборній. Чи буде під «Рошеном» магазин?
19:12, 6 серпня 2015 р.

Скандал навколо будівництва на Соборній. Чи буде під «Рошеном» магазин?

У центрі Вінниці йде будівництво. Третій день під магазином «Рошен» копають котлован. Працівники магазину нічого не знають про будівництво. Жителі будинку бояться, що він не витримає ремонтних робіт. А власник приміщення не з’являється.

Одразу під вітриною магазину «Рошен» поставили залізну огорожу. За нею працюють чоловіки. Вони зняли плитку із тротуару і копають землю. Робочі й самі не знають, що будують. Бригадир дав роботу і вони працюють.

– Це, мабуть, «Рошен» розширяється. Я не можу точно сказати, що тут має бути: чи кафе яке, чи магазин. Нам сказали копати, то ми й робимо. Зараз копаємо вхід у підвал. Будемо до банку копати, – каже працівник ремонтної бригади В’ячеслав

За його словами, вхід у магазин «Рошен» мають перенести, оскільки котлован йтиме за магазин аж до банку. Глибина такого окопу має бути від двох метрів. На запитання журналіста чи можна копати аж до банку відповіли:«Ну документи ж, мабуть, якісь є, якщо нас найняли». Що правда, самих документів робітники не мають. Мовляв, забрав «прораб». Сам же прораб на будівництві так і не з’явився, а його номеру телефону робітники не мають.

У магазині «Рошен» про розширення  ні сном ні духом не знають. Для них таке будівництво теж стало новиною.

– Я не знаю, що вони будують. Прийшла на роботу, а тут щось копають, – каже касир Дарія. – Нам навіть самі колеги телефонують і запитують, що в нас тут робиться. Але це не наше будівництво. Наш магазин  не розширюється.

– Абсолютного нічого не знаю. Не знаю чого думають, що ми розширюємось, – каже менеджер магазину «Рошен» Наталія. – Ми ніякого стосунку до цього не маємо. Це треба у тих, що будують питати.

Два дні жителі будинку страйкують, що не віддадуть будинок на зруйнування. Адже бояться, що такий підкоп може зруйнувати фундамент будинку і з’явиться тріщина. Магазин «Рошен» знаходиться у приміщенні будинку, якому вже більше 60 років. Мешканці дому не розуміють хто і що будує.

– У нежилих приміщень є два рівні: перший поверх і підвальне приміщення, – каже старший по будинку Микола Літовчук. – Частина підвальних приміщень наша, а частина була передана у володіння.  Власник вирішив це питання, пройшовши якісь експертизи і за рішенням міської ради він отримав право на таке приміщення.  Але це право він втілюватиме за рахунок несучої конструкції фундаменту, що є спільною власністю усіх жильців. А він не порадився з жильцями. Він зробив документацію і поставив нас перед фактом .

Жителі як могли перешкоджували будівельним роботам. Одна із жительок навіть поливала робітників водою з балкону. Власник приміщення на будівництві не з’являвся і з мешканцями не розмовляв, але прислав представника.

– Вони сказали, що йдуть з нами на мирову, – каже старший по будинку Микола Літовчук. – Ми добилися, щоб нам показали документи. Поверхнево, наче, всі документи є. У них написана таке завдання: зайти у це приміщення з боку Собору. Приміщення виділено під магазин непродовольчих товарів. Вони дозвіл отримали і почали викопувати котлован. Там будуть сходи, огородження сходів. Нам показали як буде зроблено прохід, як технічно це все  буде. Ми зі свого боку вимагали гарантій безпеки. Нам пообіцяли, що буде безпечно, і що приміщення не буде використовуватися у виробничих цілях. А що там буде: може, склади для «Рошену», може, якесь кафе. Для нас головне несуча конструкція. Нам пообіцяли це виконати. Але поки не дали ніяких документів, які підтверджують слова.

Вінницька міська рада дозволила таке будівництво. За їхніми даним там має бути магазин непродовольчих товарів.

– Власнику нежитлових підвальних приміщень, який в тому числі є власником першого поверху, видано дозвіл на проведення реконструкції цих підвальних приміщень в магазин товарів непродовольчої групи, – каже заступник міського голови Сергій Матусяк. – Мови про пивний бар при видачі документів не було. Ситуацію з мешканцями вчора було вирішено і підписані документи. Не знаю, що там відбувається зараз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...