Студентів у Вінниці побили вихованці школи міліції?

Чотирьох вінницьких студентів по-звірячому побили молодики в кафе. Двоє з них лежать у лікарні. У Віталія Петлюка - черепно-мозкова травма, струс мозку, травма перенісся, вибиті зуби. Свідки чули, що хулігани називалися майбутніми міліціонерами. У міліції це заперечують.
18-річний вінницький студент Сашко Щербина і його ровесник Віталій Петлюк зараз знаходяться на лікарняному ліжку. У лікарню хлопців доставили з кафе «Майстер Драйв» після того, як їх жорстоко побили невідомі їм хлопці. Дісталося від них ще двом друзям іменинника, які нині лікуються амбулаторно. 
А кримінальну справу за фактом хуліганських дій (ст.246 ч.2 Кримінального кодексу України) Замостянська міліція порушила тільки після звернення батьків потерпілих до прокуратури.
Били всіх підряд – охорону, адміністратора, офіціантку
- Хлопця, якого повалили з ніг, далі били тільки в голову, я це бачила на власні очі, - каже офіціантка кафе «Майстер Драйв». – У нього все обличчя було в крові, а вони з якоюсь звірячою люттю продовжували лупити ногами по голові. Я підійшла, щоб захистити його, хотіла відтягнути потерпілого, у мене руки були закривавлені по лікоть, але ті, що нападали, схопили мене і відштовхнули від лежачого.
Адміністратор кафе каже, що і їй дісталося під час бійки. «Хіба в кафе нема охорони?» – запитую. – «Охоронця теж взяли в оборот». – каже адміністратор. 
- Ви знаєте, чому виникла бійка?
- Не знаю. Перед тим я прийняла замовлення від двох людей на святкування дня народження, - продовжує адміністратор. – В одній компанії іменинником був хлопець, в іншій - дівчина. Обидві компанії знаходилися в залі на другому поверсі кафе. Їхні столи були недалеко. Що саме спричинило бійку, про це не можу нічого сказати. Коли все почалося, і нам не вдалося своїми силами втихомирити, ми викликали міліцію.
Перед тим, як приїхала міліція, компанія хлопців, які побили своїх сусідів, уже всідалася в автомобіль «Таврія», що стояв біля кафе, там їх і затримали. Свідками цього були потерпілі, ті, кому дісталося найменше. Випадково почули про те, як їхні кривдники під час затримання говорили, що вони майбутні міліціонери.
Втратив свідомість, тому не міг закрити обличчя
Іменинником у той вечір був Сашко Щербина, він навчається у інституті. Так само, до речі, як і його друзі. Раніше хлопці разом здобували спеціальність у торговельно-економічному коледжі. Там познайомилися і стали друзями. Після закінчення коледжу вирішили так само разом продовжити навчання в інституті.
З чотирма друзями за столом була дівчина. Про Віталія хлопці кажуть, що між ними він найспокійніший. Дуже товариський, ніколи не відмовляється надати допомогу. Саме Віталій у той вечір потерпів найбільше.
- У хлопця черепно-мозкова травма, - каже лікар-нейрохірург міської лікарні №2, пацієнтом якого є Віталій Петлюк. – Виявлено струс головного мозку. Крім того, є ще сукупні травми. Їх діагностував черепно-лицьовий хірург.
Ми зустрілися з Віталієм у лікарні через чотири дні після бійки. Навіть за цей час з обличчя не зійшли синці. Хлопець не може повністю відкрити рот. Через це не можуть дістати зламані зуби. Два передніх лікарі вже видалили. Хлопець скаржиться на сильні головні болі. Каже, що в нього травма перенісся. Про те, що сталося в кафе, згадує з острахом.
- За сусіднім столом сиділа компанія хлопців і була дівчина, - каже Віталій. – Ми на них навіть уваги не звертали. Так само, як і вони на нас. Згодом дівчину провели, а хлопці залишилися далі. У той момент, коли я залишився за столиком разом з дівчиною з нашої компанії, двоє з них раптом підсіли до нас. Я опинився між ними. Взялися їсти наші харчі. Я тільки встиг запитати, хто вони, як одразу отримав удар у потилицю. Вдарили мене попільничкою, яка була на столі. В голові запаморочилося і я впав на підлогу. Відчував, що мене б’ють по голові, але був у такому стані, що не міг навіть руками закритися.
У травматологічному відділенні лікарні №2 на стаціонарі перебуває іменинник Сашко Щербина. У нього перев’язана рука.

- У мене травма руки, - каже Олександр Щербина (18). - Лікарі припускали, що перелом. На моє щастя, рентген показав сильний забій
- Лікарі припускали, що перелом, - каже хлопець. – На моє щастя, рентген показав сильний забій. Мене теж збили з ніг. Я закривав рукою голову. Тому рука найбільше травмована. Віталій, на жаль, не міг цього зробити.
- Нас покликала дівчина, коли Віталія почали бити, - продовжує Олександр Щербина. – Коли ми з Сашком Ячкуринським піднялися, були вражені, що лежачого Вітю троє б’ють по голові ногами, в цей же момент інші двоє відразу ж нанесли нам обом удари. Ті хлопці були старші від нас, сильніші, у всіх них був якийсь несамовитий вигляд. Лежачого били в голову, це так страшно.
За що скалічили сина?
- Я хочу почути від міліції відповідь, за що скалічили мого сина? – каже батько Віталія, Олександр Петлюк. – Він ніколи не брав участі у бійках, виховали його чемним, а тепер у дитини такі травми. 
Чоловік вражений не тільки цим. Каже, що в Замостянському відділі міліції спочатку не порушували кримінальну справу. 
- Ми попросили міліціонера, щоб показав фотографії тих, хто бив дітей, - продовжує пан Олександр. – Але нам відмовили. Чому так поступають в міліції, не знаю. 
У Олександра Петлюка є копія постанови про порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій, однак поки що ні сина, ні його друзів не визнали потерпілими. У ній вказано дати народження кривдників його сина. Двоє з них 1994 року народження. Третьому 19 років, а четвертому – 20. Кажуть, що вони непрацюючі. Ніби двоє з них - боксери.
- Чому тоді підозрюють тільки чотирьох, так як їх було щонайменше п’ять? - продовжує пан Олександр. Міліціонери кажуть, що хлопці були у спортивних костюмах. Але друзі сина говорять інше. На людину в спортивному костюмі на дні народження в кафе, мабуть, одразу звернули б увагу. Ця розбіжність нам теж незрозуміла.
Перевірила інспекція з особового складу
Начальник сектору зв’язків з громадськістю Анна Олійник підтвердила інформацію батька потерпілого про порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій у кафе «Майстер Драйв». 
- Чотирьох підозрюваних у скоєнні злочину затримали, - каже Анна Олійник. – У них взяли пояснення. До кожного з них застосований запобіжний захід – підписка про невиїзд. 
- Дійсно, під час затримання прозвучала інформація про те, що вони нібито вчаться на міліціонерів, - продовжує Анна Олійник. – Однак ця інформація не підтвердилася. Перевірку проводила Інспекція з особового складу управління міліції. Насправді всі четверо непрацюючі вінничани. У даний час проводиться розслідування.
"Анкетні дані можуть навмисно перекручуватися правоохоронцями"
- Розглядаючи порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій за ознаками злочину, передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України, слід звернути увагу на те, що частиною другою Кримінально-процесуального кодексу України (надалі КПК) передбачено, що якщо на момент порушення кримінальної справи встановлено особу, яка вчинила злочин, кримінальну справу повинно бути порушено щодо цієї особи, - каже партнер Юридичної компанії "Право-24" Василь Юрцев. - В цій ситуації описані в статті особи, що вчинили побиття Віктора та його друзів відомі, оскільки їх було затримано на три години, більше того взято з них підписку про невиїзд, що підтверджується прес-службою обласної міліції. 
Враховуючи той факт, що вчинення хуліганських дій саме групою осіб в ході бійки потребує доказового підтвердження, тому, як показує практика, слідчі підрозділи йдуть шляхом порушення кримінальної справи за фактом, а не відносно осіб, що в разі добросовісного виконання правоохоронцями своїх обов'язків може бути перестраховкою від прийняття незаконних рішень. Але в той же час, це є порушенням, яке може давати підстави у майбутньому «без зайвих проблем» зупинити розслідування з мотивів не встановлення осіб, які вчинили злочин або ж взагалі закриття кримінальної справи. Адже кримінальні справи, порушені відносно осіб, по іншому обліковуються, ніж «фактові», що зумовлює обмеження жорсткими термінами їх розслідування та й контроль за їх розслідуванням є більш суворим, а підстави для зупинення або закриття складнішими для «натягування».
Що стосується розбіжностей анкетних даних підозрюваних осіб, в постанові про порушення кримінальної справи з даними, наданими прес-службою, то, звичайно це може бути зумовлено помилкою, пов’язаною з людським фактором слідчого або ж працівника сектору зв’язків з громадськістю. Якщо вказаний факт має місце, то в ході слідства його можна виправити постановою про уточнення анкетних даних підозрюваного та/або обвинуваченого, що практикується в слідчих підрозділах. Але в той же час, анкетні дані можуть навмисно перекручуватися правоохоронцями з метою приховування деяких фактів про особу/осіб «підозрювану(их)» у вчиненні хуліганства, що може сприяти уникненню від кримінальної відповідальності винних осіб. 
Що стосується непред’явлення фотографій «підозрюваних», то це може бути здійснено лише під час слідчої дії - «пред’явлення для впізнання», що може бути проведене за фотокартками або вживу, яку необхідно провести найшвидше, щоб потерпілі могли впізнати їхніх кривдників. Питання, з яких причин не проводиться така слідча дія, залишається відкритим.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
259 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сегодня Винница прощается с заслуженным работником культуры Украины, народным артистом Украины, Почетным гражданином нашего города Виталием Ивановичем Газинським. Гениальный маэстро, авторитетный руководитель и учитель, профессор - он оставил яркий след в украинской культуре.Благодаря ему академический камерный хор «Винница» стал одним из культурных визитных карточек города далеко за пределами страны. Виталий Иванович был его создателем и бессменным главны...
Происшествия
Сегодня, 22 марта, в Виннице на ул. Волошковой во время пожара погибла женщина. Об этом сообщает сайт города Винницы 0432.ua со ссылкой на пресс-службу ГУ ГСЧС в Винницкой области. Пожар произошел около полуночи в одной из квартир на третьем этаже пятиэтажного жилого дома. Во время разведки звена газодымозащитной службы в одной из комнат квартиры спасатели обнаружили тело 44-летней хозяйки квартиры. Причину пожара устанавливают специалисты.
Общество
В течение действия льготного периода (с 25.11.2018 по 22.02.2019) по растаможиванию автомобилей на еврономерах в Украине было оформлено более 218 тысяч транспортных средств, благодаря чему в государственный бюджет поступило более 13,6 миллиардов гривен. Винницкая таможня главного управления Государственной фискальной службы области сообщила, что ее доля в этой сумме составила 572 миллиона гривен (4,2%), собранных за оформление 9350 авто (4,3%). При этом на...
Криминал
Полицейский через доверенных лиц сам сбывал наркозависимым наркотики, а потом задерживал их и вымогал взятки В Виннице правоохранители задержали полицейского-взяточника. который "специализировался" на вымогательстве с наркозависимых. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Facebook военного прокурора Центрального региона Украины Олега Сенюка. Как отмечается, старший участковый офицер Винницкого отдела полиции наладил преступную схему - через доверенных...
Общество
22 марта по церковному календарю праздник Сорока мучеников Севастийских, пострадавших за веру в городе Севастии во время гонения на христиан. В народе День Сорока святых получил название "Сороки". Наши предки связывали с ним начало весны, ведь наступало весеннее равноденствие. Говорили, что на Сороки ночь равна дню, и можно весну встречать. В это время прилетали первые жаворонки. Именно поэтому, хозяйки выпекали специальные булки из овса или ржаного теста,...
Происшествия
Вечером 20 марта в селе Летковка Тростянецкого района под колесами автомобиля «ВАЗ 111840» (Лада Калина) погиб велосипедист. ДТП произошло в центре села примерно в 19.00. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, известно, что 21-летний велосипедист двигался в попутном направлении с машиной. Но транспортные средства передвигались на разных скоростях. Детали гибели молодого человека выясняются. Уголовное производство открыто по части  2 с...
Криминал
Прокуратурой Винницкой области совместно с сотрудниками Управления защиты экономики в Винницкой области, задержано на получении неправомерной выгоды посредников, которые, по предварительной договоренности с руководителями территориальных сервисных центров МВД Украины в Винницкой области, наладили схему по получению неправомерной выгоды от граждан за положительную сдачу экзаменов на получение водительских удостоверений, регистрации и перерегистрации транспо...
Общество
В Виннице жителей города приглашают пройти бесплатную флюорографию. Ее можно будет пройти 22 марта с 9:15 до 15:00 на площади Независимости, где поблизости будет располагаться данный флюорографический автобус Мероприятие приурочено к Всеукраинскому дню борьбы с туберкулезом. В Виннице в 2018 году зарегистрировано 114 случаев заболевания туберкулезом (в 2017 году - 117). Из них 44% выявлены при профилактических осмотрах. «Профилактические флюорографические...
Общество
Специалистами отдела инструментально-лабораторного контроля были отобраны пробы воды реки Южный Буг.В адрес Государственной экологической инспекции в Винницкой области 20.03.2019 года поступило сообщение от жителей города Винницы о том, что в реке Южный Буг ниже КП «Винницаоблводоканал» на поверхности воды наблюдается большое пятно характерного цвета. Сразу специалистами отдела инструментально-лабораторного контроля было проведено обследование побережья ре...
Новости по теме
В Виннице задержали полицейского на вымогательстве взяток с наркозависимых (фото)
На Винниччине разоблачили преступную схему получения водительских удостоверений (Фото)
Винничанка насиловала своего 4-летнего сына на камеру: появились новые детали
Отказался дать водку! Под Винницей местный житель убил своего односельчанина
​Участник АТО с экс-бойцами организовал нападение на своего брата: детали трагедии под Винницей
Стали известны подробности жестокого нападения на дом предпринимателя в Винницкой области
Обнародовали данные третьего разбойника, который причастен к нападению на семью в Шаргородскому районе (Фото)
В Виннице СБУ и полиция параллельно задержали две группировки наркоторговцев (фото)
Задержали двоих грабителей, которые застрелили мужчину на Винниччине
На Винниччине задержали россиянина, которого разыскивал Интерпол