Студентів у Вінниці побили вихованці школи міліції?

Чотирьох вінницьких студентів по-звірячому побили молодики в кафе. Двоє з них лежать у лікарні. У Віталія Петлюка - черепно-мозкова травма, струс мозку, травма перенісся, вибиті зуби. Свідки чули, що хулігани називалися майбутніми міліціонерами. У міліції це заперечують.
18-річний вінницький студент Сашко Щербина і його ровесник Віталій Петлюк зараз знаходяться на лікарняному ліжку. У лікарню хлопців доставили з кафе «Майстер Драйв» після того, як їх жорстоко побили невідомі їм хлопці. Дісталося від них ще двом друзям іменинника, які нині лікуються амбулаторно. 
А кримінальну справу за фактом хуліганських дій (ст.246 ч.2 Кримінального кодексу України) Замостянська міліція порушила тільки після звернення батьків потерпілих до прокуратури.
Били всіх підряд – охорону, адміністратора, офіціантку
- Хлопця, якого повалили з ніг, далі били тільки в голову, я це бачила на власні очі, - каже офіціантка кафе «Майстер Драйв». – У нього все обличчя було в крові, а вони з якоюсь звірячою люттю продовжували лупити ногами по голові. Я підійшла, щоб захистити його, хотіла відтягнути потерпілого, у мене руки були закривавлені по лікоть, але ті, що нападали, схопили мене і відштовхнули від лежачого.
Адміністратор кафе каже, що і їй дісталося під час бійки. «Хіба в кафе нема охорони?» – запитую. – «Охоронця теж взяли в оборот». – каже адміністратор. 
- Ви знаєте, чому виникла бійка?
- Не знаю. Перед тим я прийняла замовлення від двох людей на святкування дня народження, - продовжує адміністратор. – В одній компанії іменинником був хлопець, в іншій - дівчина. Обидві компанії знаходилися в залі на другому поверсі кафе. Їхні столи були недалеко. Що саме спричинило бійку, про це не можу нічого сказати. Коли все почалося, і нам не вдалося своїми силами втихомирити, ми викликали міліцію.
Перед тим, як приїхала міліція, компанія хлопців, які побили своїх сусідів, уже всідалася в автомобіль «Таврія», що стояв біля кафе, там їх і затримали. Свідками цього були потерпілі, ті, кому дісталося найменше. Випадково почули про те, як їхні кривдники під час затримання говорили, що вони майбутні міліціонери.
Втратив свідомість, тому не міг закрити обличчя
Іменинником у той вечір був Сашко Щербина, він навчається у інституті. Так само, до речі, як і його друзі. Раніше хлопці разом здобували спеціальність у торговельно-економічному коледжі. Там познайомилися і стали друзями. Після закінчення коледжу вирішили так само разом продовжити навчання в інституті.
З чотирма друзями за столом була дівчина. Про Віталія хлопці кажуть, що між ними він найспокійніший. Дуже товариський, ніколи не відмовляється надати допомогу. Саме Віталій у той вечір потерпів найбільше.
- У хлопця черепно-мозкова травма, - каже лікар-нейрохірург міської лікарні №2, пацієнтом якого є Віталій Петлюк. – Виявлено струс головного мозку. Крім того, є ще сукупні травми. Їх діагностував черепно-лицьовий хірург.
Ми зустрілися з Віталієм у лікарні через чотири дні після бійки. Навіть за цей час з обличчя не зійшли синці. Хлопець не може повністю відкрити рот. Через це не можуть дістати зламані зуби. Два передніх лікарі вже видалили. Хлопець скаржиться на сильні головні болі. Каже, що в нього травма перенісся. Про те, що сталося в кафе, згадує з острахом.
- За сусіднім столом сиділа компанія хлопців і була дівчина, - каже Віталій. – Ми на них навіть уваги не звертали. Так само, як і вони на нас. Згодом дівчину провели, а хлопці залишилися далі. У той момент, коли я залишився за столиком разом з дівчиною з нашої компанії, двоє з них раптом підсіли до нас. Я опинився між ними. Взялися їсти наші харчі. Я тільки встиг запитати, хто вони, як одразу отримав удар у потилицю. Вдарили мене попільничкою, яка була на столі. В голові запаморочилося і я впав на підлогу. Відчував, що мене б’ють по голові, але був у такому стані, що не міг навіть руками закритися.
У травматологічному відділенні лікарні №2 на стаціонарі перебуває іменинник Сашко Щербина. У нього перев’язана рука.

- У мене травма руки, - каже Олександр Щербина (18). - Лікарі припускали, що перелом. На моє щастя, рентген показав сильний забій
- Лікарі припускали, що перелом, - каже хлопець. – На моє щастя, рентген показав сильний забій. Мене теж збили з ніг. Я закривав рукою голову. Тому рука найбільше травмована. Віталій, на жаль, не міг цього зробити.
- Нас покликала дівчина, коли Віталія почали бити, - продовжує Олександр Щербина. – Коли ми з Сашком Ячкуринським піднялися, були вражені, що лежачого Вітю троє б’ють по голові ногами, в цей же момент інші двоє відразу ж нанесли нам обом удари. Ті хлопці були старші від нас, сильніші, у всіх них був якийсь несамовитий вигляд. Лежачого били в голову, це так страшно.
За що скалічили сина?
- Я хочу почути від міліції відповідь, за що скалічили мого сина? – каже батько Віталія, Олександр Петлюк. – Він ніколи не брав участі у бійках, виховали його чемним, а тепер у дитини такі травми. 
Чоловік вражений не тільки цим. Каже, що в Замостянському відділі міліції спочатку не порушували кримінальну справу. 
- Ми попросили міліціонера, щоб показав фотографії тих, хто бив дітей, - продовжує пан Олександр. – Але нам відмовили. Чому так поступають в міліції, не знаю. 
У Олександра Петлюка є копія постанови про порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій, однак поки що ні сина, ні його друзів не визнали потерпілими. У ній вказано дати народження кривдників його сина. Двоє з них 1994 року народження. Третьому 19 років, а четвертому – 20. Кажуть, що вони непрацюючі. Ніби двоє з них - боксери.
- Чому тоді підозрюють тільки чотирьох, так як їх було щонайменше п’ять? - продовжує пан Олександр. Міліціонери кажуть, що хлопці були у спортивних костюмах. Але друзі сина говорять інше. На людину в спортивному костюмі на дні народження в кафе, мабуть, одразу звернули б увагу. Ця розбіжність нам теж незрозуміла.
Перевірила інспекція з особового складу
Начальник сектору зв’язків з громадськістю Анна Олійник підтвердила інформацію батька потерпілого про порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій у кафе «Майстер Драйв». 
- Чотирьох підозрюваних у скоєнні злочину затримали, - каже Анна Олійник. – У них взяли пояснення. До кожного з них застосований запобіжний захід – підписка про невиїзд. 
- Дійсно, під час затримання прозвучала інформація про те, що вони нібито вчаться на міліціонерів, - продовжує Анна Олійник. – Однак ця інформація не підтвердилася. Перевірку проводила Інспекція з особового складу управління міліції. Насправді всі четверо непрацюючі вінничани. У даний час проводиться розслідування.
"Анкетні дані можуть навмисно перекручуватися правоохоронцями"
- Розглядаючи порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій за ознаками злочину, передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України, слід звернути увагу на те, що частиною другою Кримінально-процесуального кодексу України (надалі КПК) передбачено, що якщо на момент порушення кримінальної справи встановлено особу, яка вчинила злочин, кримінальну справу повинно бути порушено щодо цієї особи, - каже партнер Юридичної компанії "Право-24" Василь Юрцев. - В цій ситуації описані в статті особи, що вчинили побиття Віктора та його друзів відомі, оскільки їх було затримано на три години, більше того взято з них підписку про невиїзд, що підтверджується прес-службою обласної міліції. 
Враховуючи той факт, що вчинення хуліганських дій саме групою осіб в ході бійки потребує доказового підтвердження, тому, як показує практика, слідчі підрозділи йдуть шляхом порушення кримінальної справи за фактом, а не відносно осіб, що в разі добросовісного виконання правоохоронцями своїх обов'язків може бути перестраховкою від прийняття незаконних рішень. Але в той же час, це є порушенням, яке може давати підстави у майбутньому «без зайвих проблем» зупинити розслідування з мотивів не встановлення осіб, які вчинили злочин або ж взагалі закриття кримінальної справи. Адже кримінальні справи, порушені відносно осіб, по іншому обліковуються, ніж «фактові», що зумовлює обмеження жорсткими термінами їх розслідування та й контроль за їх розслідуванням є більш суворим, а підстави для зупинення або закриття складнішими для «натягування».
Що стосується розбіжностей анкетних даних підозрюваних осіб, в постанові про порушення кримінальної справи з даними, наданими прес-службою, то, звичайно це може бути зумовлено помилкою, пов’язаною з людським фактором слідчого або ж працівника сектору зв’язків з громадськістю. Якщо вказаний факт має місце, то в ході слідства його можна виправити постановою про уточнення анкетних даних підозрюваного та/або обвинуваченого, що практикується в слідчих підрозділах. Але в той же час, анкетні дані можуть навмисно перекручуватися правоохоронцями з метою приховування деяких фактів про особу/осіб «підозрювану(их)» у вчиненні хуліганства, що може сприяти уникненню від кримінальної відповідальності винних осіб. 
Що стосується непред’явлення фотографій «підозрюваних», то це може бути здійснено лише під час слідчої дії - «пред’явлення для впізнання», що може бути проведене за фотокартками або вживу, яку необхідно провести найшвидше, щоб потерпілі могли впізнати їхніх кривдників. Питання, з яких причин не проводиться така слідча дія, залишається відкритим.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
258 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Если раньше аферисты представлялись преимущественно сотрудниками полиции, чтобы выманить у потенциальной жертвы телефонного обмана деньги за свободу якобы задержанного родственника, то теперь называются прокурорами. За последнюю неделю только на Винничине зафиксировано три таки случая. Так, в одном из них 21 сентября шокированная «новостью» винничанка отдала неизвестному 80 тысяч гривен. Как сообщают в пресс-службе прокуратуры Винницкой области, женщине по...
Общество
Вскоре в Украине будет введен тариф на медицинские услуги вторичного и третичного уровня, которые, как ожидается, должны покрыть стоимость всех медуслуг для одного пациента в 90% случаев. Об этом в интервью "Интерфакс-Украина" сообщил руководитель Национальной службы здоровья Украины Олег Петренко, передаёт Бизнес.Медиа. По его словам, оплата по тарифу будет осуществляться по факту выздоровления и проходить через НСЗУ. "Мы будем оплачивать за пролеченные с...
Криминал
Мужчина зарезал свою жену, потому что застал ее пьяной в компании мужчин. Тело молодой женщины с перерезанным горлом нашли на кольцевой дороге под Винницей. В убийстве 32-летней жительницы села Щетки правоохранители заподозрили ее мужа. Во время допроса мужчина рассказал - застал жену пьяной в окружении мужчин и обезумел. Затолкал женщину в легковушку и повез за село. Остановился на объездной дороге близ Винницы. Началась ссора, тогда мужчина схватил нож,...
Происшествия
Сегодня, 25 сентября утром в Службу спасения поступило сообщение о возгорании троллейбуса на перекрестке улицы Келецкой и проспекта Космонавтов. Возгорание произошло в кабине водителя. Спасатели Государственной пожарно-спасательной части №1 в 08:14 пожар локализовали, а в 08:15 ликвидировали. Предполагаемая причина ЧП - короткое замыкание электропроводки. К борьбе с огнем от ГСЧС привлекалось 5 человек личного состава и одна единица техники.
Новости компаний
Умный зонт Up-brella – это обратный зонт или, как многие его называют, зонт наоборот. Он является новинкой этого года.Конструкция очень необычная и удивит многих. Зонт складывается мокрой стороной вовнутрь. Ваша одежда, салон автомобиля, коврик в коридоре всегда будут сухими и чистыми. Благодаря такой конструкции, зонт можно раскрыть сразу же при выходе из автомобиля, а закрыть при входе в помещении в самый последний момент. Вы не должны будете мокнуть под...
Общество
Александр Супрун – винницкий студент из нереальной для большинства людей мечтой: поехать автостопом в Европу, а именно – в Португалию, чтобы увидеть Атлантический океан, сидя на синем стуле. И, несмотря на все проблемы, страхи, препятствия, – свою мечту осуществил. Александр даже не подозревал, что сможет объехать 24 страны за три месяца и еще и заработать 27000 гривен. Как ему это удалось, какие страны посетил и как он преодолевал трудности, а также, поче...
Общество
В эти выходные в Виннице произошло несколько курьезных, но все же противоправных поступков. Одним из таких стала кража дорожного конуса, которую совершила молодая девушка. Инцидент произошел 22 сентября в темное время суток. Тогда камеры видеонаблюдения зафиксировали факт кражи дорожного конуса. Как сообщили работники правоохранительных органов, случай произошел около девяти часов вечера на улице Соборной, 59, а именно на автомобильной парковке под админис...
Новости компаний
Уже совсем скоро, 7 октября, все учителя страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок учителю, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны, функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ем...
Общество
Октябрь 2018 года удивит теплом. Об этом сообщили европейские синоптики. Второй месяц осени начнется с рекордных +25ºС. В стране воцарится настоящее бабье лето с обилием солнечных дней. Хотя, утренний холод, будет напоминать о приходе осени. Об этом сообщает "Метеопрог". Приятная и солнечная погода будет способствовать отдыху на свежем воздухе и рыбалке. А вот грибников октябрь 2018 разочарует. В связи с небольшим количеством осадков этой осенью, на обили...