Студентів у Вінниці побили вихованці школи міліції?

Чотирьох вінницьких студентів по-звірячому побили молодики в кафе. Двоє з них лежать у лікарні. У Віталія Петлюка - черепно-мозкова травма, струс мозку, травма перенісся, вибиті зуби. Свідки чули, що хулігани називалися майбутніми міліціонерами. У міліції це заперечують.
18-річний вінницький студент Сашко Щербина і його ровесник Віталій Петлюк зараз знаходяться на лікарняному ліжку. У лікарню хлопців доставили з кафе «Майстер Драйв» після того, як їх жорстоко побили невідомі їм хлопці. Дісталося від них ще двом друзям іменинника, які нині лікуються амбулаторно. 
А кримінальну справу за фактом хуліганських дій (ст.246 ч.2 Кримінального кодексу України) Замостянська міліція порушила тільки після звернення батьків потерпілих до прокуратури.
Били всіх підряд – охорону, адміністратора, офіціантку
- Хлопця, якого повалили з ніг, далі били тільки в голову, я це бачила на власні очі, - каже офіціантка кафе «Майстер Драйв». – У нього все обличчя було в крові, а вони з якоюсь звірячою люттю продовжували лупити ногами по голові. Я підійшла, щоб захистити його, хотіла відтягнути потерпілого, у мене руки були закривавлені по лікоть, але ті, що нападали, схопили мене і відштовхнули від лежачого.
Адміністратор кафе каже, що і їй дісталося під час бійки. «Хіба в кафе нема охорони?» – запитую. – «Охоронця теж взяли в оборот». – каже адміністратор. 
- Ви знаєте, чому виникла бійка?
- Не знаю. Перед тим я прийняла замовлення від двох людей на святкування дня народження, - продовжує адміністратор. – В одній компанії іменинником був хлопець, в іншій - дівчина. Обидві компанії знаходилися в залі на другому поверсі кафе. Їхні столи були недалеко. Що саме спричинило бійку, про це не можу нічого сказати. Коли все почалося, і нам не вдалося своїми силами втихомирити, ми викликали міліцію.
Перед тим, як приїхала міліція, компанія хлопців, які побили своїх сусідів, уже всідалася в автомобіль «Таврія», що стояв біля кафе, там їх і затримали. Свідками цього були потерпілі, ті, кому дісталося найменше. Випадково почули про те, як їхні кривдники під час затримання говорили, що вони майбутні міліціонери.
Втратив свідомість, тому не міг закрити обличчя
Іменинником у той вечір був Сашко Щербина, він навчається у інституті. Так само, до речі, як і його друзі. Раніше хлопці разом здобували спеціальність у торговельно-економічному коледжі. Там познайомилися і стали друзями. Після закінчення коледжу вирішили так само разом продовжити навчання в інституті.
З чотирма друзями за столом була дівчина. Про Віталія хлопці кажуть, що між ними він найспокійніший. Дуже товариський, ніколи не відмовляється надати допомогу. Саме Віталій у той вечір потерпів найбільше.
- У хлопця черепно-мозкова травма, - каже лікар-нейрохірург міської лікарні №2, пацієнтом якого є Віталій Петлюк. – Виявлено струс головного мозку. Крім того, є ще сукупні травми. Їх діагностував черепно-лицьовий хірург.
Ми зустрілися з Віталієм у лікарні через чотири дні після бійки. Навіть за цей час з обличчя не зійшли синці. Хлопець не може повністю відкрити рот. Через це не можуть дістати зламані зуби. Два передніх лікарі вже видалили. Хлопець скаржиться на сильні головні болі. Каже, що в нього травма перенісся. Про те, що сталося в кафе, згадує з острахом.
- За сусіднім столом сиділа компанія хлопців і була дівчина, - каже Віталій. – Ми на них навіть уваги не звертали. Так само, як і вони на нас. Згодом дівчину провели, а хлопці залишилися далі. У той момент, коли я залишився за столиком разом з дівчиною з нашої компанії, двоє з них раптом підсіли до нас. Я опинився між ними. Взялися їсти наші харчі. Я тільки встиг запитати, хто вони, як одразу отримав удар у потилицю. Вдарили мене попільничкою, яка була на столі. В голові запаморочилося і я впав на підлогу. Відчував, що мене б’ють по голові, але був у такому стані, що не міг навіть руками закритися.
У травматологічному відділенні лікарні №2 на стаціонарі перебуває іменинник Сашко Щербина. У нього перев’язана рука.

- У мене травма руки, - каже Олександр Щербина (18). - Лікарі припускали, що перелом. На моє щастя, рентген показав сильний забій
- Лікарі припускали, що перелом, - каже хлопець. – На моє щастя, рентген показав сильний забій. Мене теж збили з ніг. Я закривав рукою голову. Тому рука найбільше травмована. Віталій, на жаль, не міг цього зробити.
- Нас покликала дівчина, коли Віталія почали бити, - продовжує Олександр Щербина. – Коли ми з Сашком Ячкуринським піднялися, були вражені, що лежачого Вітю троє б’ють по голові ногами, в цей же момент інші двоє відразу ж нанесли нам обом удари. Ті хлопці були старші від нас, сильніші, у всіх них був якийсь несамовитий вигляд. Лежачого били в голову, це так страшно.
За що скалічили сина?
- Я хочу почути від міліції відповідь, за що скалічили мого сина? – каже батько Віталія, Олександр Петлюк. – Він ніколи не брав участі у бійках, виховали його чемним, а тепер у дитини такі травми. 
Чоловік вражений не тільки цим. Каже, що в Замостянському відділі міліції спочатку не порушували кримінальну справу. 
- Ми попросили міліціонера, щоб показав фотографії тих, хто бив дітей, - продовжує пан Олександр. – Але нам відмовили. Чому так поступають в міліції, не знаю. 
У Олександра Петлюка є копія постанови про порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій, однак поки що ні сина, ні його друзів не визнали потерпілими. У ній вказано дати народження кривдників його сина. Двоє з них 1994 року народження. Третьому 19 років, а четвертому – 20. Кажуть, що вони непрацюючі. Ніби двоє з них - боксери.
- Чому тоді підозрюють тільки чотирьох, так як їх було щонайменше п’ять? - продовжує пан Олександр. Міліціонери кажуть, що хлопці були у спортивних костюмах. Але друзі сина говорять інше. На людину в спортивному костюмі на дні народження в кафе, мабуть, одразу звернули б увагу. Ця розбіжність нам теж незрозуміла.
Перевірила інспекція з особового складу
Начальник сектору зв’язків з громадськістю Анна Олійник підтвердила інформацію батька потерпілого про порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій у кафе «Майстер Драйв». 
- Чотирьох підозрюваних у скоєнні злочину затримали, - каже Анна Олійник. – У них взяли пояснення. До кожного з них застосований запобіжний захід – підписка про невиїзд. 
- Дійсно, під час затримання прозвучала інформація про те, що вони нібито вчаться на міліціонерів, - продовжує Анна Олійник. – Однак ця інформація не підтвердилася. Перевірку проводила Інспекція з особового складу управління міліції. Насправді всі четверо непрацюючі вінничани. У даний час проводиться розслідування.
"Анкетні дані можуть навмисно перекручуватися правоохоронцями"
- Розглядаючи порушення кримінальної справи за фактом хуліганських дій за ознаками злочину, передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України, слід звернути увагу на те, що частиною другою Кримінально-процесуального кодексу України (надалі КПК) передбачено, що якщо на момент порушення кримінальної справи встановлено особу, яка вчинила злочин, кримінальну справу повинно бути порушено щодо цієї особи, - каже партнер Юридичної компанії "Право-24" Василь Юрцев. - В цій ситуації описані в статті особи, що вчинили побиття Віктора та його друзів відомі, оскільки їх було затримано на три години, більше того взято з них підписку про невиїзд, що підтверджується прес-службою обласної міліції. 
Враховуючи той факт, що вчинення хуліганських дій саме групою осіб в ході бійки потребує доказового підтвердження, тому, як показує практика, слідчі підрозділи йдуть шляхом порушення кримінальної справи за фактом, а не відносно осіб, що в разі добросовісного виконання правоохоронцями своїх обов'язків може бути перестраховкою від прийняття незаконних рішень. Але в той же час, це є порушенням, яке може давати підстави у майбутньому «без зайвих проблем» зупинити розслідування з мотивів не встановлення осіб, які вчинили злочин або ж взагалі закриття кримінальної справи. Адже кримінальні справи, порушені відносно осіб, по іншому обліковуються, ніж «фактові», що зумовлює обмеження жорсткими термінами їх розслідування та й контроль за їх розслідуванням є більш суворим, а підстави для зупинення або закриття складнішими для «натягування».
Що стосується розбіжностей анкетних даних підозрюваних осіб, в постанові про порушення кримінальної справи з даними, наданими прес-службою, то, звичайно це може бути зумовлено помилкою, пов’язаною з людським фактором слідчого або ж працівника сектору зв’язків з громадськістю. Якщо вказаний факт має місце, то в ході слідства його можна виправити постановою про уточнення анкетних даних підозрюваного та/або обвинуваченого, що практикується в слідчих підрозділах. Але в той же час, анкетні дані можуть навмисно перекручуватися правоохоронцями з метою приховування деяких фактів про особу/осіб «підозрювану(их)» у вчиненні хуліганства, що може сприяти уникненню від кримінальної відповідальності винних осіб. 
Що стосується непред’явлення фотографій «підозрюваних», то це може бути здійснено лише під час слідчої дії - «пред’явлення для впізнання», що може бути проведене за фотокартками або вживу, яку необхідно провести найшвидше, щоб потерпілі могли впізнати їхніх кривдників. Питання, з яких причин не проводиться така слідча дія, залишається відкритим.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Происшествия
2 апреля в Чечельницком районе на одном из предприятий произошел несчастный случай. Рабочего ударило током. Мужчина погиб на месте происшествия.Во время проведения технических работ 21-летнего мужчину поразило током, в результате чего он погиб на месте происшествия.Полицией начато досудебное расследование по части 2 статьи 272 Уголовного кодекса Украины (нарушение правил безопасности во время выполнения работ с повышенной опасностью), за что предусмотрено...
Общество
Глава Грановского сельсовета Виктор Боднюк оказался в центре скандала. Его подозревают в убийстве из охотничьего ружья двух собак юного односельчанина. Когда в село в Гайсинском районе Винниччины прибыла следственно-оперативная группа для выяснения деталей, местный руководитель собрал «митинг» в свою поддержку. Несмотря на карантин, «поддерживать» председателя пришло 60 человек. В полиции составили соответствующие документы.  Как сообщают в отделе коммуник...
Общество
В Виннице проводят работы по капитальному ремонту кольцевой дороги. Начиная с марта недалеко от города на объездной дороге Служба автомобильных дорог в Винницкой области начала проводить капитальный ремонт дороги М12. Работы проводят за счет специального фонда государственного бюджета. Ремонт продолжается на двух участках недалеко  аэропорта и на путепроводе возле грузовой станции железной дорогой. Здесь выполняются работы по фрезерованию покрытия, устройс...
Общество
В Виннице официально зарегистрировано 43 случая заболевания COVID-19. Об этом сообщает пресс-служба Винницкого городского совета. Об уровне заболеваемости коронавирусной инфекцией в Виннице рассказал во время брифинга винницкий городской глава Сергей Моргунов. "По состоянию на 20:00 второго апреля в Виннице зарегистрировано 43 лабораторно подтвержденных случая инфицирования коронавирусом. Среди зарегистрированных – 12 человек, которые не были за пределами...
Общество
В Ладыжине выздоровела женщина, которая болела COVUD-19. Об этом сообщает пресс-служба Ладыжинского городского совета."Сообщаем, что по состоянию на утро 3 апреля 2020 острыми респираторными вирусными инфекциями заболело двое ладыжинцев. Больных с температурой 38 градусов и выше нет. Больная на коронавирус, которая находилась на лечении в инфекционном отделении больницы, выздоровела. Желаем крепкого здоровья и просим соблюдать установленные правила каранти...
Общество
2 апреля винничанка зарегистрировала обращение к городским властям с просьбой разрешить проезд в общественном транспорте людям с инвалидностью I и II групп, а также тем, кто ухаживает за людьми с инвалидностью или пожилыми жителями. В качестве альтернативы, автор петиции предлагает создать автолавку, которой будут подвозить необходимые лекарства и продукты жителям с маломобильных групп населения. Чтобы петицию рассмотрели в городском совете, необходимо, чт...
Общество
В четверг, 2 апреля, в селе Андрушевка Винницкой области, в последний путь провели Владимира Мовчанюка, погибшего 30 марта от пули снайпера на Донбассе. Об этом сообщает Погребищенская РГА. Владимир Мовчанюк был бойцом 17 отдельного мотопехотного батальона 57 отдельной мотопехотной бригады. Военнослужащий погиб при выполнении боевого задания в районе населенного пункта Первомайское Ясиноватского района Донецкой области. Владимир Мовчанюк родился 11 августа...
Общество
Кабинет министров усилил меры по противодействию распространения коронавирусной инфекции. Теперь в общественных местах нельзя находиться без маски или респиратора и документов. Об этом в своем Telegram-канале сообщил министр инфраструктуры Владислав Криклий. Так, остается работать 21 пункт пропуска на государственной границе. "Обязательная обсервация для всех лиц, пересекающих государственную границу. Исключение - для работников дипломатических представите...
Общество
В Виннице COVID-19 лабораторно подтвержден у 43 человек (в целом по области 61 больной коронавирусом). Из них 20 – медики. Об этом сегодня в ходе онлайн-брифинга рассказал мэр Винницы Сергей Моргунов. “В Виннице из 43 больных, у которых лабораторно подтвержден COVID-19, почти половина – это медики. В частности, заболели работники городского роддома №2… Также есть больные медработники в Подольском региональном центре онкологии и один медик – из областной ст...