Найбільш поширені кіберзлочини у Вінницькій області – втручання у рахунки клієнтів

В Україні зростає кількість кіберзлочинів. Затримати такого роду шахраїв не просто.  Під час операції «Трікстер», яка  завершилася у Вінницькій області, працівники відділу боротьби із кіберзлочинністю УМВС України у Вінницькій області зафіксували та зареєстрували 22 випадки шахрайства через  Інтернет. 10 справ  розкрито. Двом особам оголошено про підозру у кіберзлочинах.
Більшість шахрайств відбуваються  за межами Вінницької області, так званим віддаленим доступом.
Злочинці зв’язуються зі своїми жертвами телефоном або через  Інтернет. Найчастіше центр таких шахрайств – це східні області України, здебільшого – окуповані території.  Повідомив заступник начальника відділу боротьби із кіберзлочинністю УМВС України у вінницькій області  Дмитро Поліщук.
«Ситуація в області з кіберзлочинністю складна. Зазвичай всі кіберзлочинці знаходяться за межами області, що ускладнює ситуацію. Зазвичай це Дніпропетровська, Харківська, Донецька, Луганська області» - повідомив Поліщук.  «Основна проблема боротьби зі злочинністю в Інтернеті  полягає в транснаціональності самої мережі і у відсутності механізмів контролю, необхідних для правозастосування» - переконаний Дмитро Поліщук. 
Нагадаємо, нещодавно у Вінниці  працівники відділу по боротьбі з кіберзлочинністю  УМВС затримали четверо чоловіків, які ошукали близько тисячі українців, які бажали  схуднути. Аптечні заспокійливі засоби «Седуксен» правопорушники перепаковували у заздалегідь виготовлені коробки та блістери з назвою препарату для схуднення. Продавали їх по 500 гривень через Інтернет-сайти. Протягом року на довірливих громадянах затримані заробили понад мільйон гривень. Трьох підозрюваних оперативники затримали у квартирі, яку вони винаймали, як офіс, в центрі м. Вінниці. Усі затримані вінничани віком до 30 років. Злочинні дії чоловіків правоохоронці документували більше року. Для цього були задіяні працівники управління боротьби з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ та обласної міліції Вінниччини. Під час обшуку у офісі та помешканнях кожного з учасників угрупування оперативники вилучили понад 6 тисяч упаковок для перепакування препарату та заспокійливі засоби.
Слідчим відділом міліції розпочато кримінальне провадження. На відміну від традиційних видів злочинів, історія яких налічує століття, кіберзлочинність – явище відносно молоде. Сама природа мережі Інтернет  є достатньо сприятливою для вчинення злочинів. Такі її властивості, як глобальність, анонімність користувачів, охоплення широкої аудиторії та ін., створюють кіберзлочинцям переваги на всіх етапах, а також дозволяють ефективно ховатися від правоохоронних органів.
«Найбільше в області з поширених кіберзлочинів – втручання до рахунків клієнтів банків, коли знімають кошти, та телефонні дзвінки з повідомленням , що сина забрала міліція. Який рецепт від кіберзлочинців? Нікому не вірити, все перевіряти. Не давати свої данні» - повідомив Поліщук в ексклюзивному інтерв’ю  Vinnitsa Life.
Відділ боротьби з кіберзлочинністю вживає заходи спрямовані на попередження та протидію злочинам, які вчиняються із використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема, порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочинам проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації).
Питання кібербезпеки, у світі, на даний час очолює список ризиків, випереджаючи проблеми зброї масового знищення та безпеку ресурсів.
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
85 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов