• Головна
  • Після депутатського звернення Домбровського Рада може визнати «насвай» наркотиком
11:30, 12 серпня 2015 р.

Після депутатського звернення Домбровського Рада може визнати «насвай» наркотиком

На особистий прийом до  народного депутата України  Олександра Домбровського прийшли батьки вінницьких школярів, учнів професійно-технічних училищах та студентів вищих навчальних закладів.

Вони були надзвичайно стурбовані тим, що в місті придбати «насвай» зовсім не складно, більше того його реалізатори налагоджують свій бізнес поблизу шкіл та ПТУ. Підлітки стають головними клієнтами.  Батьки ж прекрасно розуміють, що здоров’я та психічний стан їх дітей – під загрозою.  Проте, «насвай» досі не включено до Переліку небезпечних наркотичних засобів, і покарати його розповсюджувачів, практично, неможливо.

Згодом із трибуни Верховної Ради України було оприлюднено Депутатський запит вінницького парламентарія до Генпрокурора  України,  Голови СБУ, Прем’єр-міністра,  Міністра внутрішніх справ,  Міністра освіти і науки, прокурора Вінницької області, начальника УСБУ у Вінницькій області,  начальника УМВС у Вінницькій області, Голови Вінницької обласної державної адміністрації з вимогою «встановлення шляхів незаконного ввезення на територію України, притягнення до суворої кримінальної відповідальності осіб причетних до ввезення,  виготовлення, перероблення та розповсюдження на території України наркотичного засобу «насвай», включення до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів наркотичного засобу «насвай», як особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено на території України, а також проведення роз’яснювальної роботи в освітніх закладах щодо неприпустимості вживання наркотичного засобу «насвай» та повідомлення про такі факти правоохоронним органам».

Відповіді на своє депутатське звернення Олександр Домбровський отримав від усіх інстанцій.

Так, у Міністерстві внутрішніх справ України зазначають: « … в Україні відсутня будь-яка відповідальність за виготовлення, збут, уживання чи вчинення інших дій з речовиною під назвою «насвай». Зазначена речовина не внесена до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Постановою КМУ від 06.05.2000 р..  Із початку 2015 р., … працівниками міліції виявлено 13 фактів обігу речовини «насвай». При встановленні факту обігу цієї речовини працівники міліції проводять документування, вилучають її та відправляють на проведення судово-хімічної експертизи. Проте, за результатами експертизи, в усіх випадках провадження були закриті через відсутність складу кримінального порушення. Разом з тим МВС готове вжити заходів щодо всановлення осіб, які займаються розповсюдженням цієї речовини, а також шляхів потрапляння її на територію України лише після внесення речовини «насвай» до таблиць Пекрелику наркозасобів, психотропних речовин і прекурсорів, обіг яких в Україні заборонений».

Власне, відповідь такого ж змісту надійшла й від СБУ та прокуратури Вінницької області. А ось лист від Генпрокуратури певним чином вселяє оптимізм щодо можливості заборони небезпечного «насваю»:  «перевірку викладених Вами доводів у межах компетенції було доручено Міністру Кабінету Міністрів України. За результатами її проведення встановлено, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо заборони виробництва, ввезення, пересилання, перевезення та торгівлі «насваєм» (№2880), у разі прийняття якого питання про заборону обігу «насваю» буде врегульовано на законодавчому рівні».  Цю інформацію підтвердили і в Кабміні.

Отже, тепер справа – за народними депутатами. Олександр Домбровський переконаний:

«Все, що стосується здоров’я дітей, їх виховання та розвитку,  має бути першочерговим для держави. А боротьба із таким злом, як наркотики, — жорсткою та ефективною».

Будемо сподіватися, що однодумців у вінницького парламентарія у Верховній Раді вистачить для прийняття такого потрібного Закону. 

Довідка. «Насвай» виготовляється з тютюну, вапна і іншої сировини, наприклад, рослинних олій, клею, часто курячого, гусячого чи верблюжого посліду та інших добавок, як правило, ароматичних. Вапно та послід тварин використовуються для пришвидшення потрапляння нікотину в кров через слизову оболонку. Іноді до «насвая» додаються наркотичні засоби для збільшення дурманного ефекту.  Майже 90% «насвая», який ввозиться на територію України, виготовлено в домашніх умовах при ігноруванні всіх можливих санітарних норм. «Насвай» викликає ефект розслаблення, апатії, запаморочення, гальмування реакції. Серед побічних ефектів – нудота, блювота, діарея, різке слиновиділення. Медики кажуть, що «насвай» може стати причиною захворювання ясен та зубів, розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту, викликати язву, гастрит, паразитарні захворювання, а також стати причиною онкологічних захворювань. Так, за даними Онкологічного центру Узбекистану, 78% хворих раком ротової порожнини і гортані вживали «насвай».



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...