У Вінниці вишивають рушник цементом і плиткою

Вінничани протягом трьох тижнів створюють масштабне панно з керамічної плитки. Фарбують її в різні кольори. На кожній зображують символи країни, міста, людей, тварин, квіти, овочі і фрукти. Користаються трафаретами.

- Ми створюємо вишитий подільський рушник з плитки, бетону і фарб. Це унікальний арт-об'єкт в Україні, яким хочемо об'єднати людей. Навчити їх бути більш відкритими, добрішими, щире. До нас може прийти хто завгодно з вулиці, без творчих здібностей. Аби тільки їм це було цікаво. Вся робота - це громадська толока. Хтось трафарети виготовляє, вирізає. Інші фарбують плитку, треті малюють на ній візерунок, - розповідає вінницький художник 43-річний Олександр Никитюк.

З 3200 кольорових розмальованих плиток утворюють панно у вигляді вишитого рушника площею 72 кв. м. Композиція прикрасить стіну будинку в центрі міста.

- Здалеку буде виглядати як вишитий хрестиком рушник з українським орнаментом. Поблизу видно, що він складається з величезної кількості малюнків. Навпаки встановимо лаву, сидячи на якій можна годинами роздивлятися його. Символи Вінниці розкидаємо по всьому панно, - розповідає художник Володимир Ходак.

Для громадської арт-роботи взяли найдешевшу плитку. Її фарбують і покривають спеціальним лаком, щоб малюнок не вигорів на сонці і не змився дощем. Готове панно покажуть до Дня міста у вересні.

- Розмальовуємо до 15 серпня щодня по кілька годин. Розфарбували більше 1200 плиток. Деякі малюнки поправляємо пензликами, бо через трафарет не завжди вдаються ідеальні візерунки, - каже мистецтвознавець 25-річна Наталія Лисова.

- Найцікавіше спостерігати за людьми. Це ж медитативна робота. Найбільш посидющі діти і люди, яким за 60. Не можуть всидіти на місці і години 30-45-річні. Постійно кудись поспішають, бо вдома діти, кухня, прання. Але всі знають, що в цьому панно є частка їх роботи. Всі прийдуть на відкриття та будуть шукати свій малюнок.

minprom
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии