• Головна
  • Найрозумніша випускниця України 2015 року вступила до Вінницького медуніверситету
15:00, 12 серпня 2015 р.

Найрозумніша випускниця України 2015 року вступила до Вінницького медуніверситету

Цьогоріч за результатами ЗНО лише двоє школярів в Україні здобули 200 балів з усіх предметів. Одна з них — Тетяна Смага - отримала 200 балів з української мови та літератури та з біології й хімії.

І обрала для навчання саме Вінницький національний медичний університет. В інші вузи документи навіть не подавала. Логічно, що переможницю численних конкурсів та олімпіад з радістю взяли в медуніверситет. І хоч конкурс на бюджет був великий - майже 14 випускників на одне місце — дівчина вступила на «лікувальну справу» і отримуватиме стипендію.

Тетяна навчалася у далеко не спеціалізованій, Ніжинській СЗОШ №7. Додаткову інформацію з предметів черпала самотужки з книжок і на заняттях з репетиторами. Батьки дівчинки працюють у районному відділенні всеукраїнської страхової компанії: батько — керівник, мати — менеджер зі страхування.

- Чи очікувала, що станеш кращою випускницею за результатами ЗНО? Як готувалася до тестів?

- Насправді з того часу, як я дізналася про тестування, мріяла отримати 200 балів з кожного предмета. Наприкінці 11-го класу, коли я чітко усвідомлювала, скільки матеріалу вже вивчено, скільки залишилось і скільки маю на це часу, мрія перетворилася на мету. Займалася з репетиторами. Адже, готуючись до тестування, потрібно не просто знати окремі теми, а систематизувати весь матеріал. Я звикла сумніватися у своїх силах, тому і звернулася по допомогу до людей, які знають усю специфіку ЗНО.

- Вважаєш, ЗНО показує реальний рівень знань випускника чи його можна скласти, якщо ти просто везунчик?

- Я переконана, що ЗНО не може об'єктивно оцінити рівень знань, але це найкращий варіант для нашої країни. Тестування показує максимально наближений до реального рівень знань випускника. Звісно, є запитання, відповіді на які можна просто вгадати (недаремно ж існує «поріг вгадування»), однак написати на 190+ просто «везунчикам» неможливо.

- Вважаєш себе «ботаном»? Маєш якісь захоплення, окрім навчання?

- Я не «ботан». Просто мені завжди легко давалося навчання, хоча перед ЗНО були моменти, коли просто «зазубрювала» матеріал, тому що трапляються поняття, які треба просто завчити. Щодо захоплень — раніше навчалася в музичній школі, відвідувала танцювальний гурток, але коли настав час обирати між додатковими заняттями і серйозним навчанням, обрала другий варіант.

- Чому вирішила стати лікарем? Не насторожують низькі зарплатні?

- Чому медицина? Тому що не знаю більш благородної професії. Призначення людини — робити добро. Хто, як не лікар, щодня, щогодини робить добро? До того ж, зважаючи на ситуацію в країні, лікарі дуже потрібні. Що стосується зарплатні, сподіваюся, що невдовзі ситуація із поганим заробітком медиків зміниться на краще. Думаю, влада повинна розуміти, що в руках лікарів найдорожче — людські життя, тому і зарплатня у них повинна бути відповідною.

- Чому серед усіх вишів обрала саме Вінницький медунівер?

- Обирала між КНМУ (Київ) і ВНМУ. Побувала в обох університетах. Вінницький медичний відразу припав до душі. По-перше, дуже сподобалася позиція ректора університету, який проводив зустріч з абітурієнтами, гарне враження справили викладачі. Видно, що це люди, які бачать у студенті особистість і оцінюють його лише за знаннями. По-друге, дуже затишна, ідеально прибрана територія, у вас гарне місто. Єдине, що трохи лякає: велика відстань до рідного міста. Однак в інші університети документи не подавала. Не бачила сенсу.

Дівчина зізнається, що думала про навчання за кордоном. Але вважає, що саме в Україні медична освіта на гідному рівні, тому не шкодує, що не спробувала свої сили «за бугром». Зі спеціалізацією Тетяна ще не визначилася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...