Валерій Коровій розповів про корупціонерів у владі, вибори та мобілізацію

Сьогодні на Вінниччині триває чергова хвиля мобілізації. Її виконано вже на 90%. Область є однією з кращих по виконанню і навіть перевиконання доведених завдань. Чим зумовлене рішення про відновлення військкоматів у кожному районі??

Процес мобілізації показав високий рівень патріотизму вінничан. Попри складну ситуацію в державі, регіон виконує доведені завдання. Крім мобілізації область відповідає ще й за будівництво дев'яти фортифікаційних споруд на Сході. Це завдання теж виконано вчасно і якісно.

Щодо відновлення військових комісаріатів у кожному районі то рішення зумовлене об'єктивними причинами. Перше, є відповідна директива Генштабу. Друге, за останнє десятиріччя ми втратили систему обліку військовобов'язаних і інформацію про стан їхнього здоров'я. Як результат, маємо такі випадки, коли в одне село надходить одразу 200-300 повісток, як-то кажуть, і на живих, і на мертвих. Люди обурюються. 
Не менш важливий і той факт, що необхідно провести повну ротацію військових, які призивались раніше.

Разом із зовнішнім фронтом маємо в державі і внутрішній фронт - це боротьба з корупцією. Навесні відбулось гучне затримання керівника Департаменту соціального захисту ОДА Анатолія Сопуна. Яка доля цього чиновника? І які антикорупційні заходи Ви вживаєте до високопосадовців області?

Він був одразу відсторонений від виконання службових обов'язків. До винесення рішення судом по даній справі ми не можемо його звільнити. За останньою інформацією прокуратури, справа найближчим часом буде передана в суд. Я попередив усіх керівників, що вони на час проведення АТО є фактично мобілізованими з єдиною різницею, що виконують свої обов'язки захисту Батьківщини не на фронті, а тут, у своїх кабінетах. Тому оцінка будь-яких дій, що кидають тінь на їх роботу буде жорсткою.

Нещодавно у облдерждміністрації запрацювала Антикорупційна гаряча лінія. Чи є уже заяви?

Так. Лише за перший тиждень роботи отримали майже десяток дзвінків. Усі без виключення перевіряємо на обґрунтованість. Важливо розуміти, що базовою проблемою нашої держави є недовіра між народом і владою. Антикорупційна лінія спрямована на те, щоб цей бар'єр знизити. Корупція - це великий комплекс питань. Залежить від багатьох факторів. Навіть морально-етичних. Якщо людина вихована, чесна і принципова, вона не вимагатиме хабарів чи певних подяк. Держава ж зі своєї сторони має зробити все можливе, аби унеможливити фактори корупції.

Неправомірна вигода виникає, в першу чергу там, де є контроль, розподіл матеріальних благ і регламент. Я вважаю треба мінімізувати регуляцію. Це питання зараз набуло державного значення і відповідно прийняте рішення по зменшенню кількості перевірок. Є певні кроки і у прозорості використання бюджетних коштів. Зокрема, до питань прийняття та виконання бюджетів залучають громадськість, дані оприлюднюють. Громадське обговорення розподілу державних коштів - це ключовий фактор на шляху здобуття довіри народу до влади. Також до 1 листопада маємо впровадити на усіх рівнях електронні тендера державних закупівель.

Так, це не просто. Але процедура має бути прозорою. І третій фактор - вкрай необхідно підвищити заробітну плату. Отримуючи 1500 гривень зарплати фахівець змушений шукати іншу роботу або ж незаконну вигоду. У цьому питання я особисто сподіваюсь на прийняття у другому читанні закону про державу службу і роботу в органах місцевого самоврядування. Там прописані стимули роботи на державній службі.

Як Ви оцінюєте дієвість антикорупційного законодавства України?

Скажу відверто, нинішнє антикорупційне законодавство - це боротьба з повітряними вітряками. Це боротьба з наслідками, а не причинами. А першопричини - це економічні фактори. Спочатку створили бар'єри, а потім долаємо. Я вважаю, що найкращий метод боротьби полягає у прозорості та публічності. Нечесні люди таких речей уникають.

З вересня настає активна фаза виборчої кампанії. Деякі партії вже включились у перегони. Президентська партія «Солідарність», членом якої Ви нещодавно стали, теж очевидно висуватиме своїх кандидатів в органи місцевого самоврядування. Ви допомагатимете своїм однопартійцям боротись за голоси виборців? Збираєтесь брати відпустку на період виборчих перегонів??

Зауважу, що вибори ще не почались. Ті ж, хто уже агітує з біг-бордів чи в інший спосіб, порушують закон. Моє основне завдання під час виборів, як голови обласної адміністрації, створити рівні умови для учасників виборчої кампанії. Я не перший раз працюю в обласній адміністрації і не вперше на виборах. Ті хто зі мною працювали, знають, для мене це надважливе завдання.

Про використання адмінресурсу навіть не говоритиму. Це той фактор, який наразі мене лише дискредитує. Кожен може закинути подібні звинувачення. Впевнений, такі будуть. Але ми говоримо про європейські цінності організації виборчого процесу - для мене особисто це важливо і я принципово дотримуватимусь їх.

Я дійсно член партії "Солідарість". В межах вимог діючого законодавства маю право розпочати агітаційну роботу одразу після того, як мою кандидатуру буде висунуто до списку в обласну раду. Будучи на посаді я маю право бути кандидатом в депутати.

Зі своїм першим заступником, який теж є членом пропрезидентської партії, ми складемо графік відпусток і працюватимемо почергово. Щодо виступів у ЗМІ, їх маю право проводити після робочого дня.

Відверто скажу, що маю непублічний діалог з усіма учасниками виборчого процесу і наголошую, що ми працюємо на імідж області. Маємо дотримуватись толерантності і бути прикладом для інших. Вибори все розсудять. Той хто виграє нестиме колосальну відповідальність.

На фоні сильної інфляції, військового конфлікту та зубожіння населення через суттєве зростання вартості комунальних послуг, як оцінюєте сили провладної партії на місцевих виборах??

Я б це питання поставив усім політичним силам коаліції, адже рішення приймаються зі згоди. Маємо розділяти відповідальність. Принаймні, це чесно. Важливо зараз особливо активно спілкуватись з людьми і говорити про війну, яка забирає фінансові ресурси. Крім того, друк верстату дав свої результати сьогодні - сильну інфляцію. Якщо відверто, для об'єктивності, треба говорити, що уряд прийняв країну на грані фінансової катастрофи. Не працювало казначейство, країна у боргах, населення в панічному настрої. Ми застабілізували ситуацію та уникнули сценарію Греції. Тепер потрібно крок за кроком рухатись вперед.

Який сьогодні інвестиційний клімат у області? Чим Вінниччина може бути цікавою для інвесторів?

В обласну адміністрацію я прийшов з посади заступника міського голови, де займався економічним блоком питань. Було чимало ефективних проектів. Цю ж тенденцію намагаюсь перенести на обласний рівень. Перше що роблю - використовую конкурентні переваги області. Ми цікаві в плані аграрного напрямку. А найближчі 5-7 років все що має відношення до ринку продовольства розвиватиметься. Це наш "золотий шанс". Ми маємо скористатись ним і модернізувати наші промислові потужності.

На сьогодні обласна адміністрація не вказує підприємцям що сіяти і скільки. Ми працюємо над створенням ринкових умов для усіх підприємців аграрного сектору. Наразі нам вдалось навести лад в сфері оренди земельних паїв та переміщенні заготівлі сировини.

Як доказ того, що в області здорове конкурентне середовище є рішення потужного підприємства з вироблення холодильного обладнання "Укрснаб" переїхати до Вінниці. Раніше вони працювали у місті Красноперекопськ (Крим). Вже викупили земельну ділянку і готуються створити 1,5 тисячі робочих місць.

vn.depo
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
73 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Мастер на все руки - именно так можно сказать о жителе Винницкой области, который создает просто невероятные работы из металла. К слову, именно за это его признали лучшим в Украине. Речь идет об известном винницком кузнеце Руслане Бойчуке. Именно он победил на VII Международном фестивале кузнечного искусства "Металлическое сердце Украины". Мужчина получил сразу две награды - первое место по результатам голосования кузнецов и приз зрительских симпатий. - Мн...
Происшествия
20 сентября в Погребищенском районе водитель «семерки» съехал в кювет и перевернулся. В результате ДТП погиб пассажир легковушки. Авария произошла около 18.30 возле села Павловка. 28-летний житель одного из сел района, управляя автомобилем «ВАЗ 2107» в состоянии алкогольного опьянения, съехал в кювет, где его машина перевернулась. В результате ДТП 48-летний пассажир легковушки погиб на месте происшествия. Водитель задержан в процессуальном порядке. Сейчас...
Общество
В 2018-ом государственное Шендеровское лесничество обзавелось десятком самок пятнистых оленей, которые уже на Винничине родили молодняк. А теперь для стада привезли первого взрослого самца. В лесничестве пятнистые олени живут в вольере для полусвободного содержания диких охотничьих животных площадью 163,2 га. Также здесь содержится и восстанавливается поголовье дикого кабана. Чтобы животные удачно адаптировались к новым условиям проживания, на территории в...
Новости компаний
Лучшие студенты украинских транспортных и железнодорожных вузов посетили ведущую отраслевую выставку мира InnoTrans 2018 в Германии. Поездка была организована благотворительным Фондом Бориса Колесникова в рамках проекта «Железнодорожник», который он реализует для творческой и активной молодежи. Проект длился полгода, в нем приняли участие около тысячи конкурсантов. После нескольких этапов отбора жюри определило 70 победителей, в том числе из учебных заведе...
Происшествия
В ночь на сегодня, 21 сентября, в Осиповке Казятинского района Винницкой области, умер младенец. Об этом сообщает "Вестник Коазятинщины ". Селом распространяется слух, что месячного мальчика задушила мать. Утром она прибежала к соседке, сказала, что малыш не дышит и убежала. Правоохранители ищут женщину. Супруги не местное, в мае перебралось в Осиповку из Киевской области. Сняли жилье с правом последующего выкупа. У женщины это уже шестой ребенок, на старш...
Происшествия
В Винницкой области прогремел взрыв в одном из жилых домов. Об этом сообщает пресс-слжуба ДержНС.Как уточняется, спасателей вызвали сегодня около 6:52 до частного жилого дома в пгт Турбов Липовецкого района. Там произошел взрыв без последующего горения."Во время проведения разведки под обломками было обнаружено травмированного мужчину, им оказался 71-летний владелец домохозяйства", - подчеркивается в сообщении.Пострадавшего госпитализировали в ближайшую бо...
Происшествия
Сегодня, 21 сентября 2018 года, в Виннице на пешеходном переходе произошла авария. Авария произошла около половины десятого утра. Девушка переходила дорогу на регулирующем пешеходном переходе и попала под колеса такси. По предварительной информации, такси на евро номерах. Обстоятельства выясняются. Фото сайта 20минут
Общество
Работники по обслуживанию газовых сетей «Винницагаза» жалуются на низкие зарплаты. Говорят, что за рабочее место не держатся. Только за этот год с предприятия уволилось более 2 сотни человек. В администрации предприятия утверждают, что поощрить сотрудников повышением платы не могут из-за ограниченного фонд. Подробнее – смотрите в сюжете телеканала “Вита”:
Общество
Восьмой сезон крупнейшего светомузыкального фонтана в Европе, расположен в Виннице, в этом году завершится 13 октября.Об этом говорится на официальном сайте фонтана "Рошен". В то же время на сайте не сообщается, состоится ли традиционный концерт в честь закрытия сезона.