• Головна
  • На Вінниччині рада ректорів аграрних вузів висловилася проти підвищення вступних балів для абітурієнтів
10:30, 15 листопада 2011 р.

На Вінниччині рада ректорів аграрних вузів висловилася проти підвищення вступних балів для абітурієнтів

У проекті закону «Про освіту», який незабаром передадуть на розгляд парламенту, чи не найбільшу дискусію викликає пункт, в якому визначено нову норму мінімальної кількості балів для абітурієнтів.

Дотепер вищі навчальні заклади приймали документи від тих вступників, які під час ЗНО набрали з профільних предметів не менше 124 балів. Нині пропонується збільшити їх кількість до мінімальних 140 балів.

- Це висока цифра, особливо для випускників сільських шкіл, - таку думку висловили більшість ректорів аграрних вузів під час засідання, що відбулося 10 листопада на базі Вінницького національного аграрного університету. – Через це зменшиться число абітурієнтів.

За попередніми підрахунками одного з ректорів, які він оприлюднив на зібранні, їхній університет може недорахуватися приблизно 10% вступників. Керівники аграрних вищих навчальних закладів внесли пропозицію Президенту держави залишити норму вступних балів на попередньому рівні.

Їхнє зібрання було присвячено обговоренню проекту закону «Про освіту», до якого вони внесли ще ряд пропозицій для поліпшення системи навчання і виховання студентів. Наболілим є питання проходження практики студентами, особливо на підприємствах приватної форми. Часто-густо керівники ПП відмовляють навчальним закладам у наданні можливості для проходження практики, посилаючись на комерційну таємницю як у технології виробництва продукції, так і в допуску до документів обліково-бухгалтерського характеру. Цього можна уникнути, вважають учасники наради, якщо в законі передбачити таку норму: «Міністерству освіти забезпечити безоплатне проходження практики студентами на підприємствах усіх форм власності».

Дуже багато нарікань викликає система проведення тендерів. За словами виступаючих, вона побудована таким чином, що платити доводиться дорожче, ніж насправді коштують товари і послуги. Керівники вузів опиняються у безвихідній ситуації, коли учасники тендерів свідомо завищують вартість матеріалів чи послуг, особливо це стосується пально-мастильних матеріалів чи засобів захисту рослин. Скажімо, подають декілька пропозицій, у кожній з яких ціни вищі ринкових. Купувати без тендерів забороняє закон. Найпростіший вихід з ситуації – звільнити навчальні заклади від придбання товарів на тендерних умовах, вважають керівники вузів.

В той же час ректори підтримали нову норму закону про перепрофілювання технікумів і ПТУ в коледжі при університетах і професійні коледжі. На їхню думку, така уніфікація спростить систему вибору для абітурієнтів і підготовки фахівців. Обираючи коледж при університеті, абітурієнт одночасно визначатиметься з вищим навчальним закладом. Перед ним відкриватиметься зелене світло після коледжу при вступі до університету, в структуру якого входить коледж. У коледжах при університетах готуватимуть спеціалістів, у професійних коледжах – молодших спеціалістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...