• Головна
  • Як у Вінниці стронгмени Вірастюка дивували
09:35, 17 серпня 2015 р.

Як у Вінниці стронгмени Вірастюка дивували

Перетягти вантажівку, вагою у 4 тонни, пронести на собі металеве коромисло, що важить майже 4 центнери, витримати «прогулянку фермера» із металевими валізами, у кожній з яких по 150 кілограмів. Впоратися із такими завданнями намагалися 11 спортсменів, які приїхали до нашого міста на відкритий чемпіонат Вінниці зі стронгмену. Головним суддею змагань стала найсильніша людина планети - Василь Вірастюк.

Змагання пройшли у вихідні на площі перед «Мегамоллом». Спортсмени з різних міст України змагалися в абсолютній категорії, без розподілу на вагові категорії. Виконати силачам потрібно було п'ять класичних вправ: «Прогулянка фермера» (перенесення металевих валіз, вагою по 150 кг), «Арм овер арм» (перетягування автомобіля вагою 4 тонни), кантування колеса (перевертання колеса, вагою 360 кг), «супер йок» (перенесення коромисла, вагою понад 300 кг), та естафета.

- Чи є на цих змаганнях вправа, яка би найбільше налякала вас? - цікавимося у Василя Вірастюка.

- Тут мене нічого не налякає.

- Наскільки в Україні нині розвинений цей вид спорту?

- Можу похвалитися - федерація стронгмену України отримала національний статус. Це дуже важливий статус - люди, які мають відношення до спорту, зрозуміють про що я, і що це дає. З фінансової точки зору це абсолютно нічого не дає - ми як не отримували від держави ні копійки, так і дотепер не отримуємо. Показово, що навіть оці змагання проводять не за держані кошти.

- Що потрібно для розвитку стронгмену в Україні?

- Фінансова підтримка - нині вона просто на катастрофічному рівні.

- Де з цим краще, ніж у нас?

- Візьмемо до прикладу нашого найближчого сусіда - Польщу. У них все нормально. Щоправда, до кризи 2008 року було взагалі все прекрасно, а зараз - нормально. У нас якщо було раніше майже на «четвірочку»,  то зараз все погано.

- Ситуація в країні дається взнаки?

- Звісно, вона впливає на все - і на спорт, і а бізнес, і на мистецтво. І часто запитують - чи потрібно проводити заходи такого плану. Мовляв, в країні війна, а  у нас - змагання. То я скажу, що навпаки це якраз треба проводити. Якщо в театрах не будуть відбуватися вистави, не виступатимуть співаки, не буде ніяких змагань, - у людей настане дуже глибока депресія. Не треба цього допускати. І тим більше, з боку держави це все навпаки потрібно всіляко підтримувати.

Погоджуються із такою думкою Василя Вірастюка й вінничани - якщо на початку змагань глядачами стали ті, хто прочитав оголошення про такий захід, то згодом вболівати за хлопців розпочали перехожі. Декому з них навіть пощастило самому стати учасником змагань в аматорській лізі стронгмену - дужі вінницькі хлопці тягли на собі автомобіль, вагою близько 2-х тонн.

До речі, подивитися змагання прийшов і Сергій Дідик - нині керівник управління з питань фізичної культури і спорту Вінницької облдержадміністрації, а в минулому - рекордсмен світу з пауерліфтингу. 32 роки виповнилося його рекорду, який він поставив у 22 роки на всесоюзних змаганнях - підняв вагу 261 кілограмів. Рекорд тримався 25 років і дотепер його перевершили лише на один кілограм. Побачивши такого поважного гостя, Василь Вірастюк не міг не звернути на це увагу.

- Я надзвичайно радий бачити вас тут, - сказав Вірастюк, викликаючи вінничанина на майданчик. - щоб ви розуміли, це людина, на яку я колись рівнявся, займаючись спортом, - зізналася найсильніша людина планети.

Потиснувши руку своєму відомому шанувальнику, Сергій Дідик побажав усім спортсменам сили, терпіння та витримки.

Найбільше до порад прислухався киянин Павло Гайша, якому в результаті й дістався кубок переможця та почесне лідерство. На два бали переможцеві поступився львів’янин Павло Кордіяка, отримавши «срібло». Трійку лідерів замкнув теж львів’янин -  Олег Пилип'як.

Кореспонденту «ВінницяОк» переможець - Павло Гайша - розповів, що нині є майстром спорту з важкої атлетики. Також займався пауерліфтингом (силове триборство). Вигравав чемпіонат Європи.

- Займаюся силовими видами спорту уже більше 15-ти років, але силовим екстримом лише рік. Тобто це моє перше досягнення у стронгмені, - ділиться емоціями киянин. - Надалі планую займатися саме стронгменом і розвиватися у цьому напрямку. Ну і, звісно, хочу нових досягнень і у цьому напрямку на національному і міжнародному рівні.

- Тобто, хотіли би щоб титул Василя Вірастюка - «Найсильніша людина планети» - перейшов до вас?

- Думаю, це є бажанням кожного чоловіка ще змалку. Але я нині не в тій ваговій категорії, щоби вигравати такі титули. У першу чергу потрібно проявити себе у своїй ваговій категорії, а далі переходити на наступні етапи.

Силач каже, що головне у цьому спорті не лише сила, а й швидкість та витривалість. Та найбільше допомагає підтримка глядачів.

- Найбільш складне фізичне навантаження припало на останню вправу - кантування колеса. Я до змагань виконував її лише один раз.

- Що робитимете після перемоги?

- Тренуватися. Для мене головні змагання цього року будуть у вересні, які також пройдуть у вашому місті. Для них я готую всі свої сили.  Тож ці змагання для мене були своєрідною «розкачкою».

Отож, 5 вересня у Вінниці знову пройдуть змагання зі стронгмену. Концентрація сили та витримки очікується у центральному парку. Слідкуйте за анонсами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...