• Головна
  • Цирк “Будапешт”, який гастролював у Вінниці, звинувачують у знущанні над тваринами
14:33, 18 серпня 2015 р.

Цирк “Будапешт”, який гастролював у Вінниці, звинувачують у знущанні над тваринами

Зебри, бегемот, слон, верблюди та лама - це далеко не повний список тварин, з якими у Вінницю приїхав угорський цирк у “Будапешт”. Нам весело спостерігати за ними на сцені. Але чи весело тваринам?

“Сьогодні для додаткової реклами ці нелюди висадили слона на відкритий низесенький багажник (огородження слону нижче колін) і возили так його по місту! Поміж машин, автобусів, трамваїв, на відкритому низькому багажнику. Байдуже, що це порушення закону про правила дорожнього руху, байдуже  що це порушення закону про поводження з дикими тваринами, байдуже, що йому, бідоласі, мабуть, нестерпно страшно було. Байдуже! І всім сильним міста цього байдуже! Якщо є вагомий привід, то і слон невидимий, і порушення закону невидимі! Бабло перемагає! Слава Україні!”, - написала вінничанка Таїсія Левченко у своєму ФБ.

“Слону було страшно? А як вони визначили?”

Щоб подивитися, у яких умовах живе слон, журналіст RIA/20minut.ua сходив у цирк. Тварина знаходилася в шалаші. Десь вдвічі більшому, ніж сама.

- Три рази на день ми виводимо його гуляти на поле, - розповіла адміністратор циркової програми Валентина. Але своє прізвище жінка називати відмовилась.

- Їдять вони у нас по два рази на день, - каже Валентина. - Для нас тварини - це члени сім’ї. Цього слона нашому дрисерувальнику подарував його батько, коли тому було вісім років.  Вони прожили разом півжиття. От люди говорять, що слону було страшно, коли той їхав по Вінниці. А як вони це визначили? Вони експерти у цьому питанні? Наш дресирувальник з одного руху тварини розуміє, що їй потрібно.

Усі тварини, на вигляд, доглянуті, а клітки, де вони проживають - чисті.

Тварини роблять половину шоу

Щоб побачити, для чого такий зоопарк возять по світу, журналіст сходив на виставу. Там тварини займають більше половини концертної програми. З усіх тварин слон виступав першим. З залу покликали добровольця, якому слон своїм хоботом намазав на обличчя пінку та змив її водою.

Після цього, глядачів розважали  зебри, поні, верблюди, бегемот та лама, які бігали по колу та змінювали напрям, коли дресирувальник махав батогом. Під час антракту слона вивели вдруге, для фотографування. Коштує фото на пам’ять - 100 гривень.

Фотографувати чи знімати відео просто так у цирку заборонено, як під час вистави, так під час антракту. За цим слідкують близько 10 наглядачів. Після антракту вистава розпочалася з виступу левів. Далі були коні і знову слон. На цей раз він возив на собі дівчину, танцював під “Гангам стайл” та ходив між двома дівчатками 6-10 років.

Не перша претензія до цирку

У червні цирк “Будапешт” був у Тернополі, де захисників тварин не влаштувало те, як утримуються тварини. Як повідомляє сайт “Тернопільска липа”, активісти створили навіть петицію, з вимогою заборонити виступ цирку у “файному місті”.  

Згідно з законом «Порядок утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах», вольєр для слона повинен мати площу не менше 150 кв. м та басейн глибиною 1,5 м, лева – 30 кв. м. Керівництво цирку не забезпечило тварин такими умовами проживання і у Вінниці.

- Закон України про заборону пересувних звіринців розповсюджується і на зооцирки, як видовищні заходи з залученням тварин, - каже Людмила Люцюк.

Вона живе у Португалії. Жінка проти того, щоб тварини виступали у цирку. Вона навіть створила організацію “Зооофіс. Адвокати тварин”. З нею журналіст зв’язався у Фейсбуці.

Результати опитування, яке журналісти провели на сторінці "Новини Вінниці 20minut.ua" в ВК

- На жаль, в даній ситуації державою не регулюється діяльність іноземців, що привозять тварин і мандрують, саме тому норми утримання порушуються. Тут ми маємо такі порушення: на стоянку, на гастролі, на перевезення та на утримання тварин, - розповіла активістка.

За словами Людмили, потрібно викликати міліцію, ветеринарів, представників управління, що має слідкувати за благоустроєм міста і вирішувати проблему.  

Одразу після розмови з журналістом, Людмила створила сторінку у ФБ “Заборонити виступи зооцирків у Вінниці!”. Зроблена вона для того, щоб координувати дії активістів у нашому місті.

P.S

Щоб отримати офіційний коментар щодо звинувачень активістів, журналіст повторно зателефонував у цирк “Будапешт”. Розмовляли знову ж таки з адміністратором шоу-програми Валентиною. Своє прізвище жінка знов не назвала. І власне нічого нового не повідомила. Сказала лише, що їм, артистам цирку, немає за що виправдовуватись. Мовляв, з тваринами все нормально.

Чи тікав із цирку у Вінниці лев?

13 серпня паблік «Це Вінниця, Друже!», запостив інформацію про те, що з цирку «Будапешт» втік лев. Вінничани почали жваво обговорювати цю інформацію в соцмережах. Міліція, рятувальники та адміністрація цирку цю інформацію спростувала.

- Ми хочемо подякувати людям, які пустили цей слух, за рекламу, - говорить адміністратор циркової програми Валентина. - А якщо говорити серйозно, то ви уявляєте, як це може втекти лев. Це ж повна маячня. Ви знаєте, скільки вони коштують? Ми дивимося та доглядаємо за усіма тваринами. Ось у нас нещодавно лама яблуком подавилася, то весь цирк хвилювався.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...