Хто стане господарем будинку Соколівської школи-інтернату на Крижопільщині?

До чиїх рук потрапить історична та  архітектурна пам’ятка місцевого значення, у якій досі працювала Соколівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат? Хто опікуватиметься збереженням приміщення, одного з тих, що збереглися від колишньої  садиби родини Бжозовських, заснованої у кінці XVIII – на початку XIX ст.?

Нагадаємо,  24 червня сесія Вінницької облради ухвалила рішення про ліквідацію Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Крижопільського району. За словами першого заступника директора Департаменту освіти і науки ОДА Олени Чорної,  на Вінниччині нині діє 17 подібних закладів для дітей з особливими потребами, але система освіти працює у напрямку інклюзивного навчання (тобто – дітей з особливими потребами навчатимуть у звичайних школах). Саме тому, пояснила чиновниця, потреби у такій розгалуженій системі спеціальних шкіл-інтернатів уже немає. У Соколівській школі-інтернаті навчається 38 дітей, а персонал закладу налічує 40 працівників. Відповідно, це економічно невигідно.

Про подальшу долю приміщення йшлося у понеділок, 17 серпня, на нараді в облраді.  Зберегти та перепрофілювати – найоптимальніший  та найлогічніший вихід.  Але…

Які варіанти?

Говорили депутати та посадовці про можливість об’єднання місцевих шкіл в одну на базі будівлі цієї школи. Звучала пропозиція створити там дитячий санаторій з подальшим перепрофілюванням під лікувально-оздоровчий заклад… Проте,  «керівники департаментів охорони здоров’я і курортів, освіти і науки Вінницької облдержадміністрації повідомили, що не мають поки що інтересу у використанні зазначеної будівлі для реалізації завдань їхніх структурних підрозділів», повідомляється на офіційному сайті облради. І це зрозуміло, бо перепрофілювання будівлі під лікувально-оздоровчий заклад потребує додаткових фінансових ресурсів, яких бракує.

Очевидним стало те, що нині  постає проблема збереження, узагалі, цієї будівлі та охорона майна. Як відомо, частину майна вже  передано навчально-освітньому закладу у селі Ободівка. Але – тільки частину…

Розглядається також варіант передачі обласною Радою будівлі у спільну власність територіальних громад Крижопільського району, про що додатково радитиметься керівництво області і Крижопільського району. Поки ж  приміщення «законсервують».

Довідка. Соколівська школа-інтернат розташована на території садиби родини Бжозовських, яку  було засновано у кін. XVIII – на поч. XIX ст.. Структура садиби і окремі його складові чудово збереглися: найбільш ранній будинок господаря з прибудованими до нього господарськими приміщеннями – кухнею, коморою, льодовнею є рідкісним зразком житлово-господарського будівництва кін. XVIII ст.. Навпроти на поч. XIX ст. було побудовано більший палац, до якого у сер.XIX ст. була здійснена добудова. Після добудови приміщення “старої” частини були призначені для репрезентаційних цілей, оздоблені коштовним паркетом рідкісних порід дерева, а стелі прикрашені розписами або ліпленням. Садиба розташовувалась по обидва боки ставка і ручаю, які були частиною ландшафтного парку. Невеликий парк був розташований переважно на протилежному боці від житлового та господарського секторів садиби: збереглися чудові багатовікові дерева (дуб, липа, модрина тощо), альтанка. Джерело було оформлене диким камінням, залишки цієї композиції спостерігаються донині.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
48 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов