Благодійні фонди у лікарнях Вінниці хочуть зробити прозорими

У Вінницькій області реалізовуватимуть новий проект, спрямований на забезпечення підзвітності та прозорості використання благодійних коштів у галузі медицини.
 
Проект реалізовуватиме громадська організація «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки благодійного фонду «Відродження». «У рамках проекту буде сформовано робочу групу , яка розроблятиме регулятивні документи. Наприклад, договір про співпрацю між медичним закладом і благодійним фондом, який регулюватиме порядок передачі коштів у медичний заклад, а також порядок внесення благодійних коштів, якщо такі будуть» - повідомила регіональний координатор проекту Тетяна Бордюженко.
 
У 2014 році «Інститут аналітики та адвокації» провів соціологічне дослідження, яке показало, як мешканці Вінниці сприймають медицину в Україні і що думають про її майбутнє. Було опитано 400 вінничан. 84% опитаних вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах, ще 7% сумніваються у цьому. Також експерти «Інституту аналітики та адвокації» дізналися, що 90% опитаних додатково витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік. І лише 21% мешканців Вінниці задоволені послугами у державних лікарнях.
 
«Основні питання виникають, коли ми бачимо невідповідність офіційної інформації на запит про обсяг отриманих благодійних пожертв та офіційної інформації з податкового звіту щодо обсягу благодійних пожертв», - наголошує Тетяна Бордюженко.
 
Експерти «Інституту аналітики та адвокації» переконані, що відкритість роботи благодійних фондів не лише забезпечить краще фінансування лікувально-профілактичних закладів, але й значно підвищить рівень довіри населення Вінницької області до медичної галузі в цілому.
 
«Ми приїхали у Вінницю аби представити один з наймаштабних наших проектів. Коли людина приходить у лікарню їй пропонують здати гроші або у фонд або у лікарняну касу. Наш проект не ставить за мету ліквідацію благодійних фондів у лікарнях. Ми прагнемо зробити їхню роботу прозорою» - повідомив директор громадської організації «Інститут аналітики і адвокації» Олексій Сердюков.
vinnlife
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии