Мораторій Коровія на полювання — незаконний, - юрист вінницьких мисливців

На прес-конференцію ДСНС щодо заходів з підвищення протипожежної безпеки прибули не лише журналісти, але й вінницькі мисливці. Їх обурило те, що всього через два дні після відкриття сезону на полювання наклали мораторій. Причина — висока пожежна небезпека.

На боці Руслана Шевчука, начальнка ГУ ДСНС у Вінницькій області невблаганна статистика.

- Станом на 17.08 цього року сталося 1710 пожеж, за анологічний період цього — 1149. 200 рятувальників та 50 одиниць техніки постійно на поготові, а за потреби ми можемо виставити в двічі більше. Але зробити все можливе для унеможливлення пожеж краще ніж гасити їх. Вже трапилось 7 лісових пожеж. Люди постійно палять стерню, а через погодні умови вогонь не рідко виходить з-під контролю. Висока температура призвела до того, що в області висока і дуже висока пожежна небезпека. Тимчасова заборона полювати введена виключно для боротьби з пожежами.

Об'єднання мисливців обурені тим, що вони вже придбали мисливські ліцензії, багато хто взяв на цей період відпустки, а через мораторій не можуть полювати. Представники Товариства мисливців та рибалок і Військово-мисливського господарства “Петрик” не розуміють суті такої заборони. Нема жодного задокументованого випадку пожежі, яка б сталась через мисливців. Вони неодноразово наголошували на тому, що їхні організації серйозно ставляться до техніки безпеки, а тому нема навіть найменшого приводу припускати, що пожежа може трапитись через пожежу.

- Заборона полювати на пернату дичину, яку встановив голова ОДА Валерій Коровій виходить за межі його повноважень, - пояснив юрист КП ВМГ “Петрик” Андрій Бондаренко. Він може заборонити заходити до лісу на період підвищеної пожежної небезпеки. Але ж полювати на птахів можна не лише у лісі, але й на водоймах та болотах. Сезон полювання вже було погоджено. І він розпочався 8 серпня, а через 2 дні вийшов мораторій губернатора, як юрист вважаю, що це незаконно.

Мисливці просили у надзвичайників сприяння у знятті мораторію, адже температура почала спадати. А якщо мораторій протримається до вересня сезон полювання буде зірваним.

33kanal
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии