Коровій: винні в ладижинській історії із сажею будуть покарані, але треба дивитися в корінь

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій вважає, що спиртзаводи є потенційним джерелом екологічних проблем для області через неефективне управління держпідприємствами.  І пропонує віддати їх відповідальному інвестору.

Голова облдержадміністарції прокоментував ситуацію в Ладижині, що склалася довкола викидів сажі, ймовірно, з державного спиртзаводу.  

Валерій Коровій зазначив, що до екологічної проблеми, за попередньою інформацією, призвело технологічне порушення.

"Зрозуміло, що був порушений певний технологічний режим. На сьогоднішній день працює спеціальна екологічна комісія. Кінцеві висновки буде зроблено", - сказав він у коментаріВінниця Daily .

За попередніми даними, уточнив губернатор, загроз для життя і здоров’я людей немає.

Валерій Коровій відзначив, що за підсумками роботи комісії, винні будуть встановлені, а за потреби запрацює механізм компенсацій.   

"Буде надана правова оцінка. Я не виключаю того, що стосується і певних механізмів компенсації, якщо в цьому буде потреба, і відповідно будуть вжиті заходи до керівництва державного підприємства", - зауважив посадовець.

Також Валерій Коровій нарікає на ефективний менеджмент на самих державних підприємствах, технологічний процес на яких може приховувати певні екологічні загрози.  І вважає, що вирішенням як економічних, так і екологічних питань із спиртовими заводами, може бути їх приватизація під конкретні інвестиційні зобов'язання.

"На жаль, вкотре вимушений констатувати, що на сьогоднішній день державні спиртові заводи перебувають в вкрай  неефективній системі управління, і в дуже багатьох випадках вони є об’єктами, які постійно порушують екологічні вимоги.  Ще раз наголошую: позиція обласної державної адміністрації – в комплексі розглянути це питання, в тому числі, те, що стосується приватизації під конкретні інвестиційні зобов’язання всіх спиртзаводів, які розташовані на території Вінницької області", - наголосив голова ОДА.

vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии