Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці

За крісло Вінницького міського голови у жовтні боротимуться з десяток кандидатів

Йти на вибори у постреволюційний період "руки чешуться" у багатьох вінницьких політиків, бізнесменів та громадських діячів. Все-таки сфери впливу в регіоні переформатовуються, відбувається ротація кадрів на ключових владних посадах, змінюються правила та основні дійові особи гри. Разом з тим, Вінниця - місто унікальне. Вплив на життя обласного центру, який залишив по собі екс-мер, а нині спікер парламенту Володимир Гройсман, важко переоцінити. Тож кожен потенційний кандидат в мери має не лише перегнати своїх опонентів у виборчій "стометрівці", а й змусити вінничан повірити в те, що "планка" піднята Гройсманом, принаймні залишиться на своєму місці.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 1

Сайт Depo.Вінниця підготував огляд основних "бійців" цьогорічного виборчого рингу. Деякі з них поки не відкривають свої карти - бояться спровокувати ворожі політсили на висунення рейтинговіших кандидатів. Деякі чекають команди від партійного керівництва з центру, тому також не озвучують жодної конкретики. Однак є й такі кандидати, які навіть не думали сумніватись щодо своєї участі в мерських виборах. 
Тож, хто хоче стати головним у Вінниці, читайте далі.

На виборах Вінницького міського голови в 2010 році Володимир Гройсманнабрав рекордних 78%. Тоді його головного опонента - свободівця Антона Бойдаченко, підтримали лише 8,5% вінничан. А трійку лідерів закрив рухівець та правозахисник Валерій Палій. Він набрав 1,39% голосів.

З трьох фіналістів минулих виборчих перегонів, про свою участь в цьогорічних відкрито говорить лише Валерій Палій. Щоправда, остаточної відповіді на запитання чи балотуватиметься він і сам ще не знає. Каже, він людина партійна і піде на вибори, якщо на те буде воля громади.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 1

"Я на міського голову балотувався в 2010 році тільки тому, що мене самого "кинули під танки". Я розумів тоді, що Гройсмана не перемогти, але ніхто більше не хотів брати на себе цю ношу. На ту кампанію було витрачено якісь 2 тисячі гривень, але я не шкодую, що пішов, принаймні я показав тоді, що є якась альтернатива. Тому якщо мені знову громада "пригромадить" йти на вибори, то я піду і буду воювати", - зауважив Валерій Палій.

На його думку, саме зараз він має шанси на перемогу, адже в цьогорічних бюлетенях прізвища "Гройсман" вже не буде. Натомість, там може з'явитись прізвище давнього опонента вінницької влади, а нині її безпосереднього представника - голови обласної ради Сергія Свитка. Він саме чекає на остаточне рішення крайової організації "Народного Руху" щодо його участі в мерській кампанії.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 2

"Він вагається, не знає як ситуація складеться, і він так, як і я - командна людина. У нього персонально ніяких амбіцій нема, він до цього ставиться дуже спокійно. У виборчій кампанії він, швидше за все, буде брати активну участь, але за яку посаду, сам ще нічого не знає", - поділився однопартієць Свитка Валерій Палій.

Інший стовідсотковий кандидат на посаду Вінницького міського голови - людина, яка нині знаходиться найближче до мерського крісла, а точніше прямо в ньому, - це секретар міської ради, в.о. міського голови Сергій Моргунов. Ймовірно він піде на мерські вибори якщо не від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", то очевидно підтриманий нею у всіх розуміннях цього слова. Щоправда наразі партійна прес-служба ніякої конкретики не дає. Прес-секретар парторганізації Світлана Шевчук каже, що прізвища будуть оприлюднені тільки після обласної партконференції. 

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 3

"Питання, що стосуються виборів, кандидатур, чи буде партія когось підтримувати і кого - все це вирішуватиметься тільки на з'їзді. Коли буде з'їзд поки ще теж не відомо. Ще немає штабів виборчих, ще нічого немає, бо ще кампанія не стартувала. Тому до з'їзду ніякої інформації з цього приводу не буде", - сказала пані Світлана.

Сергія Моргунова залишив "за старшого" в місті Володимир Гройсман, коли сам йшов на "столичні хліба". Саме він став на чолі команди, яку роками формував найрейтинговіший вінницький мер. Моргунов повністю перебрав на себе управлінську функцію і, схоже, справляється з нею, адже в житті міста з моменту переїзду Гройсмана (а це вже півтора роки) жодних потрясінь не було. Місто живе, мерія його і надалі стабільно обслуговує.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 4

Тому здавалося б Сергій Моргунов вже пройшов "тест-драйв" і цілком може претендувати на перемогу. Та звиклі до комунальної цивілізації вінничани все ж можуть поставити здобутки міської влади на задній план. Адже на фоні росту тарифів, цін, рівня інфляції і військових дій на Сході, рівні дороги, чисті вулиці та квіти на електроопорах вже не так тішать як раніше. Саме через це в Моргунова може "полетіти каміння", як в місцевого представника чинної влади. Цікаво, що опоненти "команди Гройсмана" у Вінниці вже давно взяли цю тему "в оборот" і активно її "розкручують". Чого тільки варті "Марші порожніх каструль" та щонедільні комунальні Віче під приводом вінницького бізнесмена та опозиціонера Віктора Маліновського. Він, між іншим, продовжує закріплювати свої кандидатські позиції симпатією місцевих пенсіонерів, адже це найуразливіша і "найлегша на підйом" категорія населення.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 2

Віктора Маліновського називають одним із беззаперечних учасників цьогорічних мерських виборів, однак сам він каже, що остаточне рішення прийме тільки після того, як отримає результати соціології.

"Я наразі чекаю результатів соціології. На вибори піду лише в тому випадку, якщо цього захочуть громадяни міста. Якщо вони захочуть бачити мене міським головою, я виконаю волю народу. Відповідно, якщо народ підтримає мою кандидатуру під час соцопитування, значить підтримає і на виборах, відтак шанси на перемогу будуть, причому - непогані", - вважає Віктор Маліновський.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 3

Зрозуміло, що своїм основним опонентом опозиціонер Маліновський бачить владу в обличчі Сергія Моргунова. І що цікаво, Моргунов для нього сильний конкурент не тому, що має потужне господарське портфоліо, а тому, що має адмінресурс, який на думку опозиціонера, буде обов'язково задіяний під час виборчої кампанії.

"Основний конкурент - влада, бо вона, ясна річ, застосує адмінресурс, як це було завжди і як це було у 205-у окрузі. Думаю представником від влади на цих виборах буде Сергій Моргунов. Отже, саме його і можна вважати головним опонентом", - переконаний Маліновський.

Ще один потенційний кандидат в мери - отаман Вінницького козацького полку імені Івана Богуна Володимир Воловодюк. Нещодавно він очолив партію "Народний контроль" на Вінниччині, яка вже розгорнула активну агітаційну роботу - агітнамети, борди, піар в ЗМІ.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 8

Сам Володимир Володимирович підтвердив - намір балотуватись має. На його думку, "гройсманівські" методи надання адмінпослуг населенню, далеко не досконалі. Тож він запланував на посаді міського голови докорінно міняти модель стосунків вінничан та влади.

"Так, я йду на вибори, йду від "Народного контролю". Думаю, що спершу треба змінити модель стосунків людей і органів влади. Органи влади мають працювати і надавати якісні послуги людям. Крім того, треба створити умови, щоб бізнес розвивався, спростити процедури. Це якщо дуже коротко про мої основні наміри в разі виграшу", сказав Володимир Воловодюк.

Своїм основним опонентом він теж вважає Сергія Моргунова, каже, що представник чинної влади має найбільше шансів виграти вибори через усюдисущий адмінресурс. Однак і власні шанси Володимир Воловодюк вважає досить високими, в свою перемогу вірить і вже формує команду з якою боротиметься за головне крісло міста.

Участь обласної "Батьківщини" в нинішніх виборах Вінницького міського голови як завжди не однозначна. На перший погляд партія робить все можливе, аби "підкосити" чинну владу, виступає з постійною критикою та протестами. Однак робить це напрочуд витончено та філігранно. Здавалося б політсила, яка колись мала абсолютну підтримку електорату на Вінниччині, могла б вдаватись і до "гострішої" боротьби за серця виборців. Причиною опозиційності "на півставки" може бути домовленість про ненапад шефині "батьківщинівців" з мерією. Принаймні у Вінниці про це говорять, мовляв на цьогорічних мерських виборах очільниця обласної парторганізації "Батьківщини" Людмила Щербаківська, яка відкрито заявляла про свої наміри балотуватись в мери, може "зіграти на руку" провладному кандидату Моргунову. Такі негласні домовленості нібито існують між нею та в.о. міського голови. Так це чи ні можна буде констатувати вже по завершенню виборчої кампанії.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 4

Не зважаючи на те, що "Самопоміч" Вінниччини вже розсекретила своїх кандидатів в депутати місцевих рад, про свого претендента на мерське крісло - ані пари з уст. Лідер обласної парторганізації Вадим Шкільнякзберігає інтригу - не називає прізвищ навіть потенційних кандидатів в мери.

"З кандидатом ми ще не визначились. Прізвищ можливих кандидатів теж не розголошуватиму. Це поки таємниця", - каже Вадим Шкільняк.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 10

За його словами, вінницька "Самопоміч" вирішуватиме кого підтримати на мерських виборах самостійно. Вказівок від центрального парткерівництва на місці не чекають. Підтримувати кандидатів інших політсил теж не будуть.

"Ми самодостатня політична сила місцевого значення і ми вирішимо це питання самі. Якщо у нас буде гідний кандидат, то ми його "поведемо". Якщо ми подивимося, що ми трохи десь будемо не готові, то можливо ми і не підемо на ці вибори. Но точно об'єднання "Самопоміч" підтримувати нікого не буде. Ми або висунемо свого кандидата, або не будемо підтримувати нікого", - наголосив політик.

Напротивагу їм, місцевий "Народний фронт" відкритий до компромісів. Голова обласної парторганізації Костянтин Кармалюк розповів журналістам, що політсила в активному пошуку "друзів по виборам". Головні вимоги до партій, які захочуть возз'єднатись з "яценюківцями" - прагнення відстоювати інтереси суверенітету української держави та працювати на благо міста.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 11

"У нас є свій кандидат на посаду міського голови, але ми збережемо інтригу до офіційного старту виборів. Ми також готові до діалогу у випадку, якщо у наших партнерів буде більш рейтинговий кандидат-патріот. Тоді він буде нами абсолютно підтриманий", - повідомив Костянтин Кармалюк.

Готуються до мерських виборів і вінницькі "укропівці". Щоправда кого висунуть на міського голову ще не знають - чекають на результати праймеріз. Керівник обласної парторганізації Олександр Лев каже, що кандидатом від "Укропу" може стати кожен вінничанин-патріот з досвідом роботи в господарській сфері і без компрометуючого партійного минулого.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 12

"У нас ще немає кандидатів, тому що у нас будуть проведені відкриті праймеріз та обговорення з громадськістю. Таким чином, ми обов'язково висунемо того, хто зможе перемогти і прийти на розбудову Вінниці. Партійна приналежність може бути різною. Дуже багато є випадків, коли приходить партія до влади, а призначати на роботу немає кого і призначають абикого. Коли ми будемо проводити праймеріз, нас не буде цікавити чи він член партії "Укроп" чи ні. Головне, щоб він був патріотом та профпридатним. Ну і саме головне, щоб він не був регіоналом чи комуністом. От і все", - пояснив керівник вінницького "Укропу" Олександр Лев.

Молода партія "Сила людей" вже визначилась зі своїми потенційними кандидатами, однак їхні прізвища не видає. Лідер ініціативної групи зі створення обласної парторганізації Олексій Буряченко каже, що усі "кандидати в кандидати" будуть захищати свої програми під час обласного з'їзду.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 12

"У нас вже є три кандидата в мери, але по процедурі ми маємо їх затверджувати на обласній конференції. Вони всі будуть виступати на з'їзді зі своїми програмами і, відповідно, внутрішнім голосуванням ми визначимо кого будемо висувати на посаду Вінницького міського голови", - повідомив пан Олексій.

Вінницький "УДАР" пішов по шляху найменшого супротиву - на крісло мера люди столичного градоначальника не претендують. Очільниця жіночого департаменту партії Людмила Станіславенко каже, що на цьогорічних виборах вінницькі "ударівці" підтримають провладного кандидата - Сергія Моргунова.

Вибори-2015: Хто націлився на крісло Гройсмана у Вінниці - фото 13

"Я вважаю, що на сьогоднішній день Вінниця є досить успішним містом. Це означає, що той вектор розвитку, який започаткував колишній мер Володимир Гройсман є вірним, чітким і послідовним. І людина, яка сьогодні виконує обов'язки міського голови - Сергій Моргунов - є гідним продовжувачем справ попереднього міського очільника. І щось змінювати на даному етапі розвитку міста вважаю не досить доцільно", - зауважила Людмила Станіславенко.

Тож, можна підсумувати, що передвиборчі приготування в самому розпалі. Усі команди і штаби тільки формуються, а ми за цим процесом уважно спостерігаємо!

vn.depo
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии