Вінницьки депутати хочуть закрити соколівський інтернат

Що робити із колишньою школою-інтернат у Соколівці, яка ще до кінця серпня офіційно працює, - вирішує керівництво Вінницької області. На черговій нараді, яка відбулась 17 серпня, під керівництвом голови Вінницької обласної ради Сергія Свитка, розглядалось кілька варіантів долі приміщення Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Крижопільського району, яке, до слова є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Нагадаємо, що 24 червня цього року на засіданні чергової 38-ї сесії Вінницької обласної Ради було ухвалено рішення (№908) «Про припинення шляхом ліквідації Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи–нтернату Крижопільського району Вінницької обласної Ради», яка перебуває в комунальній власності територіальних громад Вінницької області.

Один із перших варіантів, який підтримує заступник голови обласної Ради Наталія Солейко - пристосувати приміщення до санаторного-лікарняного закладу, зробити ремонт і перевести туди юридично і фактично інший комунальний дитячий протитуберкульозний лікарняний заклад. Два яких, а це у санаторії у Кашпіровці Козятинського району і Маньківці Барскього, у департаменті охорони здоров’я і курортів Вінницької облдержадміністрації попередньо вирішили скоротити. Основна причина, як пояснює директор дпартаменту охорони здоров’я і курортів Вінницької облдержадміністрації Тетяна Бабій, «не виконують план», основна наповнюваність їх дітьми лише влітку. 

«Для переїзду медичного закладу у Соколівку трохи гірші умови. Я не знаю, на скільки це раціонально, бо якщо порахувати лише відстань, від Вінниці до Соколоівки, це близько 140 кілометрів, із відстанню до Маньківки чи Кашпіровки, то вони значно відрізняються, - пояснює Тетяна Бабій. – До Маньківки і Кашпіровки відповідно ходять шість і десять рейсових автобусів, а через Сокололівку – один, прчому вартість квитка більше 100 гривень. Нам важко буде забезпечити доїзд людей і дітей у ці установи. Якщо говорити про основну споруду, то ті наші приміщення – пристосовані у них стоїть фізіотерапевтичне обладнання. У Сокільці – перекриття будівлі дерев’яне, шиферне покриття потребує заміни, щодо каналізаційної системи, то  є лише два туалети на першому поверсі. Душових і гарячої води немає, вони тільки у бойлерах, що на харчоблоці. Лазня має вхід з двору. Спальні кімнати розміщують 8-12 ліжок з високими стелями. Усі стіни – дранка. Для встановлення фізіотерапевтичної апаратури – технічної можливості немає»

До того ж у Кашпіровці і у Маньківці працює 118 людей-персоналу, з яких четверо – лікарі і 19 – середній медичний персонал. Тож Тетяна Бабій захищає інтереси медпрацівників і пропонує віддати приміщення у Соколівці під школу, яка об’єднає дві місцевих, де відповідно навчається 60 і 90 дітей.

«Тобто нам треба буде усіх їх звільнити і набрати повністю новий персонал у Соколівку. Якщо ви думаєте, що легко, знайти людину, яка б могла працювати у там , то не так. Село депресивне, завод ледве жевріє. Немає розвиненої інфраструктури, куди б ми хоч чимось могли зацікавити персонал. При потребі  - дев’ять лікарів – це неможливо, - продовжує Тетяна Бабій. - Мені здається, що краще було б віддати приміщення під загальноосвітню школу».

Наталя Солейко аргументує, що у Соколівці за технічним станом набагато краще приміщення: «Мені здається, аби ми відкрили санаторій у Соколівці, то значно покращилось би умови перебування цих дітей у санаторних закладах. Цій будівлі більше 150 років. Вона у чудовому стані. Там достатня кількість приміщень і усі допоміжні приміщення є: школа, пральня, чудовий харчоблок, їдальня, душові кімнати. Є можливість зробити вхід не знадвору. Там велика територія, чудовий фруктовий садок. Для опалення приміщення протягом року використовуються всього 200 тисяч гривень – це дуже невеликі гроші. Проблеми у технічному чи молодшому медичному персоналу – немає, бо можуть працювати місцеві жителі.  Аз медичних коледжів , випускників, можна було б направити на перше робоче місце. Було б гарним стимулом, якби лікарям запропонували у першу чергу – житло. Не правильно виходить – нове ми не можемо побудувати, бо немає коштів, а старе закривається, бо немає певної кількості людей і ми щороку будемо вкладати кошти у ремонти у Маньківку і Кашпіровку».

А кошти там чималі, як говорить заступник начальника з питань комунальної власності Управління спільної комунальної власності територіальних громад  Вінницької області Василь Волощук, набагато краще вкласти кошти у ремонт Соколівської колишньої школи ніж постійно ремонтувати приміщення Кашпіровці і Маньківці.  

«Будівля знаходиться у набагато кращому стані ніж санаторії у Кашпіровці і Маньківці. Але для перепланування, для того, щоб поставити умивальники… треба кошти. Проте це набагато менше ніж щороку вкладати кошти у ремонт будівель двох санаторіїв. Будівлі знаходять у незадовільному стані. У Соколоівці технічний  та інженерний стани кращі, та й витрати котельні у 200 тисяч гривень на рік -  дуже малий показник», - говорить він.

Що стосується правової бази,то є процедура при якій діяльність юридичної особи припиняється шляхом приєднання до іншої. Тобто, для прикладу у Маньківках ліквідувати санаторій і приєдната його до Кашпіровки, який змінить статус і місце розташування – переїде до Соколівки. 

«Якщо департамент охорони здоров’я погодиться, то ми готові підставити плете і провести таку роботу, - погоджує Василь Волощук. - Можна пристосувати і зробити ремонт – це не обов’язково капітальний ремонт. Але поки будемо вирішувати, що робити з приміщенням, то втратимо те, що збереглось. А збережено воно завдяки тому, що, треба подякувати, тим людям, які працювали у школі-інтернаті. Приміщення збереглось завдяки тому, що функціонував заклад».

Проблему із перевезенням людей, за словами Василя Волощука, теж можна вирішити: мати свій власний автобус, взяти в оренду чи звернутись до райдержадміністрації про допомогу. Та поки чиновники вирішують кого «поселити» у Соколівський пам’ятник архітектури – медиків чи освітян,  дві найближчі школи у Соколівці, які за одним із варіантів можуть переїхати у єдине приміщення, готуються до першого вересня. 

Врешті-решт, освітянам доручили підготувати свої пропозиції. Це у той час, коли Сокілецьку школу-інтернат і так скоротили, через те, що у ній навчалось 38 дітей. І перший заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна доповідала, що основна причина цьому те, що батьки дітей віддають на навчання у звичайні загальноосвітні заклади, бо попри закони «Про інклюзивну освіту», батьки не хочуть, щоб їх діти отримували документи із спец закладів. Тим часом у Сорілецькому колишньому інтернаті за штатом лишаються директор, бухгалтер і сторожі. А щоб «переселити» дітей з двох шкіл до одного приміщення – теж треба рішення сесії обласної ради, причому прийняте до першого вересня.presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
45 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице на улице Келецкой монтируют новый островок безопасности на нерегулируемом пешеходном переходе в районе конечной остановки троллейбуса."Проблемы перехода почти те же, что в предыдущих случаях: слишком широкая проезжая часть (15,5 м на четыре полосы), высокая скорость транспорта, а именно заезд в город со стороны Барского шоссе, значительный поток пешеходов от остановок общественного транспорта до жилых кварталов, а также наличие троллейбусной оста...
Общество
В Виннице продолжается капитальный ремонт дорожного покрытия по Гниванскому шоссе на участке от ул. Пирогова (развилка) до конечной остановки троллейбусов №12, 13, 14 «Аграрный университет». В связи с этим, с 19:00 20 числа в 6:00 21 сентября и с 19:00 21 сентября до 6:00 22 сентября будет приостановлено движение троллейбусов указанных маршрутов на участке от рынка «Урожай» до конечной остановки троллейбусов « Аграрный университет ». Движение автомобильног...
Политика
Первый участок украинского Hyperloop может пролечь по черноморскому побережью. Об этом сообщил министр инфраструктуры Украины Владимир Омелян в эфире skrypin.ua, передаёт Бизнес.Медиа. "Сейчас мы смотрим на черноморское побережье. Возможно, это будет Одесса. Два варианта есть. Может быть Киев - Одесса или пока на этом этапе то, что рассматривается, - это из порта до других складов, 10-15 км", - сказал Омелян. Впервые о планах строить в Украине Hyperloop ми...
Криминал
20 сентября правоохранителям Винницкой области поступило сообщение об исчезновении жительницы села Щетки. Последний раз ее видели несколько дней назад. Родные боялись, что она могла стать жертвой преступления.Начальник отдела коммуникаций ГУ ЧП Винницкой Анна Олейник рассказала, что тело 32-летней гражданки обнаружили в лесополосе.Выяснилось, что 33-летний мужчина вывез свою жену за населенный пункт и перерезал горло ножом. Он показал правоохранителям, где...
Общество
Над Винницей продолжаются экзаменационные полеты. Будущие военные пилоты тренируются в мастерстве управления самолетами на базе бригады транспортной авиации. Об этом сообщает Воздушные Силы ВСУ. "В бригаде транспортной авиации, которая дислоцируется в Винницкой области продолжаются экзаменационные полеты курсантов летчиков и штурманов 5 курса Харьковского национального университета Воздушных Сил имени Ивана Кожедуба. Днем и ночью доказывают свою психологич...
Происшествия
Вечером 19 сентября в Калиновском районе произошло ДТП с участием грузовика, легковушки и обычной телеги. В результате столкновения погиб один человек, а еще одного доставили в тяжелом состоянии в реанимационное отделение больницы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, ДТП случилось около 20.00 на дороге между селами Радовка и Корделевка. Восстановив картину событий, правоохранители отмечают, что сначала легковой автомобиль Mercedes...
Общество
Как известно, женщина всю ночь просидела под областной государственной администрацией. Это она сделала с целью достичь справедливости, ведь ей насчитали долг, которого по сути нет. Как сообщает сама протестующая, 65-летняя Галина Демчук, жительница Казятинского района, ей местные электросети насчитали долг в три тысячи гривен. И это несмотря на то, что женщина всегда исправно платила счета. - Да я хочу привлечь внимание, - говорит женщина. - Внимание не то...
Общество
Инцидент произошел несколько дней назад в Виннице. Тогда мужчина, врач-психиатр, преподаватель университета жестоко укусил жену за руку. Медики сообщили, что шрам останется на всю жизнь. Как оказалось, пара уже несколько месяцев не живут вместе и подала на развод, прожив перед тем 8 лет в браке. По словам потерпевшей Ольги Николовой известно, что муж все это время оскорблял ее. Несколько лет назад он уже укусил жену за плечо - следы, кстати, сходили полтор...
Происшествия
20 сентября на улице Москаленко в Винницеспасатели сняли с козырька подъезда местную жительницу. Сообщение в службу «101» поступило около 6:00. Об этом сообщили в пресс-службе ГУ ГСЧС Винницкой области. Прибыв на место происшествия, сотрудники Службы спасения установили, что 36-летняя женщина выпала из окна пятого этажа. С помощью носилок ее сняли на землю и передали врачам скорой помощи. Сейчас специалисты выясняют обстоятельства происшествия.