• Головна
  • Вінничанка тримає коней, які возять кортеж англійської королеви
13:17, 19 серпня 2015 р.

Вінничанка тримає коней, які возять кортеж англійської королеви

Вже більш ніж десять років вінничанка Наталія Чорна тримає елітні породи коней, поні, мавпу, альпаку, карликових кіз, курей, овечок, єнота, голубів та фазанів. І все це майже у самісінькому центрі міста. Господарка переконана, що тварини не лише домашні улюбленці, а й чудові лікарі.

– Сам Бог велів, щоб у мене жило стільки тварин, – каже Наталія. — Почалось все із одного коня для себе. А тоді до нас почали звертатись люди із проханням допомогти у лікуванні хворих дітей. Тому й стали купувати нових коней та поні, які допомагають тим, хто страждає аутизмом. Тепер у нас свій міні-зоопарк.

Тримаємо більш ніж десяток коней, серед яких гуцульська, ліпіціанська породи. Для останніх потрібен досвідчений вершник. Їх в Угорщині розводять для верхової їзди, виїздки та легкої упряжки.

В Україні таких коней одиниці, а в Англії вони супроводжують кортеж королеви, адже темпераментні, гарні й врівноважені. Коштує такий від 10 тисяч євро. Що стосується гуцульської породи, то її можна вважати «українським арабом». Вони витривалі, невибагливі й невеликі. Сильні, бо можуть робити будь-яку роботу, до їжі невибагливі.

Наші коні беруть участь у любительських змаганнях й посідають призові місця. Поні – уельської та шотландської порід. Остання вважається однією із старовинних порід в Англії, яка отримала назву від імені островів, звідки родом. Взимку у поні виростає густа шерсть, йому не страшна морозна погода. Довгі хвіст і чубчик також захищають від негоди — поки поні жили на відкритому повітрі, крім чубчика і хвоста, йому більше нічим було сховатися від негоди. Незважаючи на мізерні розміри, поні є найсильнішою породою коней. Саме тому люди використовували їх для того, щоб возити торф, орати землю, а також для роботи в шахтах, оскільки такими маленькими тунелями могли пройти тільки поні. 

Одним із улюбленців Наталії є мавпа Джонік. Він залюбки грається з дітьми й обожнює фрукти та йогурт.

– А ще товаришує з собаками, – сміється жінка. – Альпаку Степана ми купили на Львівщині, хоча родом ці тварини з Америки. Він починає плюватись, коли його чіпають. А так – добра тварина й любить їсти печиво. Стрижемо його машинкою для овець. За кілограм його шерсті дають понад 2500 гривень. Американці називають шерсть альпаки «божественне волокно» за м'якість і блиск.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...