У Вінниці обговорили прозорість фінансування політичних партій

Сьогодні, 20 серпня, у Вінниці відбулося засідання круглого столу на тему «Державне фінансування партій – як покласти край політичній корупції?»

Зустріч і дискусію з вінничанами організував Центр політичних студій та аналітики за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні та Міжнародного фонду «Відродження».

У розмові щодо фінансування політичних партій в Україні взяли представники вінницьких партійних осередків, громадські діячі та активісти. В ході розмови, учасники круглого столу обговорили питання, чи потрібно запроваджувати в Україні державне фінансування політичних партій і чи допоможе це в боротьбі з корупцією. Як приклади наводилися моделі партійного будівництва у різних демократичних країнах світу.

У Вінниці обговорили прозорість фінансування політичних партій, фото-1

Громадські діячі однозначно зійшлися на тому, що українське законодавство у сфері фінансування політичних партій та виборчих кампаній є внутрішньо суперечливим, а також не відповідає міжнародним стандартам у сфері фінансування. Воно не створює належних передумов для запобігання і протидії політичній корупції, зумовлює залежність партій від фінансування з боку обмеженого кола великих донорів, не забезпечує належний доступ громадян до інформації про те, хто саме і в яких обсягах фінансує партії, і на що витрачаються отримані кошти.

Разом з тим партійні функціонери пояснюють, що вимушені брати кошти в олігархів та бізнесу, оскільки утримання політичної партії становить у середньому від 2 до 5 мільйонів доларів щомісяця. За їхніми словами, вони просто не мають можливості отримати ці кошти в інший спосіб.

Саме тому чи не єдиним механізмом позбутися такого явища як політична корупція, забезпечивши прозорість і підзвітність рішень політичних партій, є впровадження системи державного фінансування партій. Адже у більшості європейських держав існують різні моделі, за яких функціонування політичних партій частково покривається державою.

Українські парламентарі напрацювали законопроект щодо фінансування партій з бюджету, але необхідної кількості голосів він так і не набрав. Адже більша частина депутатів переконані, що суспільство не готове сприйняти такі зміни. Люди не зрозуміють, чому партії повинні утримуватися за рахунок платників податків.

Обговорення даного питання було досить жвавим і цікавим, але відповідь на запитання, чи потрібно на партії виділяти кошти з бюдежту, так і залишилося відкритим.

У Вінниці обговорили прозорість фінансування політичних партій, фото-2

У Вінниці обговорили прозорість фінансування політичних партій (фото) - фото 3

i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии