НА ВІННИЧЧИНІ ДОЛИНА ХРЕСТІВ ЗЦІЛЮЄ ЛЮДЕЙ

Тисячі хрестів стоять на полі біля села Голинченці Шаргородського району Вінницької області. В народі це місце в називають «Іосафатовою долиною». Люди з усієї округи і різних країн передають сюди хрести, щоб тут їх встановили на честь Божої Матері, про це пише сайт vlasno.info.

А все почалось з того багато років тому. Сільський пастух Яків пас тут череду корів, а неподалік 12-річна дівчинка Христина пасла овець. Яків часто молився біля колодязя і в жарку пору обливався цілющою водою. Якось він побачив у воді відображення Божої Матері з немовлям. Німб її сяяв золотистим світлом. Але зі страху зціпеніння він не відчув. «Матір Божа, що нам робити?» - встиг запитати пастух. «Христа славте, хрести ставте!» - почув він у відповідь, і Матір Божа, благословляючи його і всю округу, уже танула в повітрі, піднімаючись до неба.
Яків відразу ж побіг у довколишнє село Голинченці і розповів усе, що бачив.

долина фото

З хоругвами та образом святителя Миколи селяни разом зі своїм священиком отцем Тихоном Петринським прийшли до колодязя. Тут вони й встановили перший дубовий хрест. Слава про чудо поширилася миттєво. У цей же день хрести встановили жителі сусідніх селищ Русави, Попелевкі, Ксьондзовкі, Шпикова, Рахнова, Зведенівка і Джурина. До осені вся Іосафатова долина була вже всіяна хрестами. Тижнями і місяцями люди несли їх на руках звідусіль. Далекі Кубань і Одеса, Придністров'я, Бессарабія і Донбас надсилали свою хвалу Господу. Добиралися потягами і з Далекого Сходу.

Радянська влада занепокоїлась з приводу цієї долини з хрестами, у якій люди зцілювалися від різних хвороб. Особливо активних затримували на допит. Пастух Яків побили до смерті, а решта 49 затриманих відпустили і змусили побитих та закривавлених взимку по снігу назад в село йти. Прийшовши в село Голинченці вони були шоковані тим, що на місці повністю зруйнованих хрестів знову стоїть величезна кількість нових.

Дороги до Голинченців знову перекрили. І, коли повторно зрізали всі хрести до єдиного, слідча комісія відновила свою роботу. Це було навесні 1924 року.

Майже півтора року йшло розслідування. В червні 1925 року в залі вінницького губернського суду почалося найгучніша справа тих років на Поділлі, яке офіційно називалося «Справа про хрести на Іосафатовій долині». На лаві підсудних опинилися 9 священиків і 18 мирян. Із запису доповіді цивільного обвинувача дізнаємося, що за п'ять місяців 1923 року в долині побувало більше мільйона п'ятисот тисяч віруючих - більше половони населення всієї області. Обвинувачених же засудили на різні терміни примусових робіт і аж до чотирьох років з суворою ізоляцією.

Радянська влада все робила, щоб люди забули про Іосфатову долину. Не дивлячись на це все, традиція встановлювати хрести на честь Діви Марії відновилася через пару десятиліть.

Ми з сім'єю встановили хрест у цій долині рік тому. Їздимо сюди кожен рік. Тут дуже сильне енергетичне місце. Відчуваєш, як енергія проходе крізь тебе і зцілює твою душу, - каже вінничанин Михайло.

Вказівником шляху до Іосафатової долині зараз служить дерев'яна церква святого Димитрія. Прикрашений рушниками хрест при дорозі, яка йде на хутір Петровського, говорить про наближення до чудесного колодязя.

долина фото
долина фото
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
1716 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов