ВІННИЦЬКИЙ «АВТОМАЙДАН» НІЯК НЕ ВИРІШИТЬ «КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ»

Судове засідання, призначене Господарським судом Вінницької області на 19 серпня було перенесено через неявку позивачів з облради, передає інтернет видання vlasno.info.

- Справа просувається дуже повільно, а ми б хотіли все якомога швидше владнати, - коментує ситуацію голова вінницького «автомайдану» Таїсія Гайда. – Справа в тому, що коли ми орендували в облради приміщення, ми і не думали що в країні почнеться війна. Протягом року ми організували координаційний центр для переселенців, допомагали бійцям АТО та їх сім'ям. При цьому ми не отримували і не просимо якоїсь винагороди за нашу роботу. Ми хочемо, аби нам не заважала державна машина.

За словами Таїсії , організація неодноразово зверталася до обласної ради із проханням переглянути суму орендної плати, яка складає 150 гривень за квадратний метр на місяць, та відповіді не отримали. Не отримали волонтери і відповідь від губернатора на прохання про фінансову допомогу для погашення боргу. А він, між іншим, на даний момент складає 90 тисяч гривень.

- Чому місцева влада не може полегшити нам роботу, просто не втручаючись? – задається питанням Пані Таїсія. – Ось, наприклад, в Одесі існує ціла будівля, в якій три поверхи виділено під різні волонтерські організації. Вони здійснюють там свою роботу абсолютно безкоштовно і активно співпрацюють одна з одною. Чому те, що можливо в Одесі, неможливе у Вінниці? Адже за таких умов ми б швидко координувалися і зробили б багато корисного.

Вінницькі волонтери у розмові з кореспондентом Vlasno.info підтримали ініціативи «автомайданівців».

- Я думаю, що було б добре, якби влада сприяла благодійникам та волонтерам, - каже голова благодійної організації «Джерело Надії» Алла Студілко. - Але, якщо надання приміщень в оренду має відбуватися за певними, заздалегідь обговореними правилами. Якщо воно надається безкоштовно, то безкоштовно. Якщо за гроші, то ціну треба узгодити. Ось, наприклад, ми винаймали наше приміщення у міської ради вже давно. Воно було в аварійному стані, і нам довелося робити на зібрані власними силами кошти та на гроші, виділені посольством США.

- На мою думку така ініціатива є позитивною. Проте, якщо місцева влада буде надавати волонтерам безкоштовні приміщення, то вона абсолютно справедливо матиме право і повністю контролювати те, що відбувається в цих приміщеннях, - розповідає керівник волонтерської організації із психологічної допомоги учасникам АТО та їх сім'ям Людмила Євсєєвна. - Органи місцевого самоврядування мають бути переконані, що волонтери в них, умовно кажучи, не «горілку п'ють», а ділом займаються. Благодійники і чиновники мають бути повністю відкритими один до одного. Також вінницьким волонтерам було б корисно мати єдиний простір та єдиний інтернет-ресурс для плідної співпраці.

Схожі думки висловили і у Київському «автомайдані».

- Держава та волонтери обов'язково мають співпрацювати, - говорить член київського «Автомайдану» Сергій Коба. - В нормальній країні влада повинна допомагати тим, хто хоче робити гарні справи. А ми ж все завжди робимо своїми зусиллями, бюрократична машина нам дуже заважає. Щоб це змінити потрібно просто обирати нормальних людей до державних структур, і тоді взаємодія налагодиться сама собою.
Нагадаємо, що облрада планує вирішити питання про надання «Автомайдану» приміщення у безкоштовне користування на черговій сесії.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии