Форсаж по-вінницьки: перегони на тракторах

Стало гарною традицією в кінці літа на березі річки Південний Буг неподалік села Перепеличе  проводити фестиваль тракторних перегонів. Нинішній - уже третій. Відбувся він 14 серпня на залитій сонцем великій галявині, прикрашеній величезними пшеничного кольору солом'яними тюками та куренями, оздобленими за найкращими українськими звичаями. А найголовніше, було багато гарних, у піднесеному настрої людей. Ще б пак.  Кожен знав, що учасників дійства, як і попередні роки, очікують щедрі призи.

На цей раз серед нагород були надувні човни, плазмові телевізори, бензокосилки, зварювальні апарати, різноманітні побутові речі. Свято відкрили перший заступник голови правління "Миронівський хлібопродукт" Юрій Мельник  та генеральний директор ПрАТ "Зернопродукт МХП" Володимир Онука. Вони привітали хліборобів з завершенням першого етапу жнив. Незважаючи на всі погодні випробування він був успішним. Попереду ще збір сої, соняшника та кукурудзи. Виступаючі зазначили, що серед здобутків компанії те, що у нинішньому році на 60 тисяч гектарів збільшився  земельний банк. В обробітку агрохолдингу тепер поля в Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській областях. Не оминули і сумне. В країні іде війна, і це призводить до моральних і матеріальних втрат. Близько десяти хлопців з "Миронівського зернопродукту" загинули на передовій у боротьбі з терористами.

Всією великою хліборобською родиною зробили колективне фото механізаторів - учасників  змагань. Немирівський район був представлений двома філіями: Немирівською (село Мухівці) і Чуківською. Змагання розпочалися з перевірених часом тракторів МТЗ. На трасі потрібно  було проявити себе віртуозом: пройти слалом, під'їхати  до тюків з соломою, маневрувати з м'ячем. Непрості завдання були і в більш потужних  Фендтів та Катапілерів.  На останніх змагалися аж 16 механізаторів. Групи підтримки супроводжували виступи гучними оплесками та вигуками. Привертали увагу уболівальники Немирівської філії. Вони виставили гасло: "Так тримати, і додому всі призи забрати". Немирівську філію представляли на тракторі «New Holland» Олександр Бенцаль, Олександр Реформат на  «Caterpillar» і на МТЗ-82 Костянтин Буяновський. Інженер-механік Євгеній Сологуб з Чуківської філії торік брав участь у перегонах на смузі перешкод, представляв Гайсинську філію. Сам родом з села Краснопілки Гайсинського району, перейшов на запрошення в  Чуківську філію. В Чукові агроформування винаймає для нього квартиру. Юнак навчається у Вінницькому аграрному університеті. На смузі перешкод разом з завідуючою центральним складом Іриною Бенцаль завоював друге місце.  Тракторист Павло Смиковський  демонстрував свою майстерність на МТЗ-82. Він механізатор з неабияким досвідом. 25 років зі своїх 49-и  за кермом трактора. Поки чоловіки змагалися, жінки прибирали світлиці, варили смачні страви. А дехто готувався до конкурсу краси, як, наприклад,  головний бухгалтер Чуківської філії Анастасія Короленко та завкадрами Немирівської філії Людмила Черешньова. Радували око своїм убранням  курені.  На світлиці  Немирівській філії при вході можна було прочитати:  "Муховецька хата на хліб-сіль багата".  З одного боку дверей запрошував на гостину господар. Одягнений він був у смушеву шапку, вишиту сорочку, в широкі червоні шаровари, підперезані блискучим поясом. А з другого боку стояла молодиця в червоній хустці і в запасці. На тину примостився лелека, Вся долівка світлиці була встелена зеленою  травою та домотканими ряднами. А сам курінь прикрашений дідухами, веретеном, колискою з дитиною, ночвами, вишитими сорочками. Одним словом, справжня  українська хата, до того ж щедра на запашні короваї та смачні страви. Чуківська філія одразу привертала увагу  своїми атрибутами. Тут біля перелазу пасся кінь, на тину були розвішані горщики, а  за ними кивали своїми стиглими головами соняшники та густою стіною стояла височенна зелена кукурудза.  Тим часом на великих пательнях уже щось шкварчало. У казанах варилася юшка. Можна було розважитися на атракціонах, помірятися силою, взяти участь у перегонах. Бажаючі змогли сфотографуватися біля піраміди успіху Відбулася благодійна акція на підтримку української армії. Зібрані кошти від лотерейних квитків передані у Вінницький шпиталь на лікування поранених.

Форсаж по-вінницьки: перегони на тракторах, фото-1
Форсаж по-вінницьки: перегони на тракторах, фото-2
Форсаж по-вінницьки: перегони на тракторах, фото-3
Форсаж по-вінницьки: перегони на тракторах, фото-4
Форсаж по-вінницьки: перегони на тракторах, фото-5
presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии