ЄДИНИЙ В УКРАЇНІ ПАМ'ЯТНИК ДЖОНУ ЛЕННОНУ ЗНАХОДИТЬСЯ НА ПІВДНІ ВІННИЧЧИНИ

У світі існує чотири пам'ятники Джону Леннону: в Нью-Йорку, в Ліверпулі, в Гавані і в Могилів-Подільському (Вінницька область). Пам'ятник був створений у 1990 році. Сам пам'ятник символічний і зовні непоказний, але історія створення пам'ятника дуже цікава, пише сайт vlasno.info.

Випускники 9-го класу місцевої школи №6 Влад Первачук, Боря Горецький і Андрій Левін вирішили від імені своїх товаришів подарувати своєму місту скульптуру. Кого хочуть увічнити, довго не думали - всі вони були фанатами «Бітлз». А особистість Джона Леннона, який загинув 8 грудня 1980, була дуже близькою хлопцям. Особливо не переживаючи (повним ходом йшла перебудова), вони звернулися до другого секретарю місцевого райкому комсомолу Олександру Дембицькому, який виявився прогресивним ватажком молоді. Він і направив хлопців до місцевого скульптора Олексія Альошкіна, який з радістю погодився виготовити пам'ятник і почав його виготовляти прямо у своєму дворі. Коли пам'ятник був готовий, вирішили, що будуть ставити його в грудні, на річницю з дня загибелі Леннона.
пам'ятник Джону Ленону фото

Скульптуру почали встановлювати в сквері в центрі міста. Однак тоді ніхто з хлопців і дорослих не подумав, що в двадцяти метрах стоїть пам'ятник Леніну. З райкому партії приїхало начальство, яке голосно обурювалось: «Хто такий цей Леннон? Чому ви не поставили пам'ятник Павлику Морозову або Олександру Матросова ?». У цей час хлопці тримали в руках свічки і під гітару співали пісні бітлів, а замерзлий скульптор Альошкін продовжував вибивати на пам'ятнику слова:« Дайте світу шанс! »Міліції було дуже багато, Але вони не зважилися їх заарештовувати, бо багато людей було на відкритті.

Хлопці цілу ніч грали на гітарах. Вранці повантажили пам'ятник в машину і повезли топити в річку Дністер. На щастя, все це побачив кореспондент місцевої газети Микола Пасічник. Він своїм легковим автомобілем перекрив дорогу. Потім підійшов директор місцевого музею, який якраз йшов на роботу, і запропонував забрати скульптуру до себе. Музей тоді був у церкві Святого Миколая. Туди і відвезли Джона Леннона, де він простояв до 1992 року. Коли ж мером став молодий Петро Бровко, пам'ятник з церкви перенесли в сквер.
пам'ятник Джону Ленону фото

– Мені якось все одно, що пам'ятник зовні вийшов погано. Його ж робили на швидку руку, символічно. Ніхто й не намагався його зробити гарним за світовими стандартами. Я пишаюся, що в моєму місті є пам'ятник великому музиканту, – каже місцевий мешканець Вадим.

Через роки дружина Джонна Йоко Оно шукала на карті українську глибинку. Кілька років тому в Могилів-Подільському проводився Всеукраїнський дитячий конкурс «Золота парасолька». Тоді з'їхалося багато відомих виконавців, серед яких був і Сергій Крилов. Він сфотографувався біля пам'ятника і по електронній пошті вислав знімок дружині Джона Йоко Оно в Америку. Так вона вперше дізналася, що в світі є четвертий пам'ятник її чоловікові, і все намагалася знайти на карті це маленьке містечко в Україні.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии