Роки незалежності навчили вінничан стріляти

Вінницькі спортсмени,попри всі проблеми і нерідко -- роботу на ентузіазмі, беруть нагороди на міжнародних змаганнях, виховують собі нову зміну, а дехто і боронить рідну країну в АТО

Напередодні Дня Незалежності України журналісти Depo.Вінниця поспілкувався з тренерами і керівниками базових для регіону видів спорту про те, наскільки змінився вінницький спорт за минулі з набуття Україною незалежності 24 роки. 

Наставники молодих спортсменів не без ностальгії згадують підтримку держави радянських часів, скаржаться на фінансові проблеми, але з оглядом на війну з Росією до безгрошів'я ставляться з розумінням. І пишаються, що незважаючи на всі проблеми, тренування в усіх 25 ДЮСШ Вінниці лишаються безкоштовними, як в старі добрі часи.

Грошей нема, але кількість спортшкіл росте

Колишній голова міського спорткомітету, екс-начальник облспортуправління і відділення НОКУ Федір Новік, який наразі очолює хокейну ДЮСШ "Олімпія", не став говорити лише про проблеми, а звернув увагу і на позитивні зрушення. Наприклад, на збільшення числа спортивних шкіл на Вінниччині.  "В радянські часи на Вінниччині було близько 30 спортшкіл, а наразі понад 50," - розповів він. 

Крім того, він наголосив, що в часи Незалежності вінницькі атлети, поза всі складнощі, регулярно здобувають путівки і навіть медалі на Олімпіадах. Наприклад, наші зірки - олімпійські чемпіонки Наталя Добринська (легка атлетика) та Інна Осипенко-Радомська (веслування). 

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 1

Втім, проблем у вінницькому спорті нині теж не бракує. "Головною з них є зменшення загального фінансування спортивної галузі в роки Незалежності. В місті над Бугом бракує муніципального Палацу спорту, адже практично всі спорткомплекси перейшли в приватні руки. Водночас нам вдалося реконструювати стадіон у Центральному парку", - додав Новік. 

Спортсмени-стрільці йдуть в АТО

Директор Вінницької обласної ДЮСШ зі стрільби, заслужений тренер України Віктор Щерба нагадав, що стрілецький спорт на Вінниччині став активно розвиватися лише з 2000 року. 

"В тому році була створена обласна федерація кульової стрільби. Активно почали розвиватися її осередки у Хмільницькому, Бершадському і Липовецькому районах, збільшилася кількість тирів в області. Все це призвело до вагомих результатів. Нині аж 23 стрільця Вінниччини входять до збірних команд України - 24 роки тому такого не було", - сказав Віктор Щерба. 

Як зазначив Щерба, 10 стрільців з Вінниці сьогодні перебувають в зону АТО. Всі вони - майстри спорту.

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 2

"На плаву" підтримують батьки. Буквально

Директор Вінницької ОСДЮШОР ім. Юлії Рябчинської В'ячеслав Настюк поскаржився на проблеми з фінансуванням і придбанням інвентарю. Каже, якби не батьки - юним веслувальникам було б непереливки.

"Добре, що батьки юних спортсменів, розуміючи складне фінансове становище школи, допомагають нам купувати якісні човни та інший спортивний інвентар", - ділиться наболілим Настюк. Втім, за його словами, нині веслувальний спорт активно розвивається в сільській місцевості. Наприклад, в 2010 році було відкрито філію СДЮШОР в Ольгополі.

При цьому рівень веслувальників Вінниччини - десятиріччями стабільно високий. "На Всеукраїнських чемпіонатах наша СДЮШОР в командному заліку займає 1- 3 місця, і нижче 6-го місця ніколи не опускається", - пишається Настюк.

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 3

"Вінницькі блискавки" пережили "Вінницьких зубрів"

Директор МСДЮСШОР з баскетболу Вінниці Олександр Аносов поскаржився на величезні проблеми з утриманням команд майстрів, чого не було в радянські часи. При цьому матеріальна база вінницького баскетболу аж ніяк не збільшується.

"Через брак фінансування ми поки не можемо відродити професійну чоловічу команду "Вінницькі зубри". Хоча готуємо класних баскетболістів - приміром, вони нещодавно в складі збірної техуніверситету взяли 2-е місце на Універсіаді України. Непогано йдуть справи в жіночому баскетболі - в Суперлізі України успішно виступає команда "Вінницькі блискавки", - каже Аносов.

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 4

Футбольні таланти "вимиваються" в інші регіони

Тренер вінницького Палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної, заслужений тренер України Микола Кривов'язюк, на відміну від багатьох колег, відзначив позитивні зрушення у розвитку дитячо-юнацького футболу і покращення матеріально-технічної бази. "За роки Незалежності було побудовано спорткомплекс "Нива", де проводиться багато турнірів. Відновлено футбольний стадіон Палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної, а екс-стадіон лампового заводу в Тяжилові передали ОДЮСШ Блохіна-Бєланова", - розповів він. 

Найбільшим негативом старійшина цеху футбольних тренерів вважає ліквідацію у Вінниці професійної команди: футболу на рівні майстрів у місті над Бугом немає з 2012 року. 

"Тому нині кращі вихованці вінницького юнацького футболу змушені грати за професійні команди інших міст. Хоча в 90-і роки наша "Нива" мала найбільші успіхи в своїй історії - грала у вищій лізі, доходила до фіналу Кубку країни, виступала в єврокубках", - згадує Кривов'язюк.

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 5

Пловцям не вистачає безкоштовних басейнів

Президент обласної федерації плавання, тренер МДЮСШ № 2 Вінниці Юрій Сізов поскаржився, що майже всі вінницькі басейни стали приватними. Тобто за задоволення поплавати навіть спортсменам доводиться платити, чого ніколи не було в радянські часи. 

"В місті залишився єдиний муніципальний басейн - у Палаці дітей та юнацтва. Наша ДЮСШ №2 орендує доріжки в ДЮСШ "Авангард" - це дорого, до того ж нас обмежують у часі, - бідкається Юрій Сізов. - Масовість у плаванні стала меншою, адже це нині дорого. Високі результати часто можуть демонструвати лише діти, батьки яких готові вкласти гроші у їхню якісну підготовку". 

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 6

Важка атлетика 100 тисяч за штангу та незламна результативність

Старший тренер збірної України з важкої атлетики, вінничанин Ігор Шевчук звернув увагу на дуже дорогий спортінвентар. Наприклад, професійна штанга коштує близько 100 тисяч гривень. Незважаючи на це, весь інвентар вінницьких важкоатлетів - досить сучасний. До того ж його постійно намагаються реконструювати, тому й результати вінничан не падають. 

"На Вінниччини регулярно готують майстрів спорту і медалістів України з важкої атлетики. Рівень найкращих атлетів нашої області та України не знизився в порівняні з радянськими часами. Але досягнень на міжнародному рівні стало дещо менше - через зменшення конкуренції на внутрішньому чемпіонаті. Причому нашим штангістам тепер доводитися боротися на чемпіонатах Європи і світу в основному з суперниками з країн колишнього СРСР", - розповів Шевчук. 

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 7

Спортивний "Світ" та "Європу" стали ближчими

За словами провідного тренера з самбо і дзюдо МДЮСШ № 5 Вінниці Івана Нагорняка, зараз вінничанам набагато простіше поїхати на чемпіонати Європи та світу. З цим погоджується і тренер з боксу та універсального бою Віталій Вдовкін, наставник екс-Інтерконтинентального чемпіона В'ячеслава Узєлкова. 

"Раніше для здобуття путівки на міжнародні змагання було необхідно виграти чемпіонат Радянського Союзу. Там був жорсткий відбір за участю спортсменів з 15 республік. Коли Україна стала незалежною, стало набагато простіше виграти чемпіонат в Україні і поїхати на "Європу" та "світ". Завдяки цьому у нас стало на порядок більше призерів міжнародних змагань", - інформує Іван Нагорняк. 

Водночас, за словами Івана Нагорняка, вінницькі борці продовжують займатися в тих же залах, що й кілька десятиліть тому, тобто матеріальна база майже не оновлюється.

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 8

Сучасний біг з "радянським" досвідом

Президент федерації легкої атлетики Вінниччини Костянтин Москалюк констатує, що тренерський корпус за роки Незалежності України не збільшився. Причому нерідко найкращі результати демонструють вихованці тих досвідчених наставників, які працювали ще в радянські часи. Молодь не поспішає йти в тренери - на мізерну зарплатню, проте з чималим фізичним і психологічним навантаженням.

За словами Костянтина Москалюка, з тренувальною базою вінницької легкої атлетики поки що не все гаразд. "Чудово, що за роки Незалежності реконструювали стадіон у Вінницькому Центральному парку культури і відпочинку, який отримав статус бази олімпійської підготовки. Але, на жаль, він є "гібридним" - водночас і для бігунів, для хокеїстів на траві. Тому там зменшені можливості для легкої атлетики. Зокрема, ми не можемо проводити змагання зі стрибків із жердиною, метання ядра, списа, молота", - зауважив Москалюк.

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 9

"Природній відбір" видів спорту

Спорт, як і наше життя, не залишається на місці, а постійно змінюється. Приміром, заборонені в часи СРСР карате і спортивний бридж в незалежній Україні стали офіційно визнаними видами спорту. Успішно розвиваються вони й на Вінниччині. Недарма в місті над Бугом відбувалися всеукраїнські змагання каратистів і бриджистів.

Нові неолімпійські види спорту набувають популярністю на Вінниччині. Серед них - стронгмен (силове багатоборство), фрі-файт (український вид бойових мистецтв), стрітворкаут (силова гімнастика просто неба), стрітбол (вуличний баскетбол). І що цікаво - їх починають розвивати не "зверху", як було в радянські часи, а ентузіасти на місцях. І це чудово, адже таким чином відбувається "природній відбір" видів спорту.

Як змінився вінницький спорт за роки Незалежності - фото 10
vn.depo
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
23 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В центре Винницы сотрудники внутренней безопасности ГУ Национальной полиции в Винницкой области совместно со следователями прокуратуры задержали при получении взятки двух патрульных полицейских. Задержание происходило около 17:00 на улице Василия Стуса. Видео и фото с задержания полицейских выложил глава общественной организации “Ревизия власти” Виталий Павловский. По его словам, среди задержанным – командир первой роты Управления патрульной полиции Винниц...
Происшествия
Правоохранители уже провели большой объем работы и сейчас ожидают информации из "черного ящика" самолета. Правоохранители изучили место происшествия, опросили всех свидетелей и кое-какие выводы уже есть Следствие по делу о падении истребителя Су-27 Военно-воздушных сил Украины в Винницкой области рассматривает четыре версии причин катастрофы, заявил главный военный прокурор Анатолий Матиос в эфире телеканала 112 Украина в пятницу, 19 октября. "Сейчас отраб...
Общество
В субботу, 20 октября, часть Виннице останется без воды. Все из-за ремонтных работ.Об этом сообщают в Винницкой городском совете.20 октября в связи с проведением реконструкции водопроводной насосной станции по ул. Чехова с 6:00 до 21:00 будет отключено водоснабжение по улицам: Семенец, Чехова (д. № 35-45, 56-70), Чумацкая, Кооперативная, Кузнецова, Тропинина, Кибальчича, И.Пулюя, Постышева, пр.Кооперативный, пр. Кузнецова, 1пр.Кузнецова .
Криминал
Винницкими работниками прокуратуры, управления уголовного розыска и следователями ЧП, выявлено и задокументировано деятельность преступной группы - семья, незаконно продавала наркотические средства.Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области.Организатором преступной группы оказался представитель одной из национальных меньшинств Винницкой области, который уже имел проблемы с законом за совершение аналогичных преступлений на территории Одесск...
Общество
17 октября в Ладыжинское водохранилище выпустили 8,28 тонн малька рыбы. Как сообщает пресс-служба Госрыбагентства, пользователь зарыбил водоем 69 тыс. экз. двухлеток толстолобика навеской около 120 г. В зарыблении приняли участие представители Винницкого рыбоохранного патруля, Госэкоинспекции в Винницкой области, органов местного самоуправления и общественности.
Общество
С 1 октября в Виннице введено ограничение для частного автотранспорта на проезд через центральную улицу города - Соборную. Если первые несколько дней патрульная полиция проводила только разъяснительную работу, то сейчас ежедневно составляют около 50 протоколов на водителей.Об этом 18 октября сообщил начальник патрульной полиции в Винницкой области Редван Усеинов.Мы штрафуем, уже не предупреждая. Предупреждали первые 3 - 4 дня, - говорит Редван Усеинов.На в...
Общество
На днях работники полиции приехали на вызов к винничанке, которая заявила, что у нее пропал внук.Вроде, ребенок вышел погулять и не вернулась домой.Полицейские тут же взялись за работу - начали опрашивать соседей, знакомых и прохожих.Оказалось, что малый шутник просидел все это время во дворе дома в старом шкафу и наблюдал за поисками.Почти через три часа поисков несовершеннолетнего нашел заместитель начальника Левобережного отделения полиции Тарас Калачик...
Общество
На численні прохання та дитячі вимагання Фіксики знову у Вінниці з Фікси ШОУ «Як ДімДімич став Фіксиком» — 28 жовтня о 12:00 в Будинку Офіцерів! НайХІТовіша ліцензійна вистава від творців мультсеріалу! Хто не мріяв хоча б раз побувати у світі Фіксиків? Перетворитися на маленьких чоловічків і подивитися на всі прилади зсередини? Найрейтинговіші мультяшні герої Фіксики, популярні в більше ніж 90 країнах світу, знову запрошують всіх поринути у світ технічних...
Политика
Не так давно на сайте петиций появилось обращение, автор которого предлагал сделать котов частью экосистемы Винницы. Очень быстро оно собрало необходимое количество голосов. Похоже, власть нашего города не оставит без внимания пушистых и поддержит стремление тысяч винничан в определенной степени помочь котам. На сайте мэрии Винницы уже появился проект решения, которое призвано решить несколько проблем, касающихся винницких бездомных кошек, страдающих от си...