Вінницьким виробникам дають можливість «захопити ринок» Арабських Еміратів

Посол ICC Ukraine (Український комітет Міжнародної торгівельної палати) в країнах Перської затоки Юрій Сидоров розповів, як Україна за два місяці його роботи налагодила торгові шляхи з ОАЄ, а також про форум «Інвестуй в майбутнє України» , який має пройти  четвертого вересня у Києві, де представники з понад 30 країн світу презентуватимуть свої проекти cтосовно інвестиції в нашу країну.

Коротко про інтерв’юера: Юрію Сидорову 30 років. Українець. Закінчив Київський Торгово-економічний університет за спеціальністю «менеджмент на ринку товарів і послуг». Після української  освіти вступив до престижної  Единбургської  Вищої  школи менеджменту у Великобританії. З 2014 року працює генеральним директором групи компаній в ОАЕ  і  Послом ICC Ukraine в країнах  Перської затоки.

Як  Ви отримали посаду Посла ICC Ukraine в ОАЕ?

- Я неодноразово був по справах в Еміратах, так як займаю посаду генерального директора групи компаній. Моя компанія була членом торгової палати і одного разу я познайомився з  Президентом  ICC Ukraine Володимиром  Щелкуновим.  Ми знайшли спільні інтереси, обговорювали ринок Катару та Арабських Еміратів. У мене на той час накопичились деякі зв’язки з дуже впливовими людьми в ОАЕ.  Щелкунов, в свою чергу, мав контакти консулів, послів, і людей які пов'язані з Україною, але при цьому живуть у країнах Перської затоки. Зрозумівши, що ми можемо налагодити нові торгові шляхи між Україною і ОАЕ, було прийнято рішення відкрити міжнародний центр ICC Ukraine в Дубаї, який я і очолив. Тоді ж я отримав посаду Посла ICC Ukraine в країнах Перської затоки.

- Яким чином було вирішено, що ви будете налагоджувати торгово-економічні зв'язки між нашою країною та країнами Перської затоки?

- Завдяки власним бізнес справам, у мене сформувалися дуже хороші відносини з членами королівської сім'ї в Арабських Еміратах. Я знайомий особисто з декількома шейхами, дружу з впливовими родинами в Дубаї і в Абу-Дабі. Так як в ОАЕ бізнес будується на особистих взаємовідносинах, всі ці знайомства допомагають спілкуватися з людьми на вищому рівні. Вдалося побудувати план взаємодій, шляхом переговорів донести до них інформацію і аргументувати інтерес , щодо виходу  української  продукції на ринок Перської затоки. Чому вони зацікавились? Наша українська продукція дешевше порівняно з європейською, і висока за якістю.

Вже потім президентом  ICC Ukraine Володимиром Щелкуновим , було прийнято рішення про те, що ми будемо виходити на ринок Арабських Еміратів та взагалі Перської затоки, для того щоб нарощувати експорт, піднімати імідж і ім'я країни на світовому ринку.

- Чому саме Емірати?

- Багато українських виробників вже не поставляють свою продукцію на російський ринок і знаходяться в пошуках нових мiсць збуту.  Ринок Європи з різних причин поки що майже закритий для наших виробників. Чому? Тут є певні квоти, десь потрібно поліпшити якість нашої продукції, десь досягнути високих стандартів і пройти сертифікацію. Саме тому ринок ОАЕ більш сприятливий. Наша мета - не стільки залучити інвестиції в Україну з цих країн, скільки відкрити українським виробникам шанс і можливість поставляти різного виду продукцію за кордон. Відповідно, надаємо їм контакти, ринок збуту, можливість розвиватися.

В нашому розумінні програма - "Інвестуй в Україну", це розширення меж  для українських виробників. Ми виходимо за межі звичних нам країн, якщо дивитись з точки зору експорту.

- Над якими проектами працюєте?

- На сьогоднішній день, у нашого представництва ICC Ukraine в країнах Перської затоки (Центр представництва знаходиться у Дубаї) є певний план дій, який успішно виконується. Розроблено систему допомоги виходу  українського виробника на ринок Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Аммана і Катару. До кінця року планується відкриття  представництв в Катарі, Аммані, і трохи пізніше в Саудівській Аравії.

Які проекти вже встигли зробити?

- На даний момент на ринок ОАЭ успішно зайшов великий виробник борошна з України, є продажі постачальників дерева: сосни, бука, граба. Решта проектів зараз в стадії реалізації. Наразі, отримуємо сертифікати, підприємства отримують атестацію, а від клієнтів чекаємо підтвердження.

- Чи постачають вже наші підприємства продукцію в ОАЕ?

- За два місяці моєї роботи, ми налагодили торгові шляхи і вже відправили до ОАЕ більше 20 контейнерів з різною продукцією. Українські виробники активно надсилають нам велику кількість зразків: двері, фурнітура, цемент, кераміка, граніт, продукти харчування, тощо. Вже зараз на ринку в ОАЕ мають гарний попит деякі групи українських товарів. А взагалі, до кінця вересня ми плануємо відкрити шоу-рум українських продуктів в Дубаї, пiд назвою «Український торговий дім».

Яке ваше ставлення до ситуації в Україні (На Донбасі)? Як відносяться до України вкраїнах Перської затоки?

- Ситуація в нашій країні складна: дуже багато виробників втратили свій ринок, люди залишились без  домівок, були змушені виїхати і кинути все. Дуже сильно вплинула різниця курсу гривні по відношенню до долара. Виходячи з цього експорт знизився. Тому мною було прийнято рішення, будувати бізнес з експортом,  допомагати українським виробникам знаходити нові ринки, і домагатися відповідного рівня. Завдяки нашій праці, українці не будуть втрачати свої робочі місця, а відповідно будуть мати можливість прогодувати свої сім'ї. В свою чергу , Україна буде отримувати валютну виручку. Сподіваюся, що незабаром конфлікт на Донбасі закінчиться. Опускати руки явно нікому не варто. Яке ставлення країн Перської затоки до українських виробникиків? Повірте, дуже і дуже хороше! Чимала кiлькiсть  впливових людей в ОАЕ  іноді знають настільки багато про Україну, що це дивує.

- Наскільки поширена українська діаспора в Дубаї?

- Що стосується арабомовних людей в Еміратах, то багато хто з них не розуміє різницю між росіянами, українцями та білорусами  -  для них це все одна велика країна. Але в процесі спілкування і переговорів, іноді вдається підняти рівень обізнаностi, та пояснити вiдмiнностi. В Еміратах дуже сильно набирає обертів українська діаспора. Після всіх цих політичних баталій, наша діаспора відокремилася від російськомовної, і дуже згуртувалася, що звичайно приємно.

 

Які плани на найближче майбутнє?

- Четвертого вересня у Києві ми проводимо форум «Інвестуй у майбутнє України», в якому будуть приймати участь керівництво українських та іноземних бізнес компаній, представники міжнародних неурядових організацій, акредитованих в Україні та представники дипломатичного корпусу. Це гарна можливість налагодити зв’язки між різними країнами і компаніями, тому що пройдуть  переговори з торговими аташе з понад  30 країн світу і бізнес асоціаціями. Вони будуть презентувати свої різноманітні інвестиційні проекти. А взагалі, якщо взяти загально – то плани прості, прозорі і перспективні. Ми будемо працювати над тим, щоб у країнах Перської затоки з'являлося все більше і більше української продукції, щоб наші виробники не сиділи без роботи і заходили на новий торговельний майданчик в ОАЕ. Тут буде реалізовуватись все: легка і важка промисловість, будматеріали, продукти харчування, сфера послуг. І все це українського виробництва! 

vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
65 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Мастер на все руки - именно так можно сказать о жителе Винницкой области, который создает просто невероятные работы из металла. К слову, именно за это его признали лучшим в Украине. Речь идет об известном винницком кузнеце Руслане Бойчуке. Именно он победил на VII Международном фестивале кузнечного искусства "Металлическое сердце Украины". Мужчина получил сразу две награды - первое место по результатам голосования кузнецов и приз зрительских симпатий. - Мн...
Происшествия
20 сентября в Погребищенском районе водитель «семерки» съехал в кювет и перевернулся. В результате ДТП погиб пассажир легковушки. Авария произошла около 18.30 возле села Павловка. 28-летний житель одного из сел района, управляя автомобилем «ВАЗ 2107» в состоянии алкогольного опьянения, съехал в кювет, где его машина перевернулась. В результате ДТП 48-летний пассажир легковушки погиб на месте происшествия. Водитель задержан в процессуальном порядке. Сейчас...
Общество
В 2018-ом государственное Шендеровское лесничество обзавелось десятком самок пятнистых оленей, которые уже на Винничине родили молодняк. А теперь для стада привезли первого взрослого самца. В лесничестве пятнистые олени живут в вольере для полусвободного содержания диких охотничьих животных площадью 163,2 га. Также здесь содержится и восстанавливается поголовье дикого кабана. Чтобы животные удачно адаптировались к новым условиям проживания, на территории в...
Новости компаний
Лучшие студенты украинских транспортных и железнодорожных вузов посетили ведущую отраслевую выставку мира InnoTrans 2018 в Германии. Поездка была организована благотворительным Фондом Бориса Колесникова в рамках проекта «Железнодорожник», который он реализует для творческой и активной молодежи. Проект длился полгода, в нем приняли участие около тысячи конкурсантов. После нескольких этапов отбора жюри определило 70 победителей, в том числе из учебных заведе...
Происшествия
В ночь на сегодня, 21 сентября, в Осиповке Казятинского района Винницкой области, умер младенец. Об этом сообщает "Вестник Коазятинщины ". Селом распространяется слух, что месячного мальчика задушила мать. Утром она прибежала к соседке, сказала, что малыш не дышит и убежала. Правоохранители ищут женщину. Супруги не местное, в мае перебралось в Осиповку из Киевской области. Сняли жилье с правом последующего выкупа. У женщины это уже шестой ребенок, на старш...
Происшествия
В Винницкой области прогремел взрыв в одном из жилых домов. Об этом сообщает пресс-слжуба ДержНС.Как уточняется, спасателей вызвали сегодня около 6:52 до частного жилого дома в пгт Турбов Липовецкого района. Там произошел взрыв без последующего горения."Во время проведения разведки под обломками было обнаружено травмированного мужчину, им оказался 71-летний владелец домохозяйства", - подчеркивается в сообщении.Пострадавшего госпитализировали в ближайшую бо...
Происшествия
Сегодня, 21 сентября 2018 года, в Виннице на пешеходном переходе произошла авария. Авария произошла около половины десятого утра. Девушка переходила дорогу на регулирующем пешеходном переходе и попала под колеса такси. По предварительной информации, такси на евро номерах. Обстоятельства выясняются. Фото сайта 20минут
Общество
Работники по обслуживанию газовых сетей «Винницагаза» жалуются на низкие зарплаты. Говорят, что за рабочее место не держатся. Только за этот год с предприятия уволилось более 2 сотни человек. В администрации предприятия утверждают, что поощрить сотрудников повышением платы не могут из-за ограниченного фонд. Подробнее – смотрите в сюжете телеканала “Вита”:
Общество
Восьмой сезон крупнейшего светомузыкального фонтана в Европе, расположен в Виннице, в этом году завершится 13 октября.Об этом говорится на официальном сайте фонтана "Рошен". В то же время на сайте не сообщается, состоится ли традиционный концерт в честь закрытия сезона.