У Вінниці під час «круглого столу» вирішували проблемні питання осіб з особливими потребами

Вінницька обласна служба зайнятості активно долучається до співпраці з усіма зацікавленими сторонами щодо вирішення питань організації зайнятості осіб з особливими потребами.

За результатами підписання Меморандуму про співпрацю та взаємодію між Державною службою зайнятості, Фондом соціального захисту інвалідів, Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Українським товариством глухих, Українським товариством сліпих та Всеукраїнською організацією інвалідів «Союз організацій інвалідів» у Вінницькому обласному центрі зайнятості відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Організація взаємодії щодо безперешкодного працевлаштування та інтеграції інвалідів та учасників антитерористичної операції в суспільство. Презентація проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття»».

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Участь у заході взяли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Вінницькій області, Вінницького обласного військового комісаріату, громадських організацій, установ та навчальних закладів регіону.

Відкрив засідання директор обласного центру зайнятості Анатолій Олійник. Він акцентував увагу присутніх на важливості проблеми працевлаштування та надання адресних послуг таким людям, розповів, що за сприяння обласної служби зайнятості протягом семи місяців поточного року знайшли роботу 494 інваліди. Зокрема 13 осіб з інвалідністю отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи, 19 –взяли участь в громадських роботах, 101 – в роботах тимчасового характеру, для 118 таких осіб організовано професійне навчання.

Для удосконалення і підвищення результативності соціальних послуг, які надає державна служба зайнятості, провели анонімне анкетування серед учасників АТО, що зареєстровані як безробітні у Вінницький обласній службі зайнятості. Із 119 респондентів:27,7% – готові негайно приступити до роботи або навчання, а 22% - не раніше ніж через півроку,31% – схильні змінити професію, 70% – зорієнтовані на рівень заробітної плати понад 3,0 тис. грн.;15% - потребують психологічної допомоги.

Надання психологічної допомоги та адаптація на ринку праці таких громадян викликала бурхливе обговорення серед учасників заходу, адже психологічний стан людини, яка повернулась із зони конфлікту надзвичайно важливий. Тому визначили ряд проблемних питань, які стосуються учасників антитерористичної операції, а саме: необхідність психологічного супроводу демобілізованих з АТО, які проходять професійне навчання в навчальних закладах, де відсутні психологи; необхідність фахової допомоги кризових психологів (психіатрів та ін.) щодо їх адаптації в умовах мирного життя, в тому числі з метою профілактики та подолання посттравматичних стресових розладів шляхом проведення групових консультацій, відповідних тренінгів; забезпечення в найкоротші терміни призначення допомоги по безробіттю у належному розмірі, з урахуванням грошових виплат за період участі в АТО.

Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Вінницькій області Олексій Бабич вніс пропозицію щодо потреби у визначенні єдиного координатора для узгодження дій органів влади та громадськості у вирішенні всіх проблем демобілізованих військових – учасників антитерористичної операції.

Також порушувалося питання щодо необхідності запровадження стимулів та компенсацій роботодавцям, які працевлаштовують квотні категорії громадян. Голова Вінницького осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів» Віталій Діденко запропонував внести додаткову податкову пільгу у розмірі 15% за працевлаштування кожного учасника АТО.

У свою чергу, перший заступник директора обласного центру зайнятості Світлана Аляб’єва інформувала, що новим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття» передбачено стимули для роботодавців, та презентувала проект цього Закону України.

ilikenews
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
16 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Мастер на все руки - именно так можно сказать о жителе Винницкой области, который создает просто невероятные работы из металла. К слову, именно за это его признали лучшим в Украине. Речь идет об известном винницком кузнеце Руслане Бойчуке. Именно он победил на VII Международном фестивале кузнечного искусства "Металлическое сердце Украины". Мужчина получил сразу две награды - первое место по результатам голосования кузнецов и приз зрительских симпатий. - Мн...
Происшествия
20 сентября в Погребищенском районе водитель «семерки» съехал в кювет и перевернулся. В результате ДТП погиб пассажир легковушки. Авария произошла около 18.30 возле села Павловка. 28-летний житель одного из сел района, управляя автомобилем «ВАЗ 2107» в состоянии алкогольного опьянения, съехал в кювет, где его машина перевернулась. В результате ДТП 48-летний пассажир легковушки погиб на месте происшествия. Водитель задержан в процессуальном порядке. Сейчас...
Общество
В 2018-ом государственное Шендеровское лесничество обзавелось десятком самок пятнистых оленей, которые уже на Винничине родили молодняк. А теперь для стада привезли первого взрослого самца. В лесничестве пятнистые олени живут в вольере для полусвободного содержания диких охотничьих животных площадью 163,2 га. Также здесь содержится и восстанавливается поголовье дикого кабана. Чтобы животные удачно адаптировались к новым условиям проживания, на территории в...
Новости компаний
Лучшие студенты украинских транспортных и железнодорожных вузов посетили ведущую отраслевую выставку мира InnoTrans 2018 в Германии. Поездка была организована благотворительным Фондом Бориса Колесникова в рамках проекта «Железнодорожник», который он реализует для творческой и активной молодежи. Проект длился полгода, в нем приняли участие около тысячи конкурсантов. После нескольких этапов отбора жюри определило 70 победителей, в том числе из учебных заведе...
Происшествия
В ночь на сегодня, 21 сентября, в Осиповке Казятинского района Винницкой области, умер младенец. Об этом сообщает "Вестник Коазятинщины ". Селом распространяется слух, что месячного мальчика задушила мать. Утром она прибежала к соседке, сказала, что малыш не дышит и убежала. Правоохранители ищут женщину. Супруги не местное, в мае перебралось в Осиповку из Киевской области. Сняли жилье с правом последующего выкупа. У женщины это уже шестой ребенок, на старш...
Происшествия
В Винницкой области прогремел взрыв в одном из жилых домов. Об этом сообщает пресс-слжуба ДержНС.Как уточняется, спасателей вызвали сегодня около 6:52 до частного жилого дома в пгт Турбов Липовецкого района. Там произошел взрыв без последующего горения."Во время проведения разведки под обломками было обнаружено травмированного мужчину, им оказался 71-летний владелец домохозяйства", - подчеркивается в сообщении.Пострадавшего госпитализировали в ближайшую бо...
Происшествия
Сегодня, 21 сентября 2018 года, в Виннице на пешеходном переходе произошла авария. Авария произошла около половины десятого утра. Девушка переходила дорогу на регулирующем пешеходном переходе и попала под колеса такси. По предварительной информации, такси на евро номерах. Обстоятельства выясняются. Фото сайта 20минут
Общество
Работники по обслуживанию газовых сетей «Винницагаза» жалуются на низкие зарплаты. Говорят, что за рабочее место не держатся. Только за этот год с предприятия уволилось более 2 сотни человек. В администрации предприятия утверждают, что поощрить сотрудников повышением платы не могут из-за ограниченного фонд. Подробнее – смотрите в сюжете телеканала “Вита”:
Общество
Восьмой сезон крупнейшего светомузыкального фонтана в Европе, расположен в Виннице, в этом году завершится 13 октября.Об этом говорится на официальном сайте фонтана "Рошен". В то же время на сайте не сообщается, состоится ли традиционный концерт в честь закрытия сезона.