Чому для хуторян не знайшлося землі на Вінницьких Хуторах?

Пристрасті довкола дорогоцінної землі поблизу обласного центру, у Вінницьких Хуторах, не вщухають і досі. Ціла група хуторян завітала до редакції.

– Нас і досі цікавить, скільки сільський голова наділив землі депутатам за 18 років своєї роботи на посаді. Скільки мають депутати обласної ради Іванов, Яремчук, Заболотний? Не менше трьох гектарів кожен. Депутатів за цей час змінилося дуже мало, в основному, вони всі тримаються свого депутатства, як і голова своєї посади. Але він відповів, що це конфіденційна інформація. Навіть голова обласної ради не може нічого зробити з цим! Але ми знаємо, що ту землю ніхто з простих селян не отримав.

Її розділили працівники прокуратури, райдержадміністрації. Там побудувала маєтки вінницька еліта, —каже Любов Василькова. — За ці 6,9 гектара землі в межах Вінницьких Хуторів ми їздили до Києва, дорогу Ющенку перекривали, оббивали пороги всіх інстанцій, і вона мала б належати нам по праву. Але голова сільської ради Валерій Кравченко прямо заявив: «Хоч ви її й доб'єтеся, але вам її не віддам». Зате якомусь «Сарафану» він згоден віддати її під забудову високоповерхівками. Каже, що натомість для села «Сарафан» побудує дитсадок.

Також читайте: На Вінниччині громадам повертають землю, - прокуратура

– До речі, у нас у селі є дитсадок, в якому повиростали всі колгоспні діти. Але цю будівлю не один раз хотіли розібрати, спалити для того, щоб продати дорогоцінну землю. Ми на вікнах понаписували, щоб ніхто не смів чіпати власності громади, влаштували цілодобове чергування. І нам вдалося відстояти це приміщення, — розповідає Валентина Коломієць. — А для хуторян землі ніколи немає.

– У мене зять «афганець», подав заяву на землю, сесія вирішила виділити йому 10 соток. Це було ще у 2000 році. Сказали — чекай, — обурюється Катерина Швець. — Тим часом голова продає і роздає землю, кому хоче. Він каже, що з 1996 року не віддав нікому жодної ділянки, але куди в такому разі діваються поля?

Також читайте: 70 учасників АТО отримали землю у Вінниці

Аптека на 10 тисяч населення — одна-єдина була. Але сільська рада продала приміщення, залишилася тільки вивіска. Сільський голова хвалиться, що Вінницькі Хутори мають 7 мільйонів гривень прибутку на рік. Але куди йдуть ці гроші — незрозуміло. В голови є свої заправки, стоматологічна клініка, будинки. Невже це можна купити на одну зарплату?

– Як на мене, то все це якісь передвиборчі моменти, — переконаний сільський голова Валерій Кравченко. — Ніколи Іванов у нас не мав три гектари землі. «Теплий дім» вже протягом 16 років орендує 50 соток землі. «Сарафан» — фірма з Ірпіня, котра шість років тому звернулася, щоб ми дали їй землю. Ми розглянули звернення і відмовили цій фірмі. Ми вирішили залишити цю землю за собою.

Також читайте: У Вінниці громадські активісти знайшли землю для бійців АТО

Створили комунальне підприємство і виготовляємо державний акт на сільську раду. В центрі села у нас діє державний заклад «Навчальна школа-сад». Старий дитсадок (колись називали ясла) відремонтовують, і вже першого вересня він працюватиме. На відкриття очікуємо Олексія Порошенка. У мене на Вінницьких Хуторах є 20 соток землі як для соціального працівника і сім соток біля батьківського будинку. Дружина має 10 соток. Ще по 20 соток мають батьки. Вся земля задекларована. Щодо аптеки біля сільради. Років 30 тому в нас в селі й справді не було аптеки. Це приміщення віддали аптекоуправлінню. Згодом ця установа роздержавилася, і сьогодні приміщення виставляється на аукціон. Стоїть таке диво біля сільської ради, ніхто купити його не хоче. А приватна аптека у нас є в центрі села.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов