У вінницьких Мурах річкою тече «заникана нафта»?

Думаєте нафтова свердловина? Ні, не вгадали. Прорив труби? Теж - ні… Мазут? Майже… Точніше, мікс, своєрідний коктейль із усіляких рідин, які залишились після авторемонтних майстерень. Вони у радянські часи функціонували на території Мурів. Це – використаний мазут, металева стружка і просто усіляке г… у прямому сенсі. Його сморід, який жарою розходиться у приміщенні колишньої стайні і башти Мурів, назвати одним словом - неможливо. 

З’ясувалось, що «професійний коктейль» знаходився у бетонному кубі, кришку якого демонтували співробітники Українського державного науково-дослідного і проектного інституту «УкрНДІпроектреставрація». Нагадаємо, що вони цього року працюють на території Мурів. 

Чоловіки розповідають, що зранку на територію Мурів приїхав місцевий бізнесмен і допоміг порізати, прямо, як у рекламі «ріжемо бетон, як сало», найбільшу бетонну плиту-кришку. Бетон справжній, совєтский із залитими всередині шматками цеглин і камінням…

Також читайте: Вінницькі Мури зсередини: що «вигребли» археологи

«Ми навіть не знаємо прізвища підприємця. Він просто приїхав і спитав, чи нам треба допомога, ми сказали, що так. Показали, який бетон треба зняти, запитали скільки це буде коштувати, а він сказав, що ніскільки. Просто приїхав і допоміг. Величезне йому спасибі від реставраторів», - говорить Анатолій Ізотов , керівник проекту першочергових протиаварійних і невідкладних робіт на території Мурів.

Щоб зрушити з місця бетонні брили довелось підкладати дерев’яну колоду діаметром і нею підважувати бетонні шматки.

У вінницьких Мурах річкою тече «заникана нафта»?, фото-1

«Підняли, а там «багно» радянського часу – залишки залиті мастилом. Усе там знайшли : весь совпром, який був з 80-их років і закінчуючи 90-ми, а можливо починаючи ще з 50-их років. На території Мурів були гаражі і відповідно працювали механіки, які щось підточували, підкручували. Залишки того всього скинули у цей бетонний куб. Поки ми вилили понад 80 відер мазуту по 10-15 літрів, пропустили через пісочні фільтри. Мастило вивезуть і правильно утилізують», - продовжує Анатолій.

Також читайте: На території вінницьких Мурів розкопали древні фундаменти і кістяки людей

«Коктейль» зливали по ринвам. А густішу «масу», яку виловили у залишках рідин, а це кілька чобіт, сила-силенна металевих запчастини, склянки, банки, ганчірки, фари… наскладали у добрячу купу. Бетонний куб об’ємом 1,5Х1,5 метри і глибиною у два метри зафіксують на кресленнях, розберуть, а цеглу, яка коло нього просякла радянським коктейлем - утилізують.

У вінницьких Мурах річкою тече «заникана нафта»?, фото-2

«Ми його очистимо, прохлоруємо від гадості, зафіксуємо на кресленнях і будемо розбирати.  Цегла, яка просякла цим усім у приміщенні знаходитись не може. Розберемо його і спустимось трохи нижче, бо на цій ділянці знаходиться колодязь із «рідною» цеглою і водоскидами, які виходять назовні - один на вулицю Поліни Осипенко, а інший на Володарського. Канали потрібно вичищати, тому що вони необхідні для скидання води», - пояснює Анатолій.presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии