Скандал в Приборівці, селяни в суді відстоюють пасовище для корів

Судитись із сусідом-фермером селянам довелось після того, як дізнались, що 27 гектарів пасовищ йому здав в оренду для сільськогосподарських робіт Дергеокадастр. Тепер кількість корів у мешканців зменшується, бо їх ніде випасати. 26 серпня в суді сторони взяли відстрочку на два тижні, щоб спробувати домовитись мирно.

- 7 березня зібрались на полі люди і покликали мене, ділянку, на якій пасли корів, почали обробляти, - розповідає Приборівський сільський голова Інна Рябоконь. – Ніхто не розумів, що відбувається, і чому воно ореться. Нам представили договір оренди, укладений між головним управлінням Дергеокадастру  і фермером Віталієм Лановенком. Ми ці документи побачили вперше. Я була шокована, тому що не було погодження з сільською радою.

Селяни позиваються  до  Головного управління Дергеокадастру у Вінницькій області та вимагають визнати договір оренди недійсним та повернути пасовище Приборівській сільській раді Липовецького району. Селяни випасають тут худобу вже 24 роки. Цього літа кількість корів в селі почало зменшуватись, бо випасати їх ніде. До того, як йти в суд, вже намагались домовитись із Віталієм Лановенком.

Також читайте: На Вінниччині скандал навколо пасовища! “Корів виведемо на переїзд, зупинимо весь рух... Поверніть пасовище!”

- Ми домовлялись, що він відмовиться від землі, мали їхати у Вінницю , та потім він передумав, - каже позивач Валентина Кобзар.  

Також розглядались варіанти, щоб залишити селянам 10-12 гектарів, а решту оброблятиме фермер і сплачуватиме оренду за всю землю.

- На перший раз громаду це влаштувало, а потім вони передумали, - каже Віталій Лановенко.

Селяни ж стверджують, що 10 гектарів дуже мало, в людей худоби набагато більше.  Станом на 1 січня у людей в селі  207 голів ВРХ. З розрахунку 50 соток на одну голову, то потрібно для випасання 100 гектарів. Вирішити по іншому, немає земель.  Люди хочуть, аби їм повернули цю ділянку. Пасовище знаходиться між двома селами: Приборівка та Косаківка, і це дає можливість людям випасати худобу.  

Також читайте: На Вінниччині продають пасовище, селяни погрожують перекрити трасу

За словами відповідача, це пасовище знаходиться у державній власності. Якщо теоретично Лановенко відмовиться від оренди ,то сільська рада повинна буде оформити цю ділянку в комунальну власність, а вже потім дозволити, але не безкоштовно випасати худобу.

Сторони домовились відкласти суд на два тижні і спробувати ще раз домовитись. Зокрема, розглянути питання на сесії сільської ради разом з представником Дергеокадастру.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
32 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов