Чи закриватимуть у Дашеві лікарню?

Хвиля масового обурення охопила Дашів. Коли місцеві мешканці почули про закриття їхньої лікарні, на трасу вийшло кількасот людей.

І не розійшлися, поки до них не приїхав голова місцевої РДА. Одним лише словам чиновника селяни не повірили і попросили ще й письмову розписку, що медзаклад не чіпатимуть...

- Коли існував ще Дашівський район, то у нашій лікарні було 160 ліжок. Працювали пологове, хірургічне, дитяче, травматологічне відділення. Усього 13-14 тисяч людей обслуговували, — каже лікар-отоларинголог Анатолій Баранець. — У мене — 53 роки стажу. Пригадую, як будували лікарню власними силами, коштами допомагали підприємці та колгоспники. Я пройшов шлях від лікаря до завполіклінікою та головного лікаря Дашівської міської лікарні. Перед початком так званої медичної реформи, яка, на жаль, була проведена на Вінниччині, почалось суттєве скорочення ліжок. У 2010 році закрили пологове відділення, хоча люди були проти. За ним — «хірургію» та паралельно «терапевтичне» й «дитяче». Просили у чиновників залишити хоча б дитячі ліжка, адже у нас є спецшкола, дві школи, два дошкільних заклади. Не послухали. У 2013 році головним лікарем Іллінецького району самочинно був підписаний наказ про те, щоб нашу лікарню перевести у структурний підрозділ ЦРЛ. Ніяких зборів громади та рішення сесії на це не було. Хоча ми до сьогодні є у реєстрі як юридична особа. Довгий час тривали суди, ми дійшли до Вищого спеціалізованого суду. Але нам не задовольнили позовну заяву.

Також читайте: У всьому винні журналісти і люди. Військкомат звинуватив Дашківську сільську раду в перешкоджанні мобілізації

За словами Анатолія Баранця, сьогодні у лікарні є 18 ліжок та 52 працівники. Хворі лікуються у соматичному відділенні. З них — десять лікарів, серед яких хірург, стоматолог, невропатолог, рентгенолог та інші. Тут обслуговують не лише жителів Іллінецького району, а й Оратівського.

- Але найбільшою нашою гордістю є фізіотерапевтичне відділення, воно найкраще у області. Тут багато апаратури, все це за кошти підприємців та небайдужих. Навесні цього року нас викликали до району й повідомили, що мають скоротити ліжка. Нам вдалось зберегти 18. Пообіцяли, що більше не чіпатимуть. Але минулого тижня із Іллінецької ЦРЛ надійшло повідомлення про те, що будуть скорочувати 17 працівників нашої лікарні. Саме це змусило понад 600 людей вийти на акцію протесту 20 серпня. Адже якщо закриють лікарню, яка обслуговує більш ніж 13 тисяч людей, то відновити її ми вже ніколи не зможемо. Ми знаходимось у центрі району, до нас близько їздити, пацієнтів багато. Всіма силами хочемо, щоб лікарня працювала. Для цього навіть селищна рада оплачує навчання нашого жителя у медуніверситеті із умовою його подальшого працевлаштування у нас.

До обуреного натовпу приїхав головний лікар Іллінецької ЦРЛ Віктор Насушний та голова РДА Ігор Булгаков. Із ними та нашою ініціативною групою був підписаний меморандум.

- Там йдеться про те, що доки я на посаді, лікарню не закриють, скорочення штату та ліжко-місць не буде також, — повідомив Ігор Булгаков.

Пацієнти та працівники Дашівської міської лікарні не надто вірять словам чиновників, тому у разі невиконання меморандуму готові влаштувати безстрокову акцію.

33kanal
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии