• Головна
  • Офіцеру не дали квартиру в Шаргороді, бо не заплатив хабара?
10:55, 27 серпня 2015 р.

Офіцеру не дали квартиру в Шаргороді, бо не заплатив хабара?

За розвитком цієї історії, затамувавши подих, спостерігає увесь Шаргород. Запекла боротьба розпалилася за 38 квадратних метрів житлової площі в охайному будиночку, котрий звели у центрі Шаргорода.

Юристи вбачають у цьому розкрадання бюджетних коштів і використання їх не за призначенням.

У 2009 році в області стартувала програма забезпечення житлом військовослужбовців, звільнених в запас, за станом здоров'я, за вислугою років і воїнам-«афганцям». У Шаргороді таких — шестеро. Гроші з бюджету виділили на 4 квартири у будинку № 217-а по вулиці Героїв Майдану, котрий вже встиг стати місцевим довгобудом. Він зводився на умовах пайової участі: люди платили гроші і отримували житло. За військовослужбовців гроші платив бюджет. У вересні минулого року почали ділити.

Також читайте: ВІННИЦЬКИЙ «АВТОМАЙДАН» НІЯК НЕ ВИРІШИТЬ «КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ»

– Нас зібрав військовий комісар і голова спілки воїнів-«афганців». Ми вирішили: дві двокімнатні квартири дістаються «афганцям» з дітьми, а дві квартири — військовим запасу, — розповідає Віталій Фаландиш, військовослужбовець, звільнений в запас за вислугою років. — Рішенням виконкому мені виділили квартиру №14 у цьому будинку. Я бачив те рішення на власні очі. Причому половина депутатів його бачила. Але за ніч до сесії рішення раптом змінюється, і квартиру надають... Миколі Малішевському, колишньому міліціонеру. Він під цю програму не підпадає, бо є пенсіонером МВС. Втім, міський голова пояснив це тим, що вночі його юрист переглянув квартирні справи і помітив, що на цю квартиру більше «підходить» Малішевський. Але, на мою думку, це тому, що з мене відверто вимагали хабар! Платити гроші я відмовився, бо маю цілком законні підстави отримати цю квартиру. Тому звернувся спочатку до прокуратури, а потім до суду. А там дії міської ради визнали протиправними і скасували рішення виконкому про виділення квартири Малішевському. На ці квартири претендували ті, хто стояв на черзі до 2008 року. Малішевський став на чергу у 2012 році. У нього сім'я з п'яти чоловік. Його поставили на чергу як правоохоронця-пенсіонера, інваліда тільки після того, як йому віддали цю квартиру,

Всі інстанції, котрим суд надіслав запити, були одностайними: квартири мають видаватися військовослужбовцям. 21 квітня міська рада подала на апеляцію, але й там рішення першої інстанції залишили в силі. Після того я тричі звертався з заявами про розгляд мого питання на сесії, але отримував відписки, заяви ігноруються. Міська рада не виконує рішення суду. Я ще й досі прописаний у сестри, живу у квартирі племінника. Але він одружується, молодятам потрібне житло, а мені подітися нікуди.

Того дня у міській раді на виконкомі саме розглядали чергову скаргу Віталія Фаландиша. Але чомусь з самого початку, ще не заслухавши змісту самої скарги, зачитали рішення: «заяву взяти до відома і в наданні квартири відмовити через відсутність у власності територіальної громади вільного житла».

– Віталій Фаландиш був записаний на квартирний облік у виконкомі міської ради у пільгову першочергову чергу як звільнений в запас офіцер Збройних сил України. З того часу змін до цього рішення не вносилося. Він і далі на квартирній черзі третій у списку. Згідно з чинним законодавством, житло надається міською радою в порядку черговості. А вільного житлового фонду у Шаргороді зараз немає, — пояснює міський голова Ігор Винокур. — Малішевський стояв на квартирному обліку у позачерговій черзі у зв'язку зі своєю інвалідністю. Його прирівнюють за посвідченням до інвалідів війни. У нас є заява від судді – учасника бойових дій, котрий хоче отримати в цьому будинку дві двокімнатні квартири. Але — що робити, якщо житла на всіх не вистачає? Ми зачитували рішення суду, але там немає такого, щоб забрати квартиру у Малішевського і віддати її Фаландишу. Якщо не влаштовує рішення виконкому, Фаландиш може знову оскаржити його в суді. Рішення, вказані у вироку суду, ми скасували.

Микола Малішевський пояснив свою позицію:

– Вважаю, що рішення міської ради було законним. Тим більше, що я був у позачерговій черзі, а Фаландиш у першочерговій. У цьому випадку виконком керувався Житловим кодексом, за яким житло надається в порядку черговості. Я тепер живу в цій квартирі сам. Я не маю грошей, щоб комусь платити за те, що мені належить. Так, я став на чергу у 2012 році. В законі сказано, що якщо особа, котра стоїть у позачерговій черзі, не має житла, то їй воно надається навіть без постановки на чергу, якщо в резерві є вільне житло. На момент здачі будинку в експлуатацію я вже стояв на черзі.

Схоже, судові баталії ще не завершилися. Адвокат Віталія Фаландиша Андрій Філатов переконаний:

– Мова йде про бюджетні гроші, і відповідати за їх витрачання має місцева влада. Причому, вже за кримінальною статтею. Суд відіслав запити і прослідкував, кому і як виділялися гроші з бюджету і скільки їх дійшло до Шаргорода для виконання цієї програми. До слова, нічого про осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України там не було. Програм було чимало, але саме до цієї жодних змін не вносилося. І суть програми не тільки виділити гроші для певної категорії осіб, а головна умова — для тих, хто на цей момент вже перебував на квартирній черзі. Малішевський тоді на обліку не перебував, і тому це можна вважати порушенням бюджетного законодавства. І ще таке: кожна людина має право звертатися до суду. Але мені можуть відмовити у позові, якщо мої права не порушені. Фаландиша визнали таким, чиї права порушені. Зрештою, суд не роздає квартири і не наказує забрати в когось квартиру і віддати іншому. Він вказує правові підстави. Якщо рішення скасовані, то Малішевський автоматично втрачає права на квартиру.

Хочу запевнити, що буду добиватися законного вирішення цієї проблеми.

Тетяна КОНДРАТЬЄВА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...