Субсидія по-новому: без нервів і штрафів

 Влітку розмов про субсидії стало менше. Але не за горами той час, коли включать опалення, і ми отримаємо рахунки з подвоєними сумами. Ось тоді розпочнеться справжнє паломництво до управління праці та соціального захисту. Працівники управління пішли на випередження подій і вже сьогодні розповідають про зміни у порядку надання субсидій.

   Детальніше про них журналісти "Нове місто" поговорили з Людмилою Клапатюк, в.о. начальника відділу з призначення допомог і субсидій.
   - Пані Людмило, наближається опалювальний сезон. У людей збільшується питань щодо оформлення субсидії. Чим можете заспокоїти?
    - Хочу сказати, що наразі затверджено нову спрощену форму Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. В ній не потрібно буде вказувати конкретну суму доходів за попередній проміжок часу, а лише вид доходу - заробітна плата, пенсія чи стипендія та місце їхнього отримання. Далі спеціалісти соціального захисту будуть отримувати дані про доходи шляхом надання запитів до Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду та інших організацій. Тому, звісно, штрафувати заявників за помилки, допущені під час заповнення декларацій, не будуть

Також читайте: Отримувачі субсидій на Вінниччині можуть скористатися програмою з енергоефективності

    - За які терміни враховуватимуться доходи?

      - Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік. Але, за бажанням громадян, субсидія може призначатись на основі середньомісячного - за три місяці, що передують місяцю звернення, а не за шість місяців, як було з 1 травня, за умови подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за відповідними формами. Розмір пенсійної виплати враховуватиметься за місяць, що передує місяцю, з якого призначатиметься субсидія.
   - Які види доходів не впливатимуть на отриманння субсидії і її розмір?
   - До сукупного доходу не враховуватимуться: частина допомоги при народженні дитини та частина допомоги при усиновленні дитини, виплати яких здійснюється одноразово, одноразова винагорода жінкам, котрим присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, допомога громадських та  благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

Також читайте: У Вінниці повідомлення про призначення субсидій приносять додому

      Із жовтня 2015 року   не враховуватимуться також грошове забезпечення, інші виплати і види соціальної допомоги та благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження споживачам, які беруть або брали безпосередню участь у АТО та членам їхніх сімей. 
   - Як бути з підприємцями? Чи отримуватимуть вони допомогу?
   - Врегульоване питання надання субсидій фізичним особам – підприємцям: для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних, для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.
   - Часто виникають ситуації, непередбачені у законі. Як бути таким споживачам?
     - При виникненні спірного питання, потрібно звертатися до спеціальної комісії. Наприклад: 
   - у окремих випадках непрацездатним особам, які проживають самі, субсидії можуть призначатися на понаднормову  площу житла;

Також читайте: Кількість сімей на Вінниччині, що потребують субсидій, з початку опалювального сезону зросте вдвічі

    - якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб здійснив купівлю або оплатив послуги  на суму,  яка  на  дату  купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;

   - у разі, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому  приміщенні осіб, є меншою, ніж кількість зареєстрованих   /у таких випадках враховують наявність документів, які підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку). 
   - особові рахунки відкриті на особу, яка не зареєстрована;
   - у разі смерті уповноваженого власника (співвласника), на якого було відкрито  особовий рахунок;
   - якщо громадяни  не  змогли  своєчасно  звернутися  за  призначенням  субсидії.
   - Дякуємо за роз’яснення.

Спілкувалася К.Самошевська

Звертаємо увагу містян, яким субсидію уже призначено (навіть, якщо влітку субсидія становила 0 грн): якщо не відбулося жодних змін, додатково надавати документи для її повторного призначення не потрібно. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення розрахує розмір субсидії на початку опалювального сезону після отримання, за запитом, відповідних відомостей без додаткового звернення.

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии