14:49, 27 серпня 2015 р.

Ладижин на «вулкані»?

Ладижин засипало сажею. Це сталося у ніч з неділі на понеділок - з 16-го на 17-е серпня. Як з’ясувалося згодом, викид сажі охопив радіус близько п’яти кілометрів. Постраждали люди, помешкання, городи, автівки. Близько півсотні ладижинців звернулися до міської влади зі скаргами. Очевидці стверджують, що кіптява летіла з труб котельної спиртозаводу «Екстра». Ладижин лихоманило...

    - Це просто жах! - сказала Галина, яка мешкає з родиною по вулиці Леніна. - Ми прокинулися зранку, а все наше подвір’я, автівка, будинок, городина засипані чорною сажею! Вона мастка і погано відмивається. Та найстрашніше, що ми цілу ніч дихали цією гидотою!

Читайте також: Ладижин вкрило сажею (ФОТО та ВІДЕО)

   Як виявилося, не лише Галина зранку пережила шок: мешканці вулиць Леніна, Тихої, Польової, Ентузіастів, Будівельників, Радянської та інших із самого ранку почали скаржитися до різних інстанцій на те, що чорна мастка речовина вкрила все навколо.
   Разом із заступником міського голови Олександром Ткачуком та начальником відділу з питань НС та ЦЗН Ігорем Магерою ми вирушили на місце події. Прибув і начальник Тростянецького міжрайонного управління санепідслужби Сергій Пархонюк.
    Біля прохідної заводу «Екстра»  зібралися обурені ладижинці, які переконані, що «сажопад» стався саме з вини цього підприємства.

Читайте також: Підбірка відео із вкритого сажею Ладижина

- Ввечері з труби котельні почав валити густий чорний дим, - розповіли вони. – Подумали, що сталася пожежа. А вже вранці побачили, що все навколо вкрито, ніби вулканічним попелом, чорним нальотом.  Ми думаємо, що котельня працює на якомусь мазуті чи відходах гуми, тому й так коптить.

   До слова, на подібний «сажопад», але меншого масштабу, місцеві мешканці скаржилися вже не раз. Люди навіть збирали підписи з вимогою призупинити виробництво на «Екстрі». Однак, до цього часу обласна екологічна інспекція не вжила жодних заходів, і завод продовжував працювати.
    Цього ж разу ситуація виглядала набагато серйозніше. Чорний попіл встелив все навколо: подвір’я та дороги, автівки, рослини, будинки, навіть тварин!
   Ірина, яка мешкає у будинку, що межує з «Екстрою», показала своїх білих котів, які за ніч посіріли.
   Зіпсована вся городина, яку навряд чи хтось ризикне тепер їсти.
   Сажа потрапила і в середину будинків: через літню спеку більшість містян спали з відчиненими вікнами.  

- Тепер усі кашляємо, особливо діти, - розповіли постраждалі ладижинці. - Обурює той факт, що керівництво заводу так по-хамськи ставиться до нас! Як цьому державному підприємству у Києві надали дозвіл на роботу, якщо воно не має фільтрів?!

Читайте також: Інститут споживчих експертиз відібрав для дослідження зразки ґрунту та води в Ладижині

  Вивчивши ситуацію, представники міської влади вирішили почути думку представників «Екстри». Однак, як повідомили на прохідній, нікого з керівництва заводу зранку на місці не було.  

Очільник міста Валерій Коломєйцев забив на сполох і особисто повідомив відповідні управління в облдержадміністрації та санепідслужбу про екологічне лихо, яке трапилося  у Ладижині. Згодом у місто прибула державна екологічна інспекція, яка відібрала зразки грунту для аналізів. Результати експертизи будуть лише через два тижні.
        У Ладижині оголосили надзвичайний стан, який через деякий час було скасовано.
    Міський голова висловив переконання в тому, що потрібно змусити винних заплатити за нанесений містянам як моральний, так і матеріальний збиток.
   Валерій Коломєйцев звернувся до всіх, хто постраждав з проханням телефонувати до заступника міського голови Олександра Ткачука та начальника міського відділу НС та ЦЗН Ігоря Магери  для того, щоб визначити розмір збитків та згодом вимагати компенсацію.

- Ми готуємо відповідні документи, щоб змусити винних у цій екологічній катастрофі, відшкодувати людям моральні  та матеріальні збитки,- наголосив міський голова. - Висловлюю співчуття тим людям, які постраждали в результаті цієї небезпечної ситуації. У той же час прошу якомога оперативніше подати вищеназваним посадовцям інформацію про нанесену вам шкоду. Спільно ми маємо зробити все для того, щоб подібних випадків у нашому місті більше не траплялося. На жаль, чинне  законодавство обмежило наше право призупиняти роботу підприємств, які шкодять екології та  здоров’ю людей. Окремо хочу вибачитися перед працівниками «Екстри» за нашу позицію. Однак, на жаль, у нас немає іншого виходу. Користуючись нагодою звертаюся і до керівництва «Біоліка», яке надає котельню в оренду «Екстрі». Будь ласка, розірвіть угоду! Прошу мешканців міста підтримати мене в цьому, щоб наші земляки більше не страждали від роботи цього підприємства. Переконаний, що лише разом, зайнявши жорстку позицію, ми зуміємо справитися з цим лихом, - сказав наостанок Валерій Коломєйцев.

    О десятій ранку у понеділок відбулося екстрене засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки під головуванням заступника міського голови Олександра Ткачука. У засіданні взяли участь члени виконавчого комітету, представники ДСНС, СЕС, природоохоронних організацій та, власне, люди, що потерпіли від чорної сажі. 
   На ньому було вирішено звернутися до відповідних органів із проханням не допускати роботи «Екстри» у зв’язку з тим, що на підприємстві не працюють очисні споруди та немає фільтрів. 
      Голова ГО «За чисте довкілля» Людмила Червонецька ініціювала проведення незалежної екологічної експертизи.  
    Розпочали розслідування і ладижинські правоохоронці, які відібрали зразки для судово-медичного дослідження.
   Кримінальне провадження відкрили за статтею «Забруднення навколишнього середовища». На даний час керівництво «Екстри» не взяло на себе відповідальність за екологічну катастрофу. У тому разі, якщо вину директора заводу  доведуть, то йому загрожує штраф у розмірі чотирьох тисяч гривень.
   Після проведення експертиз у середу 19 серпня у  Ладижині почали мити двори, які постраждали від викиду сажі. Комунальники вивели на вулиці міста спецтехніку для профілактичного миття проїжджої частини доріг, щоб якомога швидше ліквідувати наслідки екологічної катастрофи. 

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій також прокоментував ситуацію в Ладижині. Він зазначив, що до екологічної проблеми, за попередньою інформацією, призвело технологічне порушення на державному підприємстві «Екстра».

Валерій Коровій вказав на неефективний менеджмент на самих державних підприємствах, технологічний процес на яких може приховувати певні екологічні загрози.  Він вважає, що вирішенням як економічних, так і екологічних питань із спиртовими заводами, може бути їхня приватизація під конкретні інвестиційні зобов’язання.

Внаслідок викидів у Ладижині 17 серпня постраждали близько 5 багатоповерхових житлових будинків та 50 приватних домоволодінь.

Ладижин на «вулкані»?, фото-1
Ладижин на «вулкані»?, фото-2
Ладижин на «вулкані»?, фото-3
Ладижин на «вулкані»?, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...